Strona główna

Strzałka w prawo

Utrzymanie porządku

Strzałka w prawo

Myjki i akcesoria

Strzałka w prawo

Myjki i akcesoria

Myjki i akcesoria to kategoria produktów, która obejmuje szeroki wybór urządzeń i narzędzi, które służą do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni.

Filtry

Myjki i akcesoria

Myjki i akcesoria to kategoria produktów, która obejmuje szeroki wybór urządzeń i narzędzi, które służą do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni.

konkurs Karcherkonkurs Karcherkonkurs Karcherkonkurs Karcher

91 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Urządzenia i narzędzia do czyszczenia

Wyświetlanie 24 z 91 produktów

Załaduj więcej

Myjki ciśnieniowe i akcesoria – skuteczne czyszczenie nawet bardzo trudnych zabrudzeń

Przedmioty użytkowanie na zewnątrz są szczególnie narażone na zabrudzenia. Dotyczy to również zewnętrznych części architektury, w tym elewacji, podjazdów i chodników. Wiele osób rezygnuje z regularnego czyszczenia właśnie z powodu trudności z posprzątaniem tych obiektów czy przedmiotów. Tymczasem na rynku możesz znaleźć urządzenia, które w prosty sposób zapewnią Ci skuteczne mycie samochodu, mebli ogrodowych, a także elementów architektury lub infrastruktury.

Myjki ciśnieniowe i akcesoria do nich to produkty, które niemal zachwycają swoim działaniem. Urządzenia te generują wysokie ciśnienie wody, które wydostaje się przez specjalną dyszę. Pod jego wpływem zabrudzenia są usuwane z powierzchni bez ryzyka jej uszkodzenia.

Myjki ciśnieniowe mogą być podłączone bezpośrednio do sieci wodnej lub działać na bazie zbiornika z wodą. W zdecydowanej większości są zasilane sieciowo. Mniejsze modele nosi się na plecach w formie plecaka. Większe urządzenia natomiast są wyposażone w kółka, które ułatwiają ich transport.

Akcesoria do myjek to kategoria obejmująca dodatkowe lance, końcówki, a także elementy spieniające. Znajdziesz w niej również filtry chroniące urządzenia. Na uwagę zasługują także szczotki obrotowe, które ułatwiają mycie niektórych powierzchni.

Nie zapomnij również o chemii do myjek. Nie możesz zastosować w nich zwyczajnych środków myjących. Większość z nich mogłaby się zbyt mocno pienić. Tym samym nie byłoby możliwe generowanie odpowiednio silnego strumienia wody. Chemia do myjek stanowi mieszankę w większości odporną na spienianie. Jest również bezpieczna dla wszystkich elementów urządzenia.

Myjki ciśnieniowe i akcesoria do nich zapewnią Ci czyste przedmioty, elewacje i inne obiekty. Mycie z nimi jest nie tylko łatwe, ale też wygodne. Co więcej, jeśli nie użyjesz chemii, ta forma czyszczenia będzie w pełni ekologicznym rozwiązaniem.

Myjki dla zastosowań domowych i przemysłowych

Myjki ciśnieniowe i akcesoria znajdują zastosowanie w prywatnych domach, a także w obiektach użyteczności publicznej. Chętnie korzystają z nich profesjonalne firmy czyszczące. Dlatego kategoria ta obejmuje urządzenia, które charakteryzują się zróżnicowaną mocą lub pojemnością zbiornika. Możesz także wybrać modele podłączane bezpośrednio do sieci wodnej.

Duży wybór akcesoriów pozwoli Ci na wygodne i łatwe wyczyszczenie praktycznie każdego przedmiotu lub powietrzni. Co więcej, myjki te mogą sprawdzać się zarówno do dużych obszarów, jak i niewielkich, pełnych detali przedmiotów.

Wybierz urządzenie, którego parametry najbardziej Ci odpowiadają. Dobierz do niego również przydatny osprzęt, aby zwiększyć możliwości swojej myjki.

Myjki ciśnieniowe – do jeżdżenia i do noszenia

Myjki ciśnieniowe mają różne rozmiary i parametry. Z tego względu waga niektórych z nich osiąga nawet kilkadziesiąt kilogramów. Dodatkowe zbiorniki z wodą dodatkowo zwiększają ciężar. Dlatego większe myjki są wyposażone w kółka. Umożliwiają one wygodny transport i dokładne umycie nawet dużych powierzchni.

Myjki z kółkami są również często podłączane do sieci wodnej. Takie rozwiązanie zmniejsza ich wagę. Równocześnie pozwala na pracowanie bez przerwy i bez dolewania wody do zbiornika. Wadą myjek podłączanych do sieci jest przede wszystkim ograniczenie zasięgu ich pracy. Musisz znajdować się w pobliżu zaworu, aby móc korzystać z takich urządzeń.

Bardziej mobilne myjki mają mniejsze zbiorniki i tym samym mniejszą wagę. Są wyposażone w specjalne szelki, dzięki którym możesz nosić myjki jak plecak. Ułatwia to czyszczenie obszarów trudno dostępnych. Sprawdza się również na schodach i innych terenach utrudniających poruszanie się po nich.

Myjki ciśnieniowe są urządzeniami, które przechowuje się dość łatwo. Niektóre z modeli mają tak skonstruowaną obudowę, aby umożliwiała ona schowanie do środka mniejszych akcesoriów. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie wtedy, gdy nie dysponujesz dużą ilością miejsca na myjki ciśnieniowe i akcesoria.

Praktyczne akcesoria do myjek

Akcesoria do myjek to ogromna grupa produktów. Różnią się przeznaczeniem, rozmiarem, materiałem wykonania, a także pod względem parametrów fizycznych. Przede wszystkim jednak akcesoria do myjek służą do zwiększenia funkcjonalności Twojego urządzenia.

Jednym z częściej wybieranych akcesoriów są lance. Te dłuższe pozwalają na mycie elewacji bez konieczności stawiania rusztowania lub korzystania z drabiny. Krótsze lance natomiast zapewniają bardziej precyzyjna pracę. Pozwalają także na czyszczenie większości detali.

Szczotki to kolejny chętnie wybierany osprzęt do myjek ciśnieniowych. Korzystanie z nich ułatwia pozbycie się trudnych zabrudzeń. Dlatego szczotki są dedykowane do szorowania podjazdów, chodników, a także niektórych rodzajów elewacji.

Inny przydatny osprzęt do myjek ciśnieniowych to spieniacze. Jeśli zależy Ci na użyciu środka do czyszczenia, spieniacz pozwoli na stworzenie piany. Osadzi się na czyszczonej powierzchni, co ułatwi rozpuszczenie brudu. Następnie możesz zmyć pianę pod wysokim ciśnieniem wody.

Chemia do myjek ciśnieniowych

Myjki ciśnieniowe generują wysokie ciśnienie strumienia wody. Aby mogło do tego dojść, działanie pompy nie może być w żaden sposób przerwanie. Dlatego też w przypadku tych urządzeń musisz korzystać wyłącznie z dedykowanych do nich środków czyszczących.

Chemia do myjek to substancje, które nie uszkadzają mechanizmu urządzenia. Nie powodują także powstawania piany w jego wnętrzu. Dzięki temu działanie pompy pozostaje niezakłócone.

Środki do myjek ciśnieniowych są dedykowane do określonego zastosowania. Wśród nich znajdziesz substancje przeznaczone np. do czyszczenia kostki i kamienia. Możesz zdecydować się na substancje, które przyczynią się do stworzenia aktywnej piany. Dzięki nim proces czyszczenia będzie przebiegał łatwiej. Środki chemiczne zdołają rozpuścić nawet stary, zaschnięty brud.