Uzdatnianie wody

Uzdatnianie wody to proces polegający na usunięciu z niej niepożądanych substancji oraz bakterii, w celu uzyskania czystej i bezpiecznej wody do spożycia. W tej kategorii znajdują się wszelkiego rodzaju urządzenia oraz systemy filtrujące, oczyszczające oraz dezynfekujące wodę.

IDEALNA WODA Z KRANU? STOSUJ FILTRY DO WODY!

Przydatnymi elementami instalacji wodnych są filtry do wody, które pozwalają usunąć z niej rozmaite składniki chemiczne, które pogarszają jej jakość. To tutaj znajdziesz wszelkie urządzenia i elementu zmiękczające czy uzdatniające. Zaopatrz się w specjalne wkłady i akcesoria do swoich filtrów do wody!

Filtr do wody to nie tylko sposób na uzyskanie wyjątkowo czystej wody. Możesz także zmniejszyć jej twardość. Dzięki temu Twoje naczynia, małe AGD będą służyły Ci dłużej. Szybko dostrzeżesz różnicę, gdy kamień przestanie osadzać się na ceramice łazienkowej. Wydłużysz także żywotność swojego sprzętu takiego jak pralka czy zmywarka. Na te urządzenia twarda woda może wpływać bardzo negatywnie.

Filtr wody do instalacji domowej może mieć wielorakie zastosowanie. Wpływa na czystość wody, a także ją zmiękcza. Zabezpiecza także przed przedostawaniem się zanieczyszczeń wynikających np. z awarii sieci wodociągowej. Wszystko to skutkuje dłuższą żywotnością sprzętów AGD, a także ma pozytywny wpływ na Twoje zdrowie.

NIE MUSISZ BUDOWAĆ ZŁOŻONEGO SYSTEMU, BY ZADBAĆ O CZYSTOŚĆ WODY

Wbrew pozorom o czystości wody decyduje niewiele elementów. W naszej ofercie natomiast znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do poprawy jej jakości. Filtr wody to najbardziej podstawowy element systemu. Montowany jest przeważnie bezpośrednio w budynku. Skorzystaj także z szerokiej oferty korpusów, które montujesz bezpośrednio na rurze.

Zanim zaopatrzysz się w zmiękczacz wody, sprawdź jej twardość z wykorzystaniem produktów z naszej oferty. Testery wody pomogą Ci w dobraniu odpowiednich elementów, z których stworzysz swój własny system. Na niego natomiast mogą się składać montowane bezpośrednio na rurach filtry oraz zmiękczacze wody. Nasza oferta obejmuje także niezależne produkty do uzdatniania wody w postaci dzbanków z filtrami. Wybierz również gotowe zestawy.

Jeśli chcesz, by Twój filtr wody do instalacji domowej odpowiednio działał, zadbaj o regularną wymianę wkładów. Tylko wtedy zapewnisz sobie skuteczną filtrację. Wkłady do filtrów wody z naszej oferty pasują do produktów, które znajdziesz w naszym asortymencie.

Oferujemy Ci także chemię, której potrzebujesz do konserwacji. Dzięki niej Twój zmiękczacz do wody będzie działał niezawodnie i znacznie dłużej. Znajdziesz także sole wpływające na twardość wody. Ta kompleksowa oferta pozwoli Ci na stworzenie bardzo skutecznego systemu do poprawy jakości wody w domu.

DOMOWE UZDATNIANIE WODY

W domu, w lokalu gastronomicznym czy biurze możesz zastosować odpowiedni filtr do wody, dzięki któremu woda z kranu może być pita bez żadnych obaw i konieczności jej przegotowania. Filtr wody do domu ograniczy napływ szkodliwych substancji, które mogą przedostawać się do sieci wodociągowej. Nie tylko zwiększy jakość samej wody, ale sprawi, że będziesz mógł pić ją bez wcześniejszego przegotowania. Dzięki stosownym wkładom, np.: sznurkowym, mineralizującym, odżelaziającym, węglowym czy polipropylenowym możesz odpowiednio zmienić stan chemiczny wody dostarczanej z wodociągów.

Za pomocą zmiękczacza wody poprawisz jej właściwości myjące, piorące i pielęgnujące, poprzez obniżenie jej twardości, wynikającej ze zmineralizowania. Filtr zmiękczający wodę zwiększy żywotność sprzętów kuchennych i piorących. Kamień nie będzie osadzać się w urządzeniach, co pozwoli Ci uniknąć ich częstych awarii.

FILTRY DO WODY – ZESTAWY I AKCESORIA

W bogatej ofercie sklepów Castorama znajdują się odpowiednie elementy instalacji wodnych, które możesz wykorzystać do uzdatniania wody. Dzięki specjalnym zestawom zaopatrzysz się w gotowy system filtrów odwróconej osmozy czy też podzlewozmywakowych. Ten ostatni łatwo zamotujesz i wykorzystasz do uzdatniania wody.

Odwrócona osmoza nazywana jest inaczej hiperfiltracją. Dzięki zastosowaniu specjalnej membrany filtr odwróconej osmozy pozwala na wydzielenie z wody azbestu, glonów, rdzy, bakterii, wirusów, metali ciężkich (ołowiu, srebra i wielu innych) oraz molekuł organicznych, do których należą sole chloru, baru, miedzi, azotu i selenu. Znajdziesz tutaj także korpusy narurowe i specjalne klucze, a także sól do zmiękczania wody czy filtry pralkowe.

ZAMIAST MINERALNEJ – WODA Z KRANU!

Zastosowanie w domowej instalacji filtrów do uzdatniania wody sprawia, że możesz całkiem bezpiecznie pić wodę z kranu. Odpowiednie filtry do wody usuną z niej bowiem chlor i zanieczyszczenia organiczne, dzięki czemu zyskasz doskonałą alternatywę dla wody butelkowanej. Oznacza to oszczędność pieniędzy i czasu.

Zmiękczacz wody to urządzenie, które polepszy jej właściwości chemiczne w taki sposób, że wszelkie detergenty staną się wydajniejsze – szampony bardziej się pienią, a mydło i proszek do prania będzie potrzebny w mniejszej ilości.

Jeśli nie chcesz instalować w swoim domu żadnego filtra, ale nadal chcesz korzystać z wody pitnej z kranu, sięgnij po dzbanki. Filtrują wodę, są wygodne w użyciu i tanie. Nie wymagają także montażu. Wystarczy, że wlejesz do nich wodę, a samoistnie przefiltrują ją przed nalaniem do szklanki. To bardzo wygodne rozwiązanie w sytuacji, gdy nie możesz wprowadzać zmian w sieci wodnej w budynku.