Bramy garażowe

Brama garażowa to nic innego jak rodzaj drzwi zamykających wjazd do garażu. Oczywiście znacząco różni się rozmiarem w porównaniu do klasycznych skrzydeł drzwiowych, jednak pełni takie same funkcje. Zabezpiecza mienie znajdujące się w garażu.

Bramy garażowe – bezpieczne zamknięcie do każdego garażu

Garaż to istotny element niejednego domu czy też budynku wielorodzinnego. Dzięki niemu możesz zabezpieczyć samochód przed działaniem warunków atmosferycznych. Często też jest to sposób na zabezpieczenie przed kradzieżą. Jednak aby garaż dobrze pełnił swoją funkcję, wymaga odpowiedniego wykończenia. To natomiast zapewni brama garażowa.

Brama garażowa to nic innego jak rodzaj drzwi zamykających wjazd do garażu. Oczywiście znacząco różni się rozmiarem w porównaniu do klasycznych skrzydeł drzwiowych, jednak pełni takie same funkcje. Zabezpiecza mienie znajdujące się w garażu. Chroni przed gradem czy deszczem. Zabezpiecza przed nadmiernym chłodem lub gorącem. Izolacja termiczna to jedna z istotniejszych właściwości bramy garażowej.

Bramy garażowe nie tylko ograniczają dostęp niepożądanych osób do Twojego garażu. Chronią także przed podmuchami wiatru. Garażowe bramy pozwolą Ci stworzyć miejsce na przechowywanie narzędzi, opon czy innych przydatnych akcesoriów warsztatowych. Dzięki bramom jesteś w stanie stworzyć wnętrze o wielu zastosowaniach, a przy tym odpowiednio zabezpieczasz miejsce do przechowywania swojego samochodu lub innego pojazdu.

Uchylne i segmentowe bramy garażowe

Dostępne są różne bramy garażowe. Dotyczy to zarówno ich budowy, jak i sposobu otwierania czy też ilości wymaganego miejsca. W ofercie sklepów Castorama znajdziesz produkty przeznaczone do większych i mniejszych garażów. Znajdziesz wśród nich modele odpowiednie do domu jednorodzinnego, a także do budynku w zabudowie wielorodzinnej.

Wśród dostępnych rozwiązań zdecydowany prym wiodą bramy garażowe uchylne i segmentowe. Modele dwudrzwiowe zostały praktycznie całkiem wyparte. Wynika to z dużej wygody i zarazem bezpieczeństwa stosowania tych rozwiązań.

Bramy garażowe dostępne w ofercie są wykonane z wytrzymałych materiałów, a przy tym wykończone w estetyczny sposób. To bardzo trwałe produkty, które doskonale pełnią swoją funkcję. Bez trudu zdołasz dopasować je nie tylko do wjazdu do garażu, ale też jego rozmiaru czy miejsca pod sufitem. Dodatkowo brama garażowa może też pasować estetycznie do fasady budynku. Umożliwia to szeroka oferta kolorystyczna.

Bramy segmentowe i uchylne oferowane są zarówno jako modele manualne, jak i automatyczne. Umożliwia to ich montaż zgodny z Twoimi preferencjami. Jeśli zatem szukasz zabezpieczenia wjazdu do swojego garażu, koniecznie wybierz odpowiednie garażowe bramy.

Bramy garażowe uchylne – tanie i praktyczne rozwiązanie

Bramy uchylne to jeden z podstawowych i zarazem powszechnych rodzajów bram garażowych. Jest to pojedynczy element wykonany najczęściej z blachy falistej. Jest tym samym wytrzymały, trwały, a przy tym odporny na uszkodzenia mechaniczne. Konstrukcja bramy uchylnej obejmuje także tworzywo sztuczne. Przeważnie wykonane są z niego uchwyty. Dzięki nim możesz manualnie otworzyć bramy garażowe w przypadku braku prądu lub braku automatycznego systemu otwierania i zamykania.

Bramy uchylne dobrze chronią przed podmuchami wiatru oraz przed kradzieżą. Ich montaż nie jest trudny, a ich otwieranie należy do banalnie prostych. Sama konserwacja również nie sprawia problemów. W przypadku łuszczenia się farby lub chęci zmiany koloru bramy możesz samodzielnie ją pomalować.

Bramy uchylne są zabezpieczone przed wilgocią. Ich właściwości termoizolacyjne są jednak stosunkowo niewielkie. Wymagają także większej ilości miejsca pod sufitem w garażu, a także przed samym garażem. Bez wątpienia natomiast te bramy garażowe to jedno z tańszych rozwiązań dostępnych na rynku.

Brama garażowa segmentowa – oszczędność miejsca i dobre właściwości termoizolacyjne

Bramy segmentowe składają się z kilku poziomo ułożonych fragmentów ze stali. Zostały one połączone zawiasami oraz uszczelkami, które gwarantują dobrą ochronę przed wodą i wilgocią. Ogromną zaletą tego typu bram jest przede wszystkim to, że nie potrzebują dużo miejsca. Garażowe bramy segmentowe otwierają się w pionie i składają na suficie pod niemal prostym kątem.

System uszczelek i zawiasów sprawia, że te bramy garażowe zapewniają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Doskonale chronią przed zimnem. Bardzo dobrze przylegają do podłoża. Wpływa na to również dolna uszczelka, którą są często wykończone garażowe bramy segmentowe.

Bramy segmentowe działają przeważnie dzięki systemom automatycznym. W przypadku awarii prądu jest jednak możliwe ich ręczne otwarcie. W bramach tych nie montuje się zewnętrznych zamków, co odróżnia je od modeli uchylnych. Często natomiast mają je bramy rolowane.

Samodzielna naprawa bramy segmentowej czy też jej odnowienie nie jest już tak proste, jak modelu uchylnego. System uszczelek oraz stalowych paneli, który charakteryzuje też bramy rolowane, trudno pomalować tak, aby prezentował się estetycznie. Z tego powodu w przypadku uszkodzenia uszczelki czy też zdarcia warstwy zewnętrznej konieczne jest skorzystanie z usług fachowca. Niekiedy zaś potrzebna jest wymiana całej bramy. Jeśli jednak dysponujesz małą ilością miejsca, tego typu bramy garażowe będą dla Ciebie idealnym wyborem. Wymagają praktyczne tyle miejsca, ile bramy rolowane.