Strona główna

Strzałka w prawo

Okna, drzwi i schody

Strzałka w prawo

Okna

Strzałka w prawo

Akcesoria do okien

Strzałka w prawo

Akcesoria do okien

Akcesoria okienne mogą usprawnić działanie okna, a nawet umożliwić jego montaż. Sięgnij po nie, gdy wybrałeś już skrzydła okienne i przymierzasz się do założenia ich w budynku.

Filtry

Akcesoria do okien

Akcesoria okienne mogą usprawnić działanie okna, a nawet umożliwić jego montaż. Sięgnij po nie, gdy wybrałeś już skrzydła okienne i przymierzasz się do założenia ich w budynku.

119 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Okna

Wyświetlanie 24 z 119 produktów

Załaduj więcej

Profesjonalne akcesoria do okien – które z nich znajdziesz w swoim domu?

Właściwie dobrane okna to kluczowy element nie tylko dla budowy, ale i wykończenia budynku. Poza estetycznym wyglądem muszą też zapewniać izolację termiczną, ochronę przed deszczem i wilgocią czy wreszcie podporę konstrukcyjną we wnęce okiennej. Aby dany model dobrze spełniał swoją funkcję, często potrzebne są także różnorodne akcesoria do okien. Mowa tu o wszystkich elementach dodatkowych, które w połączeniu z ramą, szybami i ościeżnicą tworzą funkcjonalną całość. Bez kotw i klinów montaż skrzydła okiennego będzie nie lada wyzwaniem, a nawet uchylne okno pozostanie zamknięte, jeśli nie zamontujesz w nim klamki.

Co zatem tak właściwie zaliczamy do tej grupy? Akcesoria okienne to między innymi wszelkiego rodzaju łączniki, listwy i zawiasy, dzięki którym możesz zamontować skrzydło w przygotowanej wnęce. Należą do nich także zawiasy i okucia, czyli systemy pozwalające na otwieranie okien w określony sposób. Na pewno zakładałeś też kiedyś uszczelki do drzwi i okien – to przykład wymiennych akcesoriów, które wiele razy oszczędziły domownikom kosztownych napraw. Wśród mniej oczywistych dodatków do okien znajdziesz również moskitiery czy różne typy osłon przeciwsłonecznych.

Podczas gdy część wymienionych akcesoriów jedynie usprawnia działanie okna lub dodaje jakąś funkcję, wiele z nich ma niebagatelne znaczenie. Przykładowo kotwy montażowe mogą okazać się niezbędne do instalacji okna. Podobnie jak niezbędny będzie dokładnie wymierzony łącznik ramy okiennej czy listwakątowa do okna. Za to z drugiej strony, wspomniane wcześniej osłony stanowią – jakże cenny – dodatek do okien.

Do czego będą Ci potrzebne akcesoria okienne? Podstawa działania okien i kilka dodatkowych ułatwień

Tak naprawdę to Ty decydujesz, jakie korzyści da Ci wykorzystanie akcesoriów okiennych danego typu. Ich trzy główne zastosowania dotyczą zwykle montażu stolarki okiennej, wymiany zużytych części (takich jak uszczelki do drzwi i okien) lub wyposażenia okna w dodatkowe funkcje. Sprawdzone akcesoria do okien plastikowych znacznie wydłużą ich życie, ustabilizują ościeżnice i poprawią izolację termiczną oraz akustyczną.

Akcesoria okienne mogą usprawnić działanie okna, a nawet umożliwić jego montaż. Sięgnij po nie, gdy wybrałeś już skrzydła okienne i przymierzasz się do założenia ich w budynku. Znajomość specyfikacji danego okna – jego wymiarów, materiału i rodzaju – pomoże Ci dobrać odpowiedni rodzaj uszczelki, listwy czy klamki.

Możesz korzystać z tej kategorii produktów także długo po zamontowaniu okien – przy remoncie i nie tylko. Akcesoria do okien dostępne w sklepach Castorama przydadzą się, gdy nadejdzie pora na wymianę zużytej uszczelki albo niesprawnego zawiasu. A może chcesz zabezpieczyć okno lub drzwi balkonowe? Świetnym wyborem będzie klamka na klucz.

Wyobraź sobie, że planujesz zmianę wystroju całego mieszkania. Nową aranżację musisz dopasować do zamontowanych okien… ale czy aby na pewno? Czasem wystarczą listwy i klamki dobrane do odświeżonego stylu. W naszych sklepach kupisz akcesoria do okien w różnych kolorach. Z pewnością znajdzie się także uszczelka przylgowa czy przyszybowa w dopasowanym odcieniu.

Praktyczne akcesoria do okien plastikowych, drewnianych czy aluminiowych pomogą Ci poradzić sobie również z sezonowymi problemami. Moskitiera okienna to doskonały przykład. Wlatujące do mieszkania owady uprzykrzają wiosnę i lato wielu osób, szczególnie mieszkających w pobliżu lasu lub wody. Jeśli jesteś jedną z nich, wypróbuj osłonę z siatki. Moskitiera okienna na taśmie lub aluminiowej ramie nie pozwoli namolnym muchom i komarom dostać się do środka.

Podpowiadamy: jak dopasować uszczelki do drzwi i okien oraz inne akcesoria?

Akcesoria okienne, podobnie jak każdy dodatkowy element, muszą być idealnie dopasowane do wybranego skrzydła okiennego i ościeżnicy, aby spełniały swoje zadanie. Zwracaj uwagę nawet na drobiazgi takie jak łącznik ramy czy uszczelka silikonowa. W najlepszym wypadku skończy się na kiepsko dobranym kolorze, jednak nieprzemyślane decyzje mogą mieć gorsze skutki. Niewłaściwe wymiary tych części mogą prowadzić do szybszego zużycia i naruszyć szczelność okna, które zacznie przeciekać lub wypuszczać ciepło na zewnątrz.

Jak zatem ustrzec się przed pomyłką? Przede wszystkim wykonaj szczegółowe pomiary. Uszczelki do drzwi i okien powinny dokładnie wypełniać przestrzeń między skrzydłem a ościeżnicą, gdy jest ono zamknięte. Weź pod uwagę również potrzebną długość. Każde miejsce łączenia to słabszy punkt, który może przerwać izolację. Jeśli podczas montażu łączysz ze sobą dwa skrzydła okienne, przyda Ci się też solidny łącznik ramy.

Duże znaczenie mają także typ okna i materiał, z którego została wykonana rama. Akcesoria do okien plastikowych mogą okazać się niepraktyczne przy oknach aluminiowych, a do zabezpieczenia okien drewnianych stosuje się jeszcze inne narzędzia i preparaty. Tak samo każdy rodzaj okucia potrzebuje wzmocnienia w innym miejscu. Choć ta sama uszczelka piankowa może poprawić szczelność okna rozwiernego i uchylnego – stanie się tak tylko wtedy, gdy zostanie zamontowana w odpowiedni sposób, w odpowiednim miejscu.

Sposoby na funkcjonalne okna: nietypowa klamka, moskitiera okienna i wiele innych

Także producenci wyposażają nowoczesne systemy okienne w ciekawe funkcje. Jednak nawet jeśli masz okna starszego typu, nie musisz od razu decydować o ich wymianie. Akcesoria do okien możesz montować także w istniejących już skrzydłach, bez konieczności zakupu nowego skrzydła.

Jeśli Twoja rodzina niedawno powiększyła się o nowego członka, prawdopodobnie inaczej patrzysz teraz na niektóre strefy w mieszkaniu. Ciekawskie rączki dziecka na pewno nie raz chwycą za klamkę okienną. Szczególnie na początku życia dziecka warto zabezpieczyć ją przed otwarciem. W takiej sytuacji przyda Ci się klamka na klucz albo z przyciskiem. Oba warianty nie tylko są bezpieczne dla najmłodszych, ale stanowią też istotne zabezpieczenie w mieszkaniach na parterze.

A co, jeśli nie chcesz zamykać okien, ale jednocześnie musisz uniemożliwić owadom przelatywanie przez nie? Wystarczy jeden niepozorny dodatek, abyś nie musiał dusić się w zamknięciu w upalne wieczory. Lekka moskitiera okienna odetnie drogę pszczołom, muchom i komarom, nie blokując jednocześnie przepływu powietrza. Możesz ją łatwo zamontować i zdemontować tuż po sezonie.