Akcesoria meblowe

Akcesoria meblowe to elementy, które pozwalają na ulepszanie i personalizowanie każdej przestrzeni. W ofercie znajdują się różnego rodzaju uchwyty, nóżki, zamki, rolki, zawiasy, taśmy meblowe i wiele innych produktów, które ułatwiają montaż, naprawę i regulację mebli.

AKCESORIA DO MEBLI OGRODOWYCH

Jeśli posiadasz w swoim ogrodzie strefę wypoczynkową, na pewno zadbałeś o odpowiedni dobór mebli pozwalających na spokojny relaks czy biesiadowanie przy grillu. Aby jednak komplet wypoczynkowy na długi czas zachował swoje właściwości, należy o niego dbać w określony sposób – do tego przydadzą Ci się akcesoria do mebli ogrodowych. Są one niezbędne, jeśli zależy Ci na zachowaniu wszystkich elementów wyposażenia ogrodu w należytym stanie. Przydadzą się zarówno poza sezonem, jak i w jego trakcie.

Meble ustawione na świeżym powietrzu są narażone na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych – w sezonie letnim oznacza to głównie częsty kontakt z deszczem oraz intensywnym nasłonecznieniem. Krzesła, stoły i leżaki, w szczególności te wykonane z drewna, niszczeją od wilgoci i promieniowania UV, metalowe zaś mogą ulegać destrukcyjnej korozji. Specjalne pokrowce na meble ogrodowe chronią je przed wszystkimi tymi czynnikami.

Pamiętaj również, że niektóre akcesoria mogą chronić Twoje meble ogrodowe nawet w trakcie ich użytkowania. Zazwyczaj będą troszczyły się o blaty stołów, co jest istotne szczególnie przy produktach wykonanych z drewna. Uchronią je przed poważniejszymi zabrudzeniami czy uszkodzeniami, które mogą powstać nie tylko podczas codziennej sjesty z kawą, ale również grilla w gronie rodziny czy znajomych.

CERATY I POKROWCE DO TWOJEGO OGRODU

Jeśli Twój stół jest okrągły lub prostokątny – zarówno mały, jak i duży – z pewnością znajdziesz produkt spełniający Twoje oczekiwania. Ciekawą opcję stanowią uniwersalne pokrowce na krzesła oraz pokrowiec na parasol – ten ostatni przyda się w szczególności w czasie porywistego wiatru. Okrycia tego rodzaju są wykonane z różnych materiałów o właściwościach związanych przede wszystkim z ochroną schowanych pod nimi elementów wyposażenia ogrodu.

Akcesoria do mebli ogrodowych to jednak nie tylko dopasowane pokrowce, ale również ceraty, dzięki którym Twój stół będzie się prezentował niezwykle elegancko. Taki rodzaj obrusów jest trwały i odporny na uszkodzenia, przez co świetnie sprawdza się w warunkach panujących na świeżym powietrzu. Dostępne ceraty, bieżniki i tkaniny ceratowe mają różne wzory i kolory, przez co możesz za ich pomocą zmieniać również aranżację swojego otoczenia.

POKROWCE Z RÓŻNYCH MATERIAŁÓW

Co istotne, akcesoria do mebli ogrodowych wykonane są z materiałów, które wykazują bardzo zróżnicowane cechy. Zazwyczaj okrycia na meble stworzone są z poliestru z warstwą poliuretanu. To sprawia, że stają się odporne na działanie niskich temperatur i skrajnie niekorzystnych warunków pogodowych. Polibawełna jest miękka, bardziej estetyczna, ale jednocześnie dobrze chroni przed promieniowaniem UV czy niezbyt intensywnymi opadami.

SCHOWAJ STÓŁ PRZED DESZCZEM

Bez względu na to, jaki stół masz w swoim ogrodzie, z pewnością wymaga on ochrony przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Choć warstwa ochronna – ocynku w przypadku mebli metalowych czy impregnatu w przypadku drewnianych – z pewnością spełnia swoja rolę, to jednak warto ją wesprzeć. Pokrowiec ochroni też szklany blat przed nagłym letnim gradem.

To jednak nie wszystko – jest jeszcze jedna zaleta, która może skłonić Cię do wykorzystania takiego pokrowca. Z uwagi na fakt, że jest on wykonany z nieprzepuszczalnych materiałów, nawet nagły, krótki deszcz nie zmieni Twoich planów związanych z biesiadowaniem w ogrodzie. Wystarczy, że osłonisz stół, a potem zdejmiesz z niego pokrowiec – blat z dekoracjami będzie od razu gotowy na przyjęcie gości.

POKROWCE DUŻE, MAŁE ORAZ SPECJALNE

Zaletą pokrowców jest to, że dostępne są w rozmaitych kształtach i wymiarach. Bez trudu znajdziesz wspomniany wyżej pokrowiec na stół prostokątny, kwadratowy czy okrągły. Możesz też zdecydować się na produkt dostosowany rozmiarem do całego zestawu mebli ogrodowych. Jeśli dysponujesz wieloma krzesłami, odpowiednią alternatywą będą dla Ciebie pojedyncze okrycia przeznaczone właśnie do nich.

Co istotne, pokrowce obejmują również mniej popularne elementy wyposażenia ogrodu. Jeśli nie chcesz za każdym razem chować leżanki do schowka czy zaciągać jej pod dach, możesz wybrać pokrowiec przystosowany właśnie od niej. Ciekawym rozwiązaniem jest też pokrowiec dostosowany do okrycia parasola. Należy nałożyć go na złożony parasol – w ten sposób unikniesz przypadkowego podarcia materiału przy podmuchach wiatru w trakcie burz i wichur.

UŻYTECZNE CERATY

Nic nie przydaje się latem tak bardzo jak cerata na stół ogrodowy. Jest ona przede wszystkim eleganckim dodatkiem, który świetnie prezentuje się podczas spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Taka cerata pełni też funkcję ochronną – podobnie jak pokrowiec na meble zabezpiecza blat stołu przed wilgocią i promieniowaniem UV. Nakrycie stołu może być więc nie tylko dekoracją, ale również ochroną Twojego mebla. Nie wspominając o tym, że ułatwi Ci sprzątanie.

Najprostsza w eksploatacji oraz czyszczeniu jest cerata wykonana z tkaniny powleczonej warstwą polichlorku winylu, czyli popularnego PVC. W ten sposób jest trwała i dość sztywna. Wystarczy przetrzeć ją mokrą szmatką, aby usunąć zabrudzenia. Ma też ciekawe wzory. Jeśli preferujesz jednak ekologiczne, naturalne rozwiązania, wybierz bawełniane obrusy i maty pod talerze.