Strona główna

Strzałka w prawo

Malowanie

Strzałka w prawo

Farby do metalu

Strzałka w prawo

Farby do metalu

Farby do metalu to grupa produktów, które służą do malowania elementów wykonanych z różnych rodzajów metali. Dzięki temu malowanie staje się nie tylko estetyczną ozdobą, ale również zapewnia odpowiednią ochronę przed korozją i uszkodzeniami mechanicznymi.

Filtry

Farby do metalu

Farby do metalu to grupa produktów, które służą do malowania elementów wykonanych z różnych rodzajów metali. Dzięki temu malowanie staje się nie tylko estetyczną ozdobą, ale również zapewnia odpowiednią ochronę przed korozją i uszkodzeniami mechanicznymi.

191 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Malowanie

Wyświetlanie 24 z 191 produktów

Załaduj więcej

Farby do metalu – ochrona i odnowienie metalowych elementów

Metal jest uważany za jeden z trwalszych i wytrzymałych materiałów. Nie powinno zatem dziwić to, Że chętnie wykorzystuje się go podczas tworzenia przedmiotów codziennego użytku. Metalowe szafy, krzesła, a także inne elementy nie pozostają jednak w stanie niezmienionym przez cały czas. Sam metal niekoniecznie też prezentuje się bardzo estetycznie w stanie surowym. Dlatego farby do metalu są chętnie wykorzystywane do wykańczania i odnawiania metalowych przedmiotów.

Farba do metalu może nadać metalowym przedmiotom lub elementom inny wygląd. Dzięki temu zyskują one na estetyce. Dodatkowo stanowi również zabezpieczenie metalowych powierzchni przed działaniem czynników atmosferycznych czy też przed powstawaniem korozji. Farba do metalu może także wpływać na zmianę właściwości tego materiału.

Farba do malowania metalu może cechować się innym kolorem albo właściwościami. Z tego powodu z łatwością można dopasować ją do przeznaczenia i malowanego przedmiotu. Obok klasycznych farb do metalu znajdziesz także farbę do metalu antykorozyjną, jak również odporną na wysokie temperatury srebrzankę. Farba podkładowa do metalu to równie chętnie wykorzystywany produkt.

Wszystkie farby do metalu tworzą na malowanej powierzchni trwałą powłokę o wybranym kolorze i lekkim stopniu połysku.

Emalie do metalu – kolor i zabezpieczenie materiału

Najbardziej podstawowe farby do metalu mają za zadanie wykończyć w estetyczny sposób metalowe powierzchnie. Dlatego też wykazują się dobrą przyczepnością i wyjątkowym kryciem. Takie farby są dostępne w wielu kolorach. Możesz nimi pomalować metalowe przedmioty, fragmenty konstrukcji lub stalowe urządzenia czy też elementy wystroju bądź budynku.

Emalie do metalu sprawdzą się podczas malowania balustrad, o ile są one umieszczone wewnątrz budynków. Te najbardziej podstawowe farby wykorzystaj wewnątrz pomieszczeń, gdzie nie będą narażone na działanie czynników atmosferycznych.

Farba do metalu antykorozyjna – kiedy warto ją wybrać?

Emalie do metalu mogą wykazywać również inne właściwości. Jednymi z chętniej stosowanych produktów są farby antykorozyjne. Ich najważniejszym zadaniem jest zabezpieczenie metalowych elementów przed powstawaniem korozji. Warstwa farby tworzy na powierzchni nieprzepuszczalną powłokę, która szczelnie przylega do metalu. Podobne właściwości zabezpieczające wykazuje farba emalia do drewna.

Farby antykorozyjne zazwyczaj wymagają dokładnego oczyszczenia malowanej powierzchni i usunięcia z niej rdzy. Dopiero po tym można przystąpić do malowania. Farba podkładowa do metalu powinna być zastosowana jako pierwsza. Jeśli jednak brakuje Ci czasu lub umiejętności, możesz skorzystać z innego rozwiązania. Są nim farby do metalu na zewnątrz nakładane bezpośrednio na rdzę. Hamują one postępowanie korozji i dobrze zabezpieczają metal. W takiej sytuacji farba podkładowa nie jest konieczna.

Farby na metal antykorozyjne wybieraj zawsze wtedy, gdy dany przedmiot będzie narażony na działanie wilgoci lub czynników zewnętrznych. Dzięki temu unikniesz szkodliwego wpływu deszczu lub śniegu na metalowe meble ogrodowe czy też na metalowe barierki bądź inne elementy konstrukcyjne budynku.

Jeśli zatem dany przedmiot jest przeznaczony do ekspozycji zewnętrznej, farba antykorozyjna to obowiązkowy wybór.

Emalia do metalu – do malowania blachodachówki

Dach to ten element każdego budynku, który w dużym stopniu jest narażony na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Deszcz, śnieg, a także promieniowanie UV to tylko niektóre z nich. W niektórych przypadkach dach można dodatkowo zabezpieczyć. Jeśli korzystasz z blachodachówki lub blachy nic nie stoi na przeszkodzie, by pomalować ją emalią do metalu.

Taka emalia może odmienić wygląd dachu i dopasować go do elewacji obiektu. Dodatkowo pomalowane powierzchnie są zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi. Możesz z niej skorzystać, by wzmocnić wytrzymałość i trwałość dachu. Zabezpieczysz go w ten sposób również przed korozją, która osłabia strukturę metalu.

Co bardzo ważne, pomalowanie dachu nie musi być trudne. Wykorzystanie agregatu to szybka i prosta aplikacja. Farbę w takiej sytuacji nakładasz w sposób dokładny, pokrywając wszystkie szczeliny dachu.

FAQ

Jaka farba do metalu na zewnątrz?

Farba do metalu na zewnątrz powinna przede wszystkim zabezpieczać przed działaniem warunków atmosferycznych. Oznacza to głównie wpływ promieniowania UV oraz wody czy wilgoci. Dlatego też emalia do metalu musi być antykorozyjna. Jedynie dzięki temu pomalowane nią przedmioty staną się odporne na powstawanie rdzy. Drugą cenną właściwością takiego preparatu jest odporność na promieniowanie UV. Pozwala to na zachowanie oryginalnego koloru nawet po długotrwałej ekspozycji na słońce. Farba antykorozyjna może być nakładana na oczyszczoną powierzchnię lub w pewnych sytuacjach bezpośrednio na rdzę.

Czym rozcieńczyć farbę do metalu?

Farbę do metalu można rozcieńczyć na kilka sposobów. Wiele zależy od samego produktu. Jeśli chcesz wykorzystać ją do malowania agregatem, konieczne stanie się dodanie ok. dziesięciu procent wody. Należy jednak uważać, by nie było jej zbyt dużo. Mogłoby to wpłynąć na kolor, strukturę i właściwości farby. Niektóre produkty natomiast wymagają użycia specjalnego rozpuszczalnika. Rozcieńcza on farbę, ale nie ma wpływu na jej właściwości czy parametry. Dotyczy to np. farb Hammerite.

Jaka farba w sprayu do metalu?

Kategoria farba do metalu w sprayu obejmuje bogatą ofertę lakierów o szerokim wyborze kolorów. Lakiery te są łatwe w aplikacji. Takie farby pozostawiają na powierzchni powłokę z połyskiem. Jeśli zależy Ci na większej trwałości, dobrym wyborem będzie farba w sprayu akrylowa. Farba ta jest trwalsza, wytrzymała i zarazem elastyczna. Wszystko to pozwala długo korzystać z pomalowanych metalowych przedmiotów.