Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Narzędzia pomiarowe

Strzałka w prawo

Miarki

Strzałka w prawo

Miarki

Wszędzie tam, gdzie istotna jest precyzja, potrzebujesz odpowiednich narzędzi pomiarowych. Miara to nieskomplikowane akcesorium. Przyda Ci się zarówno podczas codziennych obowiązków w domu, jak i w trakcie remontów.

Filtry

Miarki

Wszędzie tam, gdzie istotna jest precyzja, potrzebujesz odpowiednich narzędzi pomiarowych. Miara to nieskomplikowane akcesorium. Przyda Ci się zarówno podczas codziennych obowiązków w domu, jak i w trakcie remontów.

71 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia pomiarowe

Wyświetlanie 24 z 71 produktów

Załaduj więcej

Narzędzia pomiarowe do każdej pracy

Wszędzie tam, gdzie istotna jest precyzja, potrzebujesz odpowiednich narzędzi pomiarowych. Miara to nieskomplikowane akcesorium. Przyda Ci się zarówno podczas codziennych obowiązków w domu, jak i w trakcie remontów. Lubisz majsterkować? Przyda Ci się miarka budowlana, dzięki której wszystkie prace wykonasz precyzyjnie i zakończą się sukcesem.

Rozmaite miarki dostępne są w ofercie marketów budowlanych Castorama. Oferujemy produkty sprawdzonych producentów, na przykład Magnusson, Bosch i Stanley. Znajdziesz tu zarówno taśmy miernicze, jak i zestawy kątowników. Dostępny jest też dalmierz laserowy i nie brakuje szczeliniomierzy.

Dzięki temu skompletujesz wszystkie akcesoria przydatne podczas prac remontowo-budowlanych oraz na co dzień. Sprawdź, czym możesz wykonywać pomiary w swojej pracy i w domu!

Precyzyjne pomiary dzięki odpowiednim narzędziom

W zależności od tego, na czym polega Twoja praca, może Ci być potrzebny inny rodzaj miarki lub jej kilka typów. Do innych czynności przyda Ci się taśma miernicza, a do innych posłuży dalmierz laserowy.

W każdej pracy budowlanej i remontowej potrzebna będzie miarka calowa, która umożliwia wygodne zdjęcie pomiarów z różnych powierzchni i elementów. Przydaje się w każdym gospodarstwie – jest nieodzowna choćby w sytuacji, gdy chcesz określić wymiary wnęki i szerokość sofy, którą planujesz wstawić do pokoju. Bardziej zaawansowanymi akcesoriami są taśmy miernicze geodezyjne, których budowa pozwala na maksymalną wygodę mierzenia dużych odległości w terenie.

W naszym asortymencie znajdziesz również kątownik. To akcesorium, które przydaje się zarówno profesjonalistom, jak i amatorom. Kątownik – jak sama nazwa wskazuje – pozwala wykonać pomiary kątów. Narzędzie jest przydatne w pracy stolarza, ponieważ ułatwia tworzenie drewnianych konstrukcji. To tylko część z dostępnych akcesoriów pomiarowych. W naszej ofercie znajduje się też suwmiarka i wiele innych narzędzi. Sprawdź, do czego służą i dlaczego warto je wybrać!

Zwijana miara – najprostsze i najbardziej funkcjonalne narzędzie

W każdym gospodarstwie domowym powinna znaleźć się miara zwijana, która jest bardzo prostym w obsłudze narzędziem pomiarowym. Akcesorium nie zajmuje wiele miejsca, dlatego schowasz ją w szufladzie lub w skrzynce z narzędziami. Miara zwijana to uniwersalne narzędzie, które wykorzystasz w garażu lub piwnicy.

Zanim wybierzesz odpowiednią miarkę, sprawdź, ile metrów możesz nią odmierzyć, a także czy jej trzymanie jest komfortowe. Miara zwijana powinna mieć automatyczną blokadę, która pozwoli Ci na wygodną pracę. Przyda się także hak magnetyczny na końcu taśmy.

Kątowniki – kiedy się przydają?

W naszym asortymencie znajdziesz niejeden kątownik. To proste w obsłudze narzędzie przyda Ci się, jeśli lubisz majsterkować i tworzyć samodzielnie meble. Kątownik jest też niezbędnym elementem w skrzynce narzędziowej każdego stolarza i cieśli.

Oferujemy między innymi kątownik stalowy będący uniwersalnym narzędziem, które powinno znaleźć się właściwie w każdym domu. Narzędzie przyda Ci się podczas prac remontowych. Kątownik stalowy będzie długo pełnił swoje funkcje nie tylko ze względu na trwały materiał wykonania, lecz także podziałkę, która jest wyryta w materiale. Dzięki temu nie ulega ścieraniu, a Ty możesz z łatwością odczytać pomiar.

Kątownik stalowy to tylko jeden z wielu dostępnych w naszej ofercie. Dostępne jest również narzędzie nazywane kątownicą. Akcesorium przydaje się podczas prac remontowo-budowlanych. Oferujemy między innymi model zabezpieczony aluminium. Dzięki temu możesz go używać na zewnątrz – jest bowiem dobrze chroniony przed szkodliwym działaniem wilgoci.

Miarki specjalistyczne

Oprócz zwykłych miar zwijanych, które stanowią podstawowe wyposażenie skrzynek narzędziowych, w ofercie sklepów Castorama znajdziesz także miarki do specjalnych zastosowań. Za pomocą narzędzi pomiarowych precyzyjnie wyznaczysz kąty proste – to niezbędne akcesorium w pracy stolarza czy budowniczego.

Narzędzia pomiarowe laserowe zaś są zaawansowanymi urządzeniami, które posłużą do mierzenia rozmaitych parametrów – nie tylko powierzchni czy odległości, lecz także objętości, przez co są bardzo przydatne na każdym placu budowy.

Elektroniczne miarki umożliwiają bezpośredni przesył danych do komputera, co znacznie ułatwia projektowanie oraz zamawianie materiałów. W naszej ofercie znajdziesz także specjalne koło pomiarowe, które spełnia funkcję wygodnego drogomierza.

Precyzyjny pomiar? Nie ma problemu!

W sieci sklepów Castorama znajduje się niejedna suwmiarka, która pozwoli Ci na precyzyjny pomiar wewnętrzny lub zewnętrzny nawet najmniejszych elementów. Rozmiar jest dokładny co do milimetra. Suwmiarka może być wyposażona w wyświetlacz, na którym błyskawicznie zobaczysz wynik pomiaru.

Tego typu narzędzie pomiarowe jest przeznaczone dla miłośników majsterkowania lub prac technicznych. Z pewnością suwmiarka przyda się także do mierzenia drobnych elementów lub wąskich szczelin w warsztacie.

Miarka zwijana czy składana?

W wielu przypadkach do wykonania precyzyjnych pomiarów potrzebnych Ci będzie kilka rodzajów miarek. Najprostsze modele z wykorzystaniem taśmy czasami nie wystarczą. Taśmę mierniczą warto mieć zawsze pod ręką, ponieważ umożliwia zmierzenie powierzchni o różnych kształtach. Miarka składana przyda się tylko w przypadku obiektów o prostych krawędziach – często jednak wykorzystuje się ją w warsztatach stolarskich i ciesielskich.

W tej kategorii znajdziesz duży wybór taśm mierniczych – dostępne są zarówno modele podstawowe, które wystarczą do amatorskich zastosowań, jak i bardziej zaawansowane. Również wśród miarek składanych znajdziesz najróżniejsze egzemplarze. Zadbaj o precyzję pomiarów i wybierz odpowiednie narzędzie!

Czym jest szczeliniomierz?

Szukasz funkcjonalnych narzędzi pomiarowych? Aby wymierzyć dokładną szerokość szczelin pomiędzy stykami elektrycznymi, przyda Ci się szczelinomierz. To doskonałe narzędzie, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zwyczajna miarka budowlana nie zda swojego egzaminu.

Wykorzystasz szczeliniomierz w garażu lub warsztacie samochodowym. Dokładność co do milimetra to dla Ciebie gwarancja, że pomiar jest idealny. Narzędzie pomiarowe jest wykonane ze stali, dlatego masz pewność, że będziesz korzystać z niego przez długi czas.

Narzędzia pomiarowe laserowe – główne cechy

Laserowe narzędzia pomiarowe to doskonałe urządzenia, które mają kompaktowy rozmiar i są bardzo proste w obsłudze. Bez problemu będą Ci służyć jako narzędzie do pomiaru odległości czy powierzchni pomieszczeń. W naszym asortymencie znajdziesz dalmierz laserowy, który przyda się podczas prac remontowo-budowlanych, ale znajdzie też zastosowanie na co dzień.

Będzie pomocny w trakcie wieszania dekoracji ściennych. Wartości automatycznie mogą się sumować, co znacznie ułatwia Twoją pracę. Dalmierz laserowy przyda się na placu budowy czy w warsztacie podczas obróbki różnego rodzaju elementów. Pomiar odległości w sposób laserowy to także doskonałe rozwiązanie podczas kładzenia tapet czy płytek.