Strona główna

Strzałka w prawo

Wentylacja i klimatyzacja

Strzałka w prawo

Pochłaniacze wilgoci

Strzałka w prawo

Pochłaniacze wilgoci

Nadmierne zawilgocenie powoduje pojawienie się pleśni i grzybów, które niszczą ściany i są trudne do usunięcia. Wystarczy zastosować jeden niewielki produkt, jakim jest pochłaniacz wilgoci, aby zapobiec tym wszystkim szkodom.

Filtry

Pochłaniacze wilgoci

Nadmierne zawilgocenie powoduje pojawienie się pleśni i grzybów, które niszczą ściany i są trudne do usunięcia. Wystarczy zastosować jeden niewielki produkt, jakim jest pochłaniacz wilgoci, aby zapobiec tym wszystkim szkodom.

24 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Wentylacja i klimatyzacja

Wyświetlanie 24 z 24 produktów

FUNKCYJNY POCHŁANIACZ WILGOCI DO DOMU

Wilgoć to jeden z największych problemów, który wynika z nieprawidłowej jakości powietrza w pomieszczeniu. Zbyt wysoki współczynnik źle wpływa na zdrowie. Przyczynia się do złego samopoczucia oraz może powodować przeróżne infekcje. Jednak to nie wszystko. Nadmierne zawilgocenie powoduje pojawienie się pleśni i grzybów, które niszczą ściany i są trudne do usunięcia. Wystarczy zastosować jeden niewielki produkt, jakim jest pochłaniacz wilgoci, aby zapobiec tym wszystkim szkodom. Dzięki temu unikniesz także bezpowrotnego osłabienia materiałów wykończeniowych, które wymagałyby remontu.

Skąd w budynku bierze się wilgoć? Wynika to z wielu czynników. Wśród nich można wymienić wilgoć technologiczną, która pojawia się w posadzkach i ścianach, niesprawną wentylację, nieprawidłową hydroizolację budynku, wysoki poziom wód gruntowych oraz brak prawidłowej izolacji cieplnej. Jak widać powodów jest bardzo wiele. Czasami wady poszczególnych instalacji pojawiają się zaledwie po kilku latach użytkowania budynku. W takiej sytuacji zamiast zaawansowanych remontów warto wypróbować niewielki produkt o specjalnym przeznaczeniu.

Jak działa pochłaniacz wilgoci do domu? To bardzo proste. Jego praca rozpoczyna się zaraz po włożeniu wkładu bądź wyjęciu z opakowania i umieszczeniu w konkretnym miejscu. Całą tajemnicą efektywności jest zawarty we wkładzie absorbent. Ten wymienny element skutecznie wchłania wilgoć z pomieszczenia. W dalszej fazie następuje zjawisko skraplania i rozpuszczenia. Im większy jest współczynnik zawilgocenia, tym szybsze będzie skraplanie i zbieranie nadmiernej wody.

Pochłaniacz, mimo tego, że nie zużywa energii elektrycznej, potrafi zmniejszyć wilgotność nawet do 60%. Wynik jest wysoki, dzięki czemu za niewielką kwotę możesz pozbyć się problemu. Ponadto czas działania takiego produktu sięga nawet do dwóch miesięcy. W naszej ofercie zgromadziliśmy dla Ciebie szereg propozycji. Znajdziesz tam nie tylko gotowe zestawy, ale także wymienne wkłady, które umieścisz w tym samym pojemniku.

POCHŁANIACZ WILGOCI – SPOSÓB NA WIELE PROBLEMÓW

Jeśli zależy Ci na pozbyciu się nieprzyjemnych zapachów z różnych pomieszczeń w domu, w tym dziale produktów w sklepach Castoramy znajdziesz akcesoria, które Ci to umożliwią. Oferujemy produkty do uzdatniania powietrza – w tej kategorii zebraliśmy pochłaniacze wilgoci, które dodatkowo wyeliminują ryzyko zawilgocenia pomieszczeń. Dzięki nim sama jakość powietrza ulegnie znacznej poprawie.

Poszczególnych produktów można używać w kuchni, łazience, piwnicy, pralni i w każdym innym lokum o zwiększonej wilgotności. Są nieocenione również w domkach letniskowych i przyczepach campingowych, pozwalając im przetrwać w doskonałym stanie do następnego sezonu wakacyjnego. Zastosowanie pochłaniaczy umożliwia utrzymanie poziomu wilgoci w pomieszczeniu na odpowiednim poziomie. Niektóre produkty eliminują przy tym nieprzyjemne zapachy pleśni, stęchlizny, pleśni, dymu papierosowego i aromaty kuchenne.

Wspomagają również zapobieganie korozji przedmiotów metalowych. Większość pochłaniaczy nie wymaga podłączenia do sieci elektrycznej. Z tego względu atutem jest także duża ergonomia, wydajność oraz tanie koszty. Jest to ciekawa alternatywa dla urządzeń mechanicznych. Zaczynają działać w momencie zaaplikowania tabletki wymiennej – specjalnie skonstruowane w ten sposób wkłady znajdziesz także w ofercie tego działu.

Domowy pochłaniacz wilgoci wyróżnia się nie tylko wysoką funkcjonalnością, ale także różnymi opcjami zapachowymi. Dzięki temu w pomieszczeniu roznosi się przy okazji przyjemny zapach. Wśród dostępnych propozycji znajdziesz między innymi aromat świeżej bawełny lub lawendy. Atutem jest także możliwość wielokrotnego użytku. Wystarczy, że po zakończeniu żywotności jednego wkładu dokupisz taki sam, który znajdziesz w naszej ofercie, i umieścisz go w tym samym pojemniku.

RODZAJE POCHŁANIACZY, WYBIERZ ODPOWIEDNI DO SWOJEGO DOMU

Mimo tego, że odwilżacz powietrza nie jest zmechanizowany, jego wybór powinien być uzależniony od wielu czynników. Przede wszystkim spójrz na deklarowaną powierzchnię, jaką produkt jest w stanie obsłużyć. Zazwyczaj optymalna wielkość pokoju to 20m2. Im większy jest pochłaniacz, tym jego zasięg jest większy, jednak z reguły nie są to dobre rozwiązania do areału o znaczących rozmiarach.

W ofercie znajdziesz modele jednorazowe oraz takie, w których pojemnik jest do wielokrotnego użytkowania. Wystarczy wymienić tylko wkład. Dbając o Twój komfort, zawarliśmy w propozycje znanych i cenionych producentów. Są dostępne w pojedynczych wersjach albo w zestawach, dzięki czemu po zużyciu zostanie Ci jeszcze jeden wkład do wymiany.

Jeżeli masz problem z wilgocią w szafkach kuchennych, doskonałym rozwiązaniem będą innowacyjne saszetki. Powiesisz je na wygodnym haczyku. W ten sposób pozbędziesz się także zbyt dużej wilgoci w garderobie, dzięki czemu różnego rodzaju produkty bądź ubrania nie będą traciły na swojej jakości oraz przydatności. Równie istotny jest pochłaniacz wilgoci do łazienki o dużej wielkości. Urządzenie dobierzesz ze względu na ulubiony zapach.