Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Pilniki

Strzałka w prawo

Pilniki

Jeśli jesteś na etapie wyposażania swojego przydomowego warsztatu, koniecznie sprawdź asortyment pilników ręcznych. Te niewielkie narzędzia przydają się do obróbki różnego rodzaju materiałów i usprawniają wiele prac.

Filtry

Pilniki

Jeśli jesteś na etapie wyposażania swojego przydomowego warsztatu, koniecznie sprawdź asortyment pilników ręcznych. Te niewielkie narzędzia przydają się do obróbki różnego rodzaju materiałów i usprawniają wiele prac.

29 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia do cięcia i obróbki

Wyświetlanie 24 z 29 produktów

Załaduj więcej

Pilnik – podstawowe wyposażenie majsterkowicza

Jeśli jesteś na etapie wyposażania swojego przydomowego warsztatu, koniecznie sprawdź asortyment pilników ręcznych. Te niewielkie narzędzia przydają się do obróbki różnego rodzaju materiałów i usprawniają wiele prac. Pilnik jest narzędziem służącym do delikatnej obróbki materiałów takich jak metal czy drewno. Jego zadaniem może być naostrzenie, wygładzenie oraz skrawanie bardzo cienkiej warstwy przedmiotów. Pilnik wykonany jest najczęściej ze stali narzędziowej i często pokryty nasypem z węglika wolframu, dzięki czemu charakteryzuje się doskonałą wytrzymałością mechaniczną i odpornością na uszkodzenia. Zajrzyj do naszej oferty i wybierz modele pilników najlepiej spełniające Twoje oczekiwania!

RÓŻNE RODZAJE PILNIKÓW

W asortymencie marketów budowlanych Castorama znajdziesz różne modele pilników – wśród nich dostępne są takie produkty jak pilnik płaski, dzięki którym możesz wykończyć krawędzie szczelin oraz pilnik okrągły. Tego typu narzędzie to doskonałe uzupełnienie skrzynki narzędziowej do prac ciesielskich i stolarskich, choć nadają się też do stosowania w metalu. Niektóre modele z powodzeniem wykorzystasz do wygładzania brzegów płytek ceramicznych. W naszych sklepach znajdziesz również pilniki iglaki, przeznaczone do obróbki oraz sprzęty przeznaczone do pielęgnacji elektronarzędzi. Dostępne w ofercie sklepu narzędzia możesz kupić pojedynczo oraz w praktycznych kompletach.

PŁASKI PILNIK O SZEROKIM ZASTOSOWANIU

Dostępny w markecie budowlanym Castorama sprzęt umożliwia Ci pracę na różnych materiałach oraz dostosowany jest do wygodnego przechowywania. Pilnik płaski to jeden z popularniejszych modeli tego rodzaju narzędzi do końcowej obróbki. Wygodna, profilowana rączka, która zapewnia maksymalny komfort w trakcie pracy, w większości modeli wyposażona jest także w powłokę antypoślizgową. Większość z nich posiada również otwory, które umożliwiają wygodne odwieszanie narzędzi w przeznaczonym dla nich miejscu, co ułatwi Ci zachowanie porządku w Twoim warsztacie.

ZAMIEŃ PILARKĘ NA PILNIK

Dobrze wyposażony przydomowy warsztat to gwarancja samowystarczalności podczas budowy czy remontu. W trakcie remontu pomieszczeń, w których zamierzasz wyłożyć podłogi lub ściany ceramicznymi kafelkami, przydatny będzie pilnik półokrągły lub okrągły. Z jego pomocą wyrównasz i wygładzisz brzegi kafelków, tak aby lepiej je do siebie dopasować i żeby ostateczny efekt był estetyczny w zadowalającym Ciebie stopniu. Dzięki zastosowaniu pilnika przeznaczonego do pracy z glazurą unikniesz konieczności skorzystania ze specjalistycznych - i droższych - elektronarzędzi. Wysokiej jakości mechanizm powierzchni trącej i częste jej czyszczenie gwarantują długą trwałość produktu, a profilowana rączka zapewnia wygodę w trakcie pracy.

KIEDY UŻYĆ PILNIKÓW IGLAKÓW?

Każdy z oferowanych w naszych sklepach produktów sprawdzi się jako pilnik do metalu, ale jeśli potrzebujesz czegoś do polerowania, najlepszym wyborem będzie zestaw pilników iglaków. Zostały one wykonane z niezwykle trwałego materiału - masy węglowej - dzięki czemu świetnie sprawdzą w bardziej wymagających czynnościach, a ich ostrza długo zachowają swoje właściwości. Różnorodny wybór kształtów i wzorów ostrzy umożliwia dopasowanie ich pod kątem Twoich potrzeb, co z kolei podniesie efektywność wykonywanej przez Ciebie pracy.

TARNIK - SPECJALNY RODZAJ PILNIKA

Jeśli poszukujesz pilnika, którego będziesz chciał używać do obróbki miękkich materiałów, takich jak na przykład drewno, odpowiednim narzędziem będzie tarnik. Jest to rodzaj pilnika wykonanego z odpornego materiału. Posiada on głębokie nacięcia i stosunkowo duże przerwy pomiędzy zębami, dzięki czemu możesz skutecznie wykonywać piłowanie i usuwać nadmiar materiału z obrabianej powierzchni. Narzędzie należy często czyścić i można to robić za pomocą uniwersalnej drucianej szczotki. Tarniki używane są najczęściej do formowania bryły.

PILNIKI DO PIŁY ŁAŃCUCHOWEJ

Pilnik może Ci również posłużyć do samodzielnego naostrzenia piły łańcuchowej – najlepiej sprawdzają się bardzo cienkie modele o zaokrąglonej części roboczej. Taka konstrukcja pozwala dotrzeć między zęby piły i poddać je delikatnej obróbce. Pilnik do łańcucha pozwala Ci na pielęgnację piły łańcuchowej, tak abyś mógł dłużej korzystać z jej prawidłowej pracy. Przy pomocy pilnika bez większego wysiłku sprawisz, że ostrze będzie gładkie i ostre. Choć pilniki te mają określone zastosowanie, z powodzeniem można ich używać także do innych prac, np. do obróbki drewna. Wygodny uchwyt sprawia, że niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy, będzie ona tak samo komfortowa.

ZESTAWY PILNIKÓW

Przygotowaliśmy dla Ciebie również gotowe zestawy pilników, dzięki którym będziesz mógł dobierać odpowiedni rozmiar i typ narzędzia do zaplanowanych prac. Znajdziesz tu komplety pilników do metalu – wyposażone w rękojeści są wygodne w użytkowaniu, a zróżnicowanie kształtów części roboczych daje duże możliwości w czasie obróbki. Dostępny jest także zestaw pilników iglaków – bardzo drobne nacięcia na pilniku w połączeniu z niewielkimi rozmiarami narzędzi czynią je doskonałym wyborem podczas prac precyzyjnych. Zajrzyj do naszej oferty i zaopatrz się w najlepsze pilniki do swojego warsztatu!