Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Narzędzia ręczne

Strzałka w prawo

Nitownice i nity

Strzałka w prawo

Nitownice i nity

Nitownica to narzędzie, które warto mieć w swoim warsztacie. Ich funkcjonalność jest doceniana zarówno przez fachowców, jak i majsterkowiczów.

Filtry

Nitownice i nity

Nitownica to narzędzie, które warto mieć w swoim warsztacie. Ich funkcjonalność jest doceniana zarówno przez fachowców, jak i majsterkowiczów.

10 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia ręczne

Wyświetlanie 10 z 10 produktów

Nitownica – narzędzie do zadań specjalnych

Nitownica to narzędzie, które warto mieć w swoim warsztacie. Ich funkcjonalność jest doceniana zarówno przez fachowców, jak i majsterkowiczów. Służą przede wszystkim do wbijania aluminiowych nitów w inne elementy, na przykład konstrukcyjne. Wykonanie tego typu zadania przy pomocy klasycznego młotka jest niemożliwe lub bardzo trudne.

Nitownice mają prostą konstrukcję. Są poręczne i wygodne w użytkowaniu, co umożliwia wykonanie pracy z najwyższą precyzją. Zmieszczą się w każdej walizce z narzędziami, a do tego pozwolą wykonać nabijanie nitów nawet w bardzo trudnych miejscach. Nitownice cechują się również solidnym wykonaniem. Do ich produkcji zazwyczaj służą stal i tworzywo sztuczne. To narzędzia, które będą służyły Ci z powodzeniem przez wiele lat.

Przez długi okres nity stanowiły główny element łączący metalowe przedmioty. Ich wytrzymałość zawdzięczamy między innymi powstanie setek mostów i niezliczonych statków, którym właśnie nity zapewniły stabilność konstrukcji. Dziś i Ty możesz mieć nitownicę w swoim domu. Dzięki niej błyskawicznie połączysz ze sobą blachę, metal i stal, bez konieczności ich wcześniejszego spawania lub zgrzewania. W ten sposób zaoszczędzisz sporo cennego czasu, który możesz spożytkować na inne pilne czynności.

Rozróżnić można nitownice pneumatyczne i ręczne. To dwa najpopularniejsze typy urządzeń, w których są używane inne nity. Na rynku z narzędziami znajdziesz również nitownice elektryczne oraz przeznaczone do łańcuchów. Tak duża różnorodność sprawia, że bez problemu dopasujesz konkretny model urządzenia do rodzaju prac warsztatowych, majsterkowych lub budowlanych.

Trwałe łączenie za pomocą nitownicy

Pomimo wszechstronności spawania nitownica nadal jest chętnie wykorzystywana w różnych gałęziach przemysłu. Nitownica wbrew pozorom ma bardzo uniwersalne zastosowanie, gdyż za pomocą nitów możesz połączyć ze sobą wiele różnych elementów. Jest zatem często wykorzystywana w budownictwie, jeśli istnieje potrzeba szybkiego i bezpiecznego połączenia wsporników, dźwigarów lub kształtowników stalowych. Nitownica do nitów zrywalnych nadaje się do prac związanych z montażem instalacji klimatyzacyjnych, wentylacyjnych lub grzewczych.

Do zadań specjalnych i miejsc, w których nie można zastosować klasycznych nitów, nadaje się nitownica do nitonakrętek. Sprawdzi się, gdy dostęp do elementu od tylnej strony jest wręcz niemożliwy. Nitownica do nitonakrętek jest równie łatwa w obsłudze i wydajna, jeśli chodzi o jakość łączenia. Do bardziej zaawansowanych prac budowlanych nadaje się nitownica do nitów stalowych.

Nitownica jest również nieoceniona w rękodzielnictwie i podczas prac hobbystycznych. Dzięki niej możesz połączyć w estetyczny i trwały sposób materiały wykonane ze skóry, grubszych tkanin lub tworzywa sztucznego. Mając pod ręką narzędzie, jakim jest nitownica ręczna, wykonasz wiele ciekawych projektów, które będą prezentowały się w elegancki i niespotykany sposób.

Zarówno nitownica pneumatyczna, jak i ręczna przydają się także w domowym warsztacie. Znajdą zastosowanie się w najmniej oczekiwanym momencie, gdy zajdzie potrzeba ewentualnej naprawy dowolnego elementu w domu. Nie musisz od razu wzywać fachowca lub wyrzucać danej rzeczy. Jeśli usterka jest prosta do naprawy, prawdopodobnie poradzisz sobie samodzielnie z reperacją.

Wytrzymałe i odporne na uszkodzenia nitownice

Czym powinna cechować się odpowiednia nitownica? Jak wybrać najlepszy model? W ofercie znajdziesz wiele urządzeń, które mimo podobnego wyglądu różnią się przeznaczeniem i funkcjonalnością. Jeśli narzędzie będzie służyło Ci sporadycznie i do domowego użytku, to z pewnością wystarczy Ci nitownica ręczna. Jest ona prosta w obsłudze i poradzi sobie z prostymi, niezbyt wymagającymi materiałami.

Bardziej zaawansowanym modelem jest nitownica pneumatyczna. Ta z kolei nadaje się do pracy wykonywanej w długich cyklach. Jeśli chcesz z niej korzystać stosunkowo często, to model pneumatyczny będzie świetnym wyborem, dzięki któremu zaoszczędzisz czas i nie nadwyrężysz ręki. Jeszcze wygodniejszym i przeznaczonym do fachowych zadań jest nitownica elektryczna. Wystarczy dostęp do gniazda elektrycznego, by za pomocą nitów połączyć trwale nawet bardzo twarde elementy.

Tam, gdzie nie można zastosować klasycznych nitów, sprawdzi się nitownica do nitonakrętek pneumatyczna. Urządzenie wyróżnia się kompaktową konstrukcją, która umożliwia pracę w nawet w trudnych warunkach, gdzie wolna przestrzeń jest naprawdę ograniczona. Nitownica na nitonakrętki zapewnia taką samą jakość łączenia jak tradycyjny model.

Jeśli chcesz pracować na różnych nitach, to polecamy wybór urządzenia o uniwersalnym zastosowaniu. Możesz do niego dopasować różnego typu części, dzięki czemu nie okaże się ono bezużyteczne. W tej kategorii znajdziesz też precyzyjne modele, takie jak nitownice do nitonakrętek czy przeznaczone nitów zrywalnych, aluminiowych lub ze stali nierdzewnej.