icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Porządek i magazynowanie

Strzałka w prawo

Szafy

Strzałka w prawo

Szafy

Szafy warsztatowe są niezwykle przydatne w organizacji i utrzymaniu porządku w warsztacie. Są to specjalne meble, które są zaprojektowane z myślą o wykorzystaniu w miejscach pracy, takich jak warsztaty czy garaże.

Filtry

Szafy

Szafy warsztatowe są niezwykle przydatne w organizacji i utrzymaniu porządku w warsztacie. Są to specjalne meble, które są zaprojektowane z myślą o wykorzystaniu w miejscach pracy, takich jak warsztaty czy garaże.

8 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Porządek i magazynowanie

Wyświetlanie 8 z 8 produktów

SZAFY PODSTAWĄ WYPOSAŻENIA

Pomieszczenia gospodarcze, biura, warsztaty czy garaże charakteryzuje jedna wspólna cecha – znajduje się w nich dużo przedmiotów, które powinny być uporządkowane. W związku z tym należy zadbać, aby odpowiednie wyposażenie tego typu wnętrz ułatwiało gromadzenie, selekcjonowanie i układanie potrzebnych Ci rzeczy. Rozwiązaniem może być trwała i pojemna szafa metalowa, która świetnie sprawdza się we wspomnianych pomieszczeniach. Cechuje ją uniwersalność i proste wykonanie, a co za tym idzie – wytrzymałość na długie lata.

W wielu zakładach pracy powinny znaleźć się również szafki pracownicze. Każdy pracownik musi mieć dostęp do takiej, w której będzie mógł przechowywać swoje rzeczy osobiste w czasie pracy. Są one sprzedawane z zamkami i kompletem kluczy. Nie mniej istotne, przede wszystkim w biurach, są pojemne szafki do przechowywania akt i dokumentów – te metalowe cechują się wytrzymałością i duża pojemnością, a wbudowany zamek zapewnia bezpieczeństwo przechowywanym przedmiotom.

SZAFA METALOWA – MEBEL UNIWERSALNY

Szafa metalowa do biura powinna się wyróżniać pojemnością odpowiadającą potrzebom danego pracownika. Jeśli wykonywane przez niego zadania wiążą się z koniecznością przechowywania sporej liczby dokumentów, wówczas warto wybrać szafę o większych wymiarach – najlepiej z regulowanymi półkami, aby swobodnie ustawić na nich wysokie segregatory lub układać teczki jedna na drugiej. Jeśli biuro nie znajduje się w mieszkaniu, lecz budynku użyteczności publicznej, wówczas dobrym rozwiązaniem może być szafa aktowa z dodatkowymi zamknięciami, aby osoby postronne nie mogły dostać się do istotnych dokumentów.

Szafy wykonane z metalu cechują się dużą wytrzymałością, dlatego najlepiej sprawdzają się do przechowywania ciężkich dokumentów i segregatorów. Są jednak na tyle uniwersalne, że można je stosować również w garażach, warsztatach czy budynkach gospodarczych.

Niezależnie od tego, co znajdzie się w szafie umieszczonej w garażu lub warsztacie, z pewnością będzie to dogodne miejsce do przechowywania rozmaitych narzędzi, urządzeń, części samochodowych oraz sprzętów potrzebnych Ci w czasie majsterkowania. Podczas wyboru szafy do tego typu pomieszczeń powinieneś zwrócić uwagę na jej trwałość, przede wszystkim pod kątem maksymalnego obciążenia poszczególnych półek. Bierz też pod uwagę, że może być ona narażona na przypadkowe uderzenia.

W każdym domu znajdują się pomieszczenia pełniące rolę schowków. Aby zachować w nich odpowiedni porządek, szafa metalowa może okazać się rozwiązaniem optymalnym. Modele do spiżarni posłużą głównie na własne przetwory lub suchy prowiant – i tutaj ważne jest maksymalne dopuszczalne obciążenie półek.

Jeśli planujesz przechowywać w niej sezonowe przedmioty lub ogólnie rzeczy lekkie, wówczas możesz zdecydować się na szafę wykonaną z polipropylenu. Jej podstawową cechą jest lekka konstrukcja, co oznacza mniejsze maksymalne obciążenie, ale większą uniwersalność. Taką szafę możesz bez kłopotu samodzielnie przenieść z jednego miejsca w drugie. Jeśli będziesz trzymać się wytycznych producenta, plastikowa szafa może dobrze Ci służyć przez wiele długich lat.

DOBIERZ SZAFĘ DO SWOICH POTRZEB

Urządzenie biur czy pomieszczeń gospodarczych wymaga odpowiedniego planowania. Na początku musisz obliczyć, ile miejsca możesz poświęcić na przestrzeń do przechowywania niezbędnych przedmiotów. Kolejnym krokiem powinno być określenie, ile ich jest i może być w przyszłości. Dopiero wtedy powinieneś rozglądać się za meblami, które będą w stanie spełnić określone wcześniej normy i wymagania. Wspomniana już tutaj szafa metalowa jest meblem uniwersalnym i pojemnym, ale jednocześnie mało interesującym wizualnie. Jeśli w biurze będziesz przyjmował petentów, powinieneś rozważyć zakup szaf drewnianych lub z płyt MDF, które lepiej się prezentują, ale mają mniejsze dopuszczalne maksymalne obciążenie.

Najczęściej wybierana jest szafa wysoka, ponieważ pozwala na najbardziej optymalne zagospodarowanie przestrzeni. Około dwumetrowy, dwudrzwiowy mebel daje możliwość przechowywania dużej ilości dokumentów i innych przedmiotów. Metalowe półki dają miejsce na ich uporządkowanie i usystematyzowanie. Jeśli jednak nie potrzebujesz tak dużej szafy, wybierz konstrukcje niższe. Ich zastosowanie sprawia, że pojawia się wolna przestrzeń ponad nimi – można wówczas pomyśleć o podwieszanych, odsłoniętych półkach, które również spełniają istotną rolę w organizacji przestrzeni. Gdy chcesz utrzymać porządek, powinieneś pomyśleć o pojemnikach, które pozwolą na schludne zarządzenie miejscem na półkach. Niska szafa może być także dodatkiem do większej zabudowy – subtelnie uzupełni przestrzeń biurową.

Wykorzystanie dostępnej przestrzeni jest ważne, ale kluczowy jest dobór mebli. Jeśli wybierzesz konstrukcje zbyt słabe, szybko może okazać się, że będziesz musiał je wymienić lub ograniczać ich obciążenie. Na przykład w biurach, gdzie dokumentów przybywa w błyskawicznym tempie, takie rozwiązanie może okazać się kłopotliwe. Wybierz więc szafy pojemne, trwałe i wygodne w codziennym użytkowaniu.