Oświetlenie zewnętrzne

Oświetlenie zewnętrzne domu jest bardzo urozmaicone, a producenci stosują nie tylko nowoczesne, ale i modne rozwiązania. Podstawowymi cechami oświetlenia instalowanego na zewnątrz są bezpieczeństwo i wygoda.


Oświetlenie zewnętrzne na Twoją posesję

Lampy zewnętrzne stojące? A może kinkiety ogrodowe lub słupki solarne? Każdy rodzaj oświetlenia zewnętrznego znajdziesz właśnie tutaj – w bogatej ofercie sklepów Castorama. Nowoczesne lampy ogrodowe, specjalne oprawy najazdowe, tradycyjne latarnie, a także rozmaite plafony – liczba modeli sprawia, że z pewnością dopasujesz któryś z nich do swojego otoczenia.

Lampy stojące, latarnie ogrodowe, słupki solarne, a może modne kinkiety? Oświetlenie zewnętrzne domu jest bardzo urozmaicone, a producenci stosują nie tylko nowoczesne, ale i modne rozwiązania. Podstawowymi cechami oświetlenia instalowanego na zewnątrz są bezpieczeństwo i wygoda. Dobrze, gdy ścieżki prowadzące do Twojego domu są widoczne, a przy drzwiach powinno witać Cię jasne światło – żeby wygodnie i szybko móc otworzyć drzwi. W takich sytuacjach bardzo dobrze sprawdza się oświetlenie ogrodowe z czujnikiem ruchu.

Odpowiednie rozmieszczenie źródeł światła na zewnątrz ma ogromne znaczenie podczas codziennego użytkowania domu, budynków gospodarczych, podjazdu czy ścieżek i chodników. Instalacja oświetlenia z czujnikiem ruchu jest istotna również z powodu bezpieczeństwa – zapalenie się światła może szybko poinformować Cię, że po Twoim terenie poruszają się nieproszeni goście.

Projekt oświetlenia zewnętrznego jest tak samo ważny, jak rozmieszczenie punktów świetlnych w domu. Lampy zewnętrzne powinny być umieszczone w takim miejscu, by wytyczyć Ci drogę do garażu, altany i oświetlić powierzchnię schodów. Tego typu urządzenia cechują się wytrzymałością. Zarówno kinkiet zewnętrzny, jak i lampy solarne do ogrodu mają bardzo szczelną i odporną na wodę konstrukcję. Oprócz tego nie są podatne na niskie temperatury oraz promieniowanie UV.

Praktyczne i estetyczne aspekty oświetlenia na zewnątrz

Najczęściej oświetlenie ogrodowe ograniczone jest do rozmieszczonych w różnych punktach podwórza lamp. Ta powszechna i popularna metoda oświetlania okolicy domu i ogrodu jest praktyczna, a producenci dbają o ogromny wybór produktów. Dostępne są lampy ogrodowe wiszące i stojące, niskie i wysokie. Jedne mają nowoczesny, minimalistyczny wygląd, a inne są bogato zdobione. Bez kłopotu znajdziesz wśród nich idealne rozwiązanie dla siebie.

Lampy zewnętrzne to jednak znacznie więcej. Mogą to być oryginalne latarenki, kinkiety czy oświetlenie przystosowane do umieszczania w gruncie albo chodniku. Poza oczywistą funkcją praktyczną oświetlenie zewnętrzne domu ma również pełnić inną – estetyczną. Właśnie dlatego lampy ogrodowe są często bogato zdobione i nowocześnie wykonane, a źródła światła umieszczone w odpowiednich miejscach mogą stać się również ozdobą. Podczas projektowania pamiętaj, żeby zwrócić uwagę na te oba niezwykle ważne aspekty.

Producenci są na bieżąco zarówno z nowinkami technicznymi, jak i modą. Lampy ogrodowe LED stały się standardem – zastosowanie tego rodzaju diod daje spore oszczędności w codziennym użytkowaniu. Oświetlenie zewnętrzne domu z czujnikiem ruchu, które cieszy się coraz większą popularnością, to rozwiązanie nie tylko energooszczędne, ale i praktyczne. W sprzedaży dostępne są również lampki solarne, które czerpią energię ze światła słonecznego. Pamiętaj jednak, że w naszym klimacie powinny raczej pełnić tylko rolę dodatkowego oświetlenia – nie głównego źródła światła.

Funkcjonalnym rozwiązaniem jest zastosowanie produktu, którym jest kinkiet zewnętrzny. Ten niewielki punkt oświetleniowy jest wystarczający, by oświetlić najważniejsze miejsca. Wymaga niewiele powierzchni do montażu, ale musi być zaplanowany już na etapie projektu budynku. Kinkiet zewnętrzny pełni funkcję nie tylko użytkową, ale i dekoracyjną.

Lampy do ogrodu – jak wybrać najlepszą?

Wśród rozmaitego oświetlenia na zewnątrz znajdziesz wiele opraw, które przypadną Ci do gustu, urozmaicą przestrzeń, a także spełnią ważną funkcję – stworzą w ogrodzie czy na posesji odpowiednie warunki świetlne.

Wybieraj lampy zewnętrzne, które pomogą Ci w bezpiecznym poruszaniu się, ale także pozwolą urządzić idealny kącik do wypoczynku czy miejsce na imprezy na świeżym powietrzu.

Dostępne są również kinkiety zewnętrzne i lampy solarne do ogrodu, które umieścisz na ścianach budynku, na przykład nad frontowymi drzwiami, przy schodach czy innych mniej bezpiecznych miejscach znajdujących się przy domu albo wokół budynków gospodarczych.

Produkty różnią się przede wszystkim stylistyką wykonania i parametrami. Wśród lamp znajdują się modele o tradycyjnych kształtach i wzornictwie. Jeśli szukasz nieszablonowych rozwiązań, to oryginalną propozycją będzie kinkiet zewnętrzny w formie dużej żarówki, która prezentuje się w wyjątkowy sposób.

Warto nadmienić, że w naszym sklepie znajdziesz serie produktów, dzięki czemu skompletujesz zestaw składający się na przykład z lampy stojącej, kinkietu i oświetlenia solarnego. Kolekcje wyróżniają się konkretnym designem, dzięki czemu każdy punkt będzie spójny i stylowy. Proponujemy Ci nowoczesne modułowe lampy w czarnej lub białej kolorystyce oraz tradycyjne modele w neutralnych barwach.

Nowoczesne lampy solarne LED

Wśród wielu rozmaitych lamp do ogrodów oferowanych przez polskich i zagranicznych producentów znajdziesz także energooszczędne rozwiązania w postaci lamp LED, które nadają się do użytku zewnętrznego. Dostępne są też lampy solarne do ogrodu o różnym kształcie i zastosowaniu.

Solarne oświetlenie zewnętrzne jest szczególnie wygodne i tanie w eksploatacji, ponieważ nie wymaga dostępu do żadnego źródła zasilania, co wiąże się również z estetyką i bezpieczeństwem oraz niezwykle łatwym montażem oprawy. Może być jednak zawodne, ponieważ jego działanie uzależnione jest od dostępu promieni słonecznych. Pamiętaj, że wybór nowoczesnych rozwiązań z zakresu takiego jak oświetlenie ogrodowe pozwoli Ci zadbać nie tylko o swoje rachunki za energię elektryczną, ale również o środowisko.

Lampy z czujnikami ruchu

Oprócz dekorującego posesję oświetlenia w postaci najróżniejszych opraw, które komponują się z różnymi stylami architektury ogrodu, znajdziesz także rozwiązania bardziej specjalistyczne. Lampy solarne do ogrodu z czujnikiem ruchu będą zapalały się automatycznie, gdy ktoś zbliży się do miejsca, gdzie są umieszczone. To wygodne dla Ciebie i pozostałych domowników, ponieważ właściwie umiejscowiona lampa może być pomocna na przykład podczas otwierania drzwi wejściowych czy garażowych.

To także bezpieczeństwo – nowoczesne lampy ogrodowe zapalające się automatycznie mogą przepłoszyć intruza i zaalarmować domowników o podejrzanym ruchu na zewnątrz budynku. Są ponadto energooszczędne, ponieważ zapalają się na krótko i tylko w momencie, gdy to światło jest Ci rzeczywiście potrzebne.

Halogeny o dużej mocy

Lampy halogenowe, czyli z odpowiednią atmosferą, która sprawia, że żarnik świeci mocniej, nie są energooszczędne, ale spełniają inną ważną funkcję – pozwalają na precyzyjne i mocne oświetlenie określonego obszaru. Tego typu oświetlenie zewnętrzne raczej nie znajdzie zastosowania przy Twoim domu poza momentami, gdy prowadzisz prace w ogrodzie po zmroku. Używa się go najczęściej przy dużych halach produkcyjnych, strzeżonych posesjach, fabrykach czy parkingach.