Strona główna

Strzałka w prawo

Okna, drzwi i schody

Strzałka w prawo

Okna

Strzałka w prawo

Rolety dachowe

Strzałka w prawo

Rolety dachowe

Rolety dachowe to praktyczny sposób na zabezpieczenie wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem. Dzięki nim można kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia oraz utrzymać przyjemną temperaturę wewnątrz. W Castoramie znajdziesz szeroki wybór rolet dachowych dostępnych w różnych kolorach i rozmiarach, które będą idealnie pasować do Twojego dachu.

Filtry

Rolety dachowe

Rolety dachowe to praktyczny sposób na zabezpieczenie wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem. Dzięki nim można kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia oraz utrzymać przyjemną temperaturę wewnątrz. W Castoramie znajdziesz szeroki wybór rolet dachowych dostępnych w różnych kolorach i rozmiarach, które będą idealnie pasować do Twojego dachu.

2 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Okna

Wyświetlanie 2 z 2 produktów

Rolety dachowe do Twojego poddasza

Montaż okna dachowego to nie koniec Twojej pracy. Uzupełnieniem tej strefy będą popularne rolety dachowe, które sprawią, że przebywanie na poddaszu będzie znacznie wygodniejsze. Roleta dachowa pełni bardzo istotną funkcję – najwyższe partie budynku są najbardziej wystawione na światło słoneczne, które w nadmiarze może być bardzo uciążliwe.

Rolety do okien dachowych to element nie tylko funkcjonalny, ale i ozdobny. Ich zastosowanie pozwoli Ci estetycznie wykończyć wnętrze poddasza. Za pomocą rolet możesz także regulować ilość wpadającego światła. To pozwala na zwiększenie komfortu przebywania w pomieszczeniu na poddaszu. Doskonały wybór rolet dachowych znajdziesz właśnie tu, w kategorii związanej z oknami dachowymi.

Co wyróżnia rolety na okno dachowe? To przede wszystkim odpowiednia konstrukcja, która umożliwia zamocowanie ich pod skosem. Do wyboru masz klasyczne produkty do montażu wewnątrz budynku. Nie mniej popularne są rolety zewnętrzne, czyli markizy. Roleta na okno dachowe chroni przed nadmiernym słońcem, ale również owadami lub innymi zanieczyszczeniami mogącymi dostać się do środka domu.

Nadaj oknom dachowym doskonały wygląd

Regulacja ilości wpadającego światła jest niezwykle istotna w przypadku okien dachowych. Ze względu na kąt nachylenia dachu nie możesz wykorzystać do ich zasłonięcia firan, kotar czy zasłon. Rolety do okien dachowych są więc doskonałym rozwiązaniem. Ich budowa i działanie zostały idealnie dostosowane do pochyłej konstrukcji ramy okiennej.

Rolety na okno dachowe to elementy, dzięki którym uzupełnisz okna na poddaszu w estetyczny sposób. Zapewnisz sobie również doskonałe warunki do przebywania w danym pomieszczeniu. Poza walorami estetycznymi i osłoną przed słońcem roleta dachowa pełni funkcję izolacji przed temperaturą. Ma to olbrzymie znaczenie zwłaszcza w letnie dni.

Najczęściej wtedy spora ilość słonecznego światła powoduje znaczne nagrzewanie się pomieszczenia. Poradzi sobie z nim roleta do okna dachowego. Tymczasem wewnątrz budynku z pomocą przyjdą Ci przede wszystkim plisy.

Estetyczne i funkcjonalne rolety

Okno na poddaszu pozbawione osłony stanie się nie tylko niefunkcjonalne, ale będzie także sprawiało wrażenie „gołego”. Estetyczną i zarazem funkcjonalną ozdobą będą rolety na okna dachowe. W zależności od tego, jak urządzasz wnętrze, za ich pomocą możesz uzupełnić jego aranżację. Materiał, z którego wykonana jest roleta na okno dachowe, możesz zakupić w najmodniejszym kolorze. Również jej kształt i sposób działania możesz dopasować do wystroju poddasza. Po idealnie dopasowane do Twojego okna dachowego rolety wybierz się do sklepu Castorama.

Rolety dachowe nie tylko zapewnią Ci odpowiednie warunki do snu, relaksu czy pracy. Posłużą Ci również jako element wystroju pokoju na poddaszu. W ofercie znajdziesz wiele wersji tego rodzaju osłony okiennej. Osłony na okna mogą różnić się paletą barw oraz wymiarów. Znajdują się tu również plisy do okien dachowych.

Rolety na okna dachowe są osadzone na specjalnych prowadnicach i stabilnie przymocowane do ramy, dlatego możesz wygodnie z nich korzystać, łatwo nimi operując. Ich materiał może przepuszczać nieco światła, co stworzy atrakcyjną, kolorową poświatę. Sam wybierz, jaka ma być Twoja roleta dachowa!

Jak wybrać najlepsze rolety dachowe?

Na początku zastanów się, gdzie chcesz zastosować dane osłony. Jeśli preferujesz osłonę na zewnątrz budynku, postaw na rolety zewnętrzne na okna dachowe. Wykonane są z wytrzymałych tworzyw sztucznych, które osłonią Twoje okno przed deszczem czy śniegiem. To sprawi, że okno dachowe dłużej zachowa swoje parametry i nie ulegnie zniszczeniu.

Roletami zewnętrznymi możesz sterować z wnętrza budynku za pomocą pilota. Możesz wybrać, czy silnik będzie zasilany elektrycznie, czy za pomocą baterii solarnych zamontowanych w rolecie.

Jeśli chcesz osłonić okno od wewnątrz, masz do wyboru więcej możliwości. Najpopularniejszymi rozwiązaniami w naszej ofercie są rolety wewnętrzne i plisy. Rolety do okien dachowych wykonane są z tworzywa sztucznego i zamocowane do okna na solidnych szynach. Możesz nimi całkowicie zasłonić okno lub pozwolić na dopływ światła.

Plisy okienne produkuje się z tkanin poliestrowych pokrytych warstwą aluminium. To właśnie ta powłoka ma wpływ na utrzymanie właściwej temperatury wewnątrz budynku. Z pomocą plis możesz zasłonić dowolny obszar okna, pozostawiając pozostałe strefy odsłonięte. Ma to duże znaczenie przy oknach na połaciach mocno nasłonecznionych. Wtedy za pomocą plisy możesz ochronić się przed ostrym nasłonecznieniem, jednocześnie nie zaciemniając pomieszczenia.

Kolorystyka elementów będzie na pewno jednym z głównych kryteriów Twojego wyboru. Ważne, żeby element nie gryzł się z pokryciem połaci i całą aranżacją. Rolety dachowe występują najczęściej w ciemnych lub jasnych kolorach. To sprawia, że są bardzo uniwersalne i zastosujesz je w zestawieniu z każdym pokryciem dachowym.

Tymczasem plisy stosowane wewnątrz budynku są zróżnicowane kolorystycznie. Bez problemu dobierzesz taki kolor elementu, który idealnie wpasuje się w aranżację Twoich wnętrz. Dzięki temu roleta dachowa będzie stanowiła dopełnienie wystroju całego pomieszczenia.

Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru rolety do okien dachowych. Ma to duże znaczenie niezależnie od tego, czy roleta do okna dachowego będzie zamontowana na zewnątrz, czy też wewnątrz. Większość produktów dostępnych zewnętrznych wykonuje się w standardowych rozmiarach okien – mimo to powinieneś zwrócić szczególną uwagę na wymiary. W przypadku plis i rolet wewnętrznych największe znaczenie ma odpowiedni dobór szerokości.

Jeśli planujesz zastosowanie rolet wewnętrznych w oknach dachowych, już przy zakupie okien zwróć uwagę na możliwość montażu tych osłon. Pozwoli Ci to uniknąć problemów z montażem rolety dachowej.

Mając na uwadze wszystkie powyższe kryteria i znajomość asortymentu, bez trudu dowiesz się, jaka powinna być wybrana przez Ciebie roleta. Okno dachowe wyposażone w odpowiednią osłonę będzie nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne.