LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Płytki i podłogi

Strzałka w prawo

Wycieraczki wejściowe

Strzałka w prawo

Wycieraczki wejściowe

Wycieraczka pod drzwi powita Twoich gości, zatrzyma ewentualne zabrudzenia przynoszone na podeszwach butów i dopełni styl, który wybrałeś na aranżację przestrzeni. Ten nieodzowny element każdego wejścia do mieszkania czy domu nie ma spełniać jedynie roli dekoracyjnej.

Filtry

Wycieraczki wejściowe

Wycieraczka pod drzwi powita Twoich gości, zatrzyma ewentualne zabrudzenia przynoszone na podeszwach butów i dopełni styl, który wybrałeś na aranżację przestrzeni. Ten nieodzowny element każdego wejścia do mieszkania czy domu nie ma spełniać jedynie roli dekoracyjnej.

113 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Płytki i podłogi

Wyświetlanie 24 z 113 produktów

Załaduj więcej

Wycieraczki – po co ich używać?

Wycieraczka pod drzwi powita Twoich gości, zatrzyma ewentualne zabrudzenia przynoszone na podeszwach butów i dopełni styl, który wybrałeś na aranżację przestrzeni. Ten nieodzowny element każdego wejścia do mieszkania czy domu nie ma spełniać jedynie roli dekoracyjnej. Wycieraczka do butów ma przede wszystkim za zadanie oczyścić podeszwy butów wchodzących do środka osób. W parze z nią występują specjalne ociekacze, na których można ustawić buty podczas kiepskiej pogody. Zapobiegną gromadzeniu się zabrudzeń i wody na podłodze.

RÓŻNORODNOŚĆ WYCIERACZEK

Jej częsta eksploatacja nie powinna naruszyć jej wyglądu i funkcjonalności przez długi czas. Wybierz zatem wycieraczkę wejściową wykonaną z odpowiednich materiałów. Jeśli wolisz naturalne włókno możesz sięgnąć po model ze szczeciną kokosową. Znajdziesz również wycieraczki wykonane z gumy, szczególnie wytrzymałe na wilgoć i łatwe do oczyszczenia. Produkty z tworzywa sztucznego mogą imitować dywany, a co za tym idzie – nadawać wnętrzu przytulność. Wycieraczki mogą się od siebie różnić również pod względem wielkości oraz formy i co za tym idzie – lepiej bądź gorzej odpowiadać na Twoje potrzeby.

Jeśli lubisz charakterystyczne elementy wyposażenia, dobrym wyborem będzie wycieraczka zewnętrzna z zabawnym napisem albo rysunkiem. Innym sposobem na zwrócenie uwagi na jej obecność przed drzwiami wejściowymi jest wybranie modelu, który jest dekoracyjny. Wycieraczki wejściowe mogą być ozdobione różnymi wzorami. Ich wygląd może podkreślić styl, w jakim wykończony jest przedpokój czy całe mieszkanie. To, jak prezentuje się wycieraczka, z pewnością nie umknie uwadze gości.

Niemniej istotny jest rozmiar wycieraczki. Produkt ten z zasady nie powinien zajmować całej powierzchni przed drzwiami, zwłaszcza że może to być niewygodne pod względem konstrukcyjnym. W większości przypadków klasyczna wycieraczka gotowa sprawdzi się przed drzwiami wejściowymi do biura lub domu. Jeśli wejście ma nietypowy rozmiar, zdecyduj się na produkt cięty z metra. Możesz wówczas samodzielnie dobrać jego długość.

GUMA - WYTRZYMAŁE WYCIERACZKI

Jednym z podstawowych kryteriów wyboru wycieraczki jest zwykle materiał, z którego została wykonana. Najpopularniejsza jest wycieraczka gumowa, która w całości jest zrobiona z wytrzymałej gumy. Łatwo utrzymać ją w czystości. Możesz wybrać model z otworami, bardzo popularny zwłaszcza przy budynkach użyteczności publicznej. W jego przypadku zabrudzenia spływają na podłogę, z czym trzeba się liczyć w przypadku sprzątania. Alternatywę stanowią modele, w których dodatkiem są nieregularne, gumowe wypustki, często ułożone we wzory. Taka wycieraczka zewnętrzna sprawdzi się przed domem i, dzięki swojej budowie, dodatkowo oczyści buty z trudno dostępnych zabrudzeń, które ukryły się na przykład między żłobieniami w podeszwie.

WYCIERACZKI NATURALNE Z KOKOSEM

Włókno kokosowe jest najczęściej wykorzystywanym naturalnym materiałem. Zazwyczaj łączy się z gumą albo PVC w celu zapewnienia antypoślizgowej warstwy dolnej i lepszego łączenia włókien kokosowych. Niekiedy wycieraczki kokosowe mają np. przycinane włókna albo dodatki gumy w formie fantazyjnych wzorów. Dzięki temu jeszcze dokładniej czyszczą podeszwy butów. W ich przypadku zabrudzenia nie dostają się pod wycieraczkę, a do jej wyczyszczenia wystarczy po prostu wytrzepanie. Tego rodzaju wycieraczki możesz ułożyć również przed wejściem od strony ogrodu – będą przyjemniejsze dla gołej stopy latem aniżeli wycieraczki gumowe.

WYCIERACZKI Z TWORZYWA SZTUCZNEGO

Bardzo rozległą kategorię tych produktów stanowią te wykonane z tworzywa sztucznego przypominającego tkaninę dywanową. Zazwyczaj jest to polietylen albo polipropylen, ale bywają też produkty z nylonu. Tego rodzaju wycieraczki mają dodatkową warstwę gumy albo PVC na spodzie. Jej zadaniem jest stworzenie antypoślizgowej powierzchni, która zapobiegnie przesuwaniu wycieraczki podczas użytkowania. Tego rodzaju produkty występują w dwóch wersjach: gotowych albo ciętych na metry. Dodatkowo mogą być jednobarwne albo z nadrukowanym wzorem.

GOTOWE ALBO CIĘTE WYCIERACZKI

Jedną z wygodnych opcji jest możliwość zakupu wycieraczki z rolki. W takim przypadku określoną mamy jedynie szerokość produktu, zaś jego długość dobieramy względem naszych potrzeb. Takie rozwiązanie wybierz w przypadku, gdy chcesz zagospodarować przestrzeń przy nietypowych drzwiach, na przykład tarasowych albo wejściowych o podwójnych skrzydłach. Pamiętaj jednak, że wycieraczki gotowe często mają atrakcyjniejsze wzornictwo. Dotyczy to zarówno niestandardowej faktury, jak też dodatkowych zdobień czy nietypowego łączenia materiałów. Z kolei wycieraczki na metry kupisz w korzystnej cenie. W przypadku wykonania z tych samych materiałów żaden rodzaj wycieraczek nie wyróżnia się w kontekście funkcjonalności.

NIETYPOWE AKCESORIA

Nie tylko klasyczne wycieraczki do domu przydają się przy zachowaniu bezpieczeństwa i czystości we wnętrzu. Ciekawym dodatkiem w przypadku domów, w których wejściowa klatka schodowa jest zabudowana, będą nakładki na schody. Pełnią one rolę podobną do tej, którą spełniają wycieraczki, a dodatkowo zabezpieczają przed poślizgnięciem na mokrych schodach. Przy wejściu, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, ustaw też ociekacze do butów. W ten sposób ułatwisz sobie sprzątanie.