Strona główna

Strzałka w prawo

Dachy i rynny

Strzałka w prawo

Ławy kominiarskie

Strzałka w prawo

Ławy kominiarskie

Jeśli jesteś na etapie prac dekarskich i szukasz akcesoriów uzupełniających, to niezbędnym elementem będą ławy kominiarskie.

Filtry

Ławy kominiarskie

Jeśli jesteś na etapie prac dekarskich i szukasz akcesoriów uzupełniających, to niezbędnym elementem będą ławy kominiarskie.

12 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Dachy i rynny

Wyświetlanie 12 z 12 produktów

Czym jest ława kominiarska?

Na dach składa się wiele istotnych elementów. Konstrukcja z desek pokryta jest kilkoma warstwami materiałów, które tworzą solidną barierę, chroniącą przed wiatrem, deszczem i czynnikami atmosferycznymi. Jednak na trwałość całość mają wpływ również akcesoria do pokryć. To szeroka grupa produktów, do której należą również ławy kominiarskie.

Przykładanie uwagi do wyboru najlepsze pokrycia jest istotne, ale należy również pamiętać o drobnych szczegółach, które będą miały wpływ na późniejsze użytkowanie. Ławy kominowe to po prostu specjalnie zaprojektowane stopnie. Mają postać wąskiej kratki lub deski. Mocowane są na solidnych wspornikach, prostopadle do połaci dachu.

Ławy kominiarskie wyróżniają się świetną jakością wykonania. Do ich produkcji musi służyć odpowiedni materiał, najczęściej jest to stal ocynkowana. Konstrukcja deski jest odporna na warunki atmosferyczne. Dobrze znosi wilgoć, opady, wysokie i niskie temperatury. Podesty nie odkształcają się i nie ulegają pęknięciom. To szczególnie istotne, bo ławy służą do konserwacji powierzchni dachu.

Wyróżnikiem podestów jest ich ażurowa, antypoślizgowa struktura. Drobne prześwity są konieczne, by na ich powierzchni nie zalegał śnieg i lód. Po takiej powierzchni łatwiej jest poruszać. Schody kominiarskie są bardzo łatwe w montażu i nadają się do każdego typu dachu, zwłaszcza tam, gdzie kąt nachylenia jest bardzo duży.

W tej kategorii znajdziesz różne warianty ław kominiarskich. Są dostępne w różnych wymiarach, dzięki temu dopasujesz osprzęt do wielkości dachu. Produkty mają także popularne kolory, które pasują do produkowanych dachówek lub blachodachówek. W ten sposób możesz dobrać akcesoria do koloru całej połaci dachowej.

Wszystkie dostępne wersje wyróżniają się trwałością, więc będą służyć Ci wiele lat. Poniżej znajdziesz wskazówki dotyczące tego, dlaczego warto stosować te elementy i na czym skupić się podczas ich zakupu.

Ławy kominiarskie – najważniejsze cechy

Regularne i zgodne z zasadami sztuki czyszczenie komina pozwala na zapewnienie sobie bezpieczeństwa i skutecznego odprowadzania spalin przez przewody wentylacyjne. To trudne zadanie można wykonać samodzielnie, ale najlepiej powierzyć je fachowcom, czyli kominiarzom. Aby ułatwić specjaliście dotarcie do wylotu kanału wentylacyjnego na dachu oraz właściwe wykonanie pracy, konieczne jest wcześniejsze zamontowanie ławy kominiarskiej.

Czyszczenie komina jest przede wszystkim obowiązkiem, który należy dopilnować. Zwłaszcza w sezonie grzewczym warto zadbać o to, by instalacja była w pełni drożna. Gromadzenie się sadzy może spowodować jej zapalenie się! Wtedy istnieje duże ryzyko, że w domu wybuchnie pożar. Posiadanie odpowiedniego zaświadczenia od kominiarza jest gwarancją, że w razie ewentualnej awarii możesz ubiegać się o ubezpieczenie.

Na tym nie koniec. Dach to konstrukcja, na której obecnie umieszczane są różne anteny i panele fotowoltaiczne. Te często wymagają konserwacji lub naprawy. Trudno jest poruszać się po konstrukcji, jeśli nie ma ona odpowiednich podestów. Niekiedy fachowcy korzystają z odpowiednich lin, które przymocowane są do komina i zakotwiczone w ziemi. Łatwiej im będzie dotrzeć do dowolnej części dachu, jeśli znajdą się właściwe stopnie kominiarskie.

Ławy kominiarskie są niezbędne dla samego właściciela budynku. Jeśli zajdzie konieczność ewentualnej naprawy lub sprawdzenia czegoś, to śliska powierzchnia może stanowić poważne niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia.

W naszej ofercie znajdziesz solidne produkty, dzięki którym będzie możliwe wygodne i skuteczne oczyszczenie komina w Twoim domu. Wybierz jeden z oferowanych uchwytów, który przytwierdzisz do ściany lub dachu, a będziesz mógł osadzić na nim ławę, z której będzie możliwe usunięcie z wnętrza komina osadzających się nalotów oraz sadzy. Solidnie wykonana ława kominiarska zapewnia nie tylko komfort pracy, ale także bezpieczeństwo w trakcie udrażniania kanałów wentylacyjnych.

Jak wybrać i zamontować ławy kominiarskie na dachu?

Jeśli jesteś na etapie prac dekarskich i szukasz akcesoriów uzupełniających, to niezbędnym elementem będą ławy kominiarskie. Dzięki nim zapewnisz bezpieczeństwo nie tylko fachowcom, ale i samemu sobie. Ten element jest wręcz konieczny, gdy dach ma bardzo stromą i wysoką konstrukcję. Poruszanie się po nim bez odpowiedniego wsparcia jest praktycznie niemożliwe.

Ławy montowane są na końcowym etapie prac dekarskich. Gdy już wszystko jest zrobione, możesz wyposażyć konstrukcję w dodatkowe artykuły. Co najważniejsze, stopnie możesz zamocować na każdym etapie. Jeśli kupisz dom i nie będzie na nim odpowiedniego wyposażenia, to bez trudu wykonasz montaż elementów na dachu. W tej sytuacji warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy dysponują właściwym sprzętem do poruszania się po dachu.

Zanim zdecydujesz się na konkretny zakup, sprawdź, na czym warto się skupić podczas przeglądania kart katalogowych. Ławy kominiarskie mają różne rozmiary. Do popularnych wariantów należą te, które mają 3 cm grubości i 80 cm długości. Ważna jest również odpowiednia szerokość, by stawanie na stopniu było wygodne i bezpieczne. Z reguły stopnie mają 26 cm szerokości. Tego typu elementy nie obciążają struktury dachu, ale znoszą duży nacisk i ciężar, więc są w pełni bezpieczne.

Po parametrach technicznych czas na walory dekoracyjne. Producenci akcesoriów dachowych zadbali o to, by stopnie kominiarskie były dopasowane pod względem estetycznym. W efekcie znajdziesz produkty w brązowym, grafitowym i ceglanym kolorze. Odpowiadają one najpopularniejszym wariantom blachodachówek i dachówek. Dzięki temu nie będą znacząco wyróżniały się na tle całego dachu.


W sklepie Castorama znajdziesz również akcesoria do mocowania, czyli stalowe wsporniki, na których opierają się stopnie kominiarskie. One również pełnią bardzo istotną funkcję. Dostosowane są do różnych pokryć dachowych i mają specjalnie opracowane kształty. Bogaty asortyment artykułów dekarskich to gwarancja, że wybierzesz właściwy zestaw do montażu na dachu.