LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Architektura ogrodowa

Strzałka w prawo

Osłony i maty balkonowe

Strzałka w prawo

Osłony i maty balkonowe

Osłony i maty balkonowe to nieodłączny element wyposażenia balkonów i tarasów. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed wiatrem, deszczem i zbyt silnym słońcem. Dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów, idealnie komponują się z pozostałymi meblami i dodatkami.

Filtry

Osłony i maty balkonowe

Osłony i maty balkonowe to nieodłączny element wyposażenia balkonów i tarasów. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed wiatrem, deszczem i zbyt silnym słońcem. Dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów, idealnie komponują się z pozostałymi meblami i dodatkami.

62 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Architektura ogrodowa

Wyświetlanie 24 z 62 produktów

Załaduj więcej

Maty i osłony ogrodzeniowe o szerokim zastosowaniu

Balkon i taras spełniają przede wszystkim funkcję rekreacyjną. Warto tam zamontować matę lub osłonę, która ochroni przed spojrzeniami osób z zewnątrz. Dzięki temu możesz odpoczywać w spokoju i cieszyć się prywatnością. Artykuły ogrodnicze tego typu przydadzą Ci się także do osłonięcia altany ogrodowej oraz prześwitującego ogrodzenia. Z maty ogrodowej możesz korzystać na wiele sposobów. Co najważniejsze, znajdują zastosowanie o każdej porze roku – latem osłaniają przed nadmiernym nasłonecznieniem, jesienią przed liśćmi, zimą pełnią funkcje ochronne przed śniegiem, a wiosną nie pozwalają na rozprzestrzenianie się nasion i pyłków.

Taka roleta osłaniająca balkon odmieni wygląd Twojego balkonu i zapewni spokój Tobie i Twoim bliskim. Maty i osłony mocuje się do balustrad balkonowych na stałe lub tymczasowo. Wykonane są z różnych materiałów, między innymi z tworzywa sztucznego, rattanu, wikliny lub trzciny. Każdy z nich odznacza się wysoką wytrzymałością, ale spełnia również funkcję dekoracyjną. U nas znajdziesz dowolne wymiary mat i osłonek w różnorodnych kolorach i wzorach.

Maty i osłony – jakie rodzaje kryją się pod tą nazwą?

W tej kategorii przygotowaliśmy dla Ciebie różne rodzaje produktów w sam raz do Twojego ogrodu lub tarasu. W ten sposób dobierzesz optymalną wersję, która spełni swoje zadanie i będzie także pasowała do zewnętrznej aranżacji otoczenia. Zarówno osłona balkonowa, jak i popularna mata różnią się pod względem kolorystyki, ale każda z nich pozostaje w klimacie zieleni oraz odcieni brązu. Oprócz tego ich wyróżnikiem jest także materiał wykonania. Możesz wybrać na przykład artykuły drewnopochodne. Do takich należy mata osłonowa z bambusa, wikliny i słomy. Będą one efektywnym izolatorem przed słońcem oraz wiatrem.

Wśród dostępnych propozycji jest także solidna i jednolita osłona wykonana z tworzywa sztucznego. Do wyboru masz popularny i skuteczny technorattan oraz tradycyjnie PCV. Wiedząc, że osłony i maty mają bardzo różne zastosowanie, różnią się one także pod względem wymiarów. Mniejsze rulony w całości pokryją barierkę balkonu. Z kolei dłuższy metraż spokojnie wystarczy na jedną stronę siatki ogrodzeniowej. Sama płachta jednak to nie wszystko. W Castoramie znajdziesz także szereg elementów montażowych, które posłużą Ci do szybkiego przymocowania materiału oraz połączenia.

Skorzystaj z szerokiego wyboru dostępnych mat i osłon. Wykorzystasz je na balkonie i na tarasie. Dzięki nim stworzysz wyjątkowe aranżacje, a przy tym zadbasz o większą prywatność podczas odpoczynku. Zapewnisz sobie także częściową osłonę przed słońcem.

Maty naturalne – nie tylko wiklina

Mata balkonowa wykonana z materiałów naturalnych jest najczęściej spotykana i wykorzystywana również jako element dekoracyjny. Trawa przypominająca bambus oraz łodygi trzcinowe są niezwykle efektowne i przede wszystkim naturalne. Z ich zalet możesz korzystać głównie w okresie letnim. Mimo tego, że jest to drewnopochodny materiał, jego żywotność jest ograniczona. Trzcina oraz słoma najbardziej narażone są na spadki temperatur oraz nadmierną wilgoć. Chociaż trzeba przyznać, że trzymają ciepło. Złączone są po obu stronach mocnym sznurkiem. Roślinny materiał przyda Ci się do osłonięcia balkonu oraz otwartej altany.

Nieco trwalsza i odporniejsza jest wiklina. Tego rodzaju mata na balkon wykonana jest z nieokorowanych gałązek wierzby. Jest o wiele trwalsza i dostępna najczęściej w kolorze rdzawym lub ciemnobrązowym. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj przeważnie dostępny jest w wersji zwijanej.

Możesz także zdecydować się na trwałe maty z wrzosu i bambusa. Oba te rodzaje cieszą się popularnością oraz niezwykłą wytrzymałością. Osłona na płot wykonana z popularnego wrzosu solidnie izoluje wewnętrzną przestrzeń. Jest to produkt, który różni się od pozostałych niebywałym wyglądem. Oprócz tego dobrze chroni przed wiatrem oraz kurzem. Wyglądem nieco przypomina słomę, ale jej struktura jest o wiele bardziej zagęszczona.

Drugim i nieco egzotycznym materiałem jest popularny bambus. Uchodzi on za najtrwalszy, ale również jego cena jest znacznie wyższa. Osłona na balkon w bloku lub taras jest dostępna zarówno w naturalnej wersji kolorystycznej, jak i farbowanej. Ich przewagą jest bardzo wysoka odporność na działanie warunków atmosferycznych. Dokładnie plecione łodygi bambusa ochronią Twoją strefę relaksu przed sąsiadami, wiatrem oraz zanieczyszczeniami.

Osłona na balkon i mata z tworzywa sztucznego

Alternatywą dla naturalnych materiałów jest tworzywo sztuczne, czyli popularne PCV oraz technorattan. Z pierwszego rodzaju są wykonane maty specjalnie na balkon lub siatkę. Jednolita struktura zasłoni barierkę przed przechodniami oraz sąsiadami. Tym samym zyskasz ochronę przed deszczem. W ofercie jest dostępna także mata na ogrodzenie o cienkiej, nieprzezroczystej i oddychającej fakturze. Zamocujesz ją dookoła swojej działki, tym samym ją osłaniając.

Wspominając matę PCV, nie możesz zapomnieć o sztucznej trawie, która jest doskonałym podłożem na balkon oraz taras. Możesz po niej chodzić bez obuwia. Mata rattanowa wyglądem przypomina plecionkę. Wysoka gęstość włókien ochroni przed wilgocią, deszczem, wiatrem oraz kurzem.

Bardzo ciekawym wyborem są także osłony imitujące naturalny bluszcz lub inne pnące się rośliny. Prezentują się bardzo estetycznie i zapewniają prywatność. Są także łatwe do zamontowania. Taki sztuczny żywopłot na balkon odmieni jego wygląd.