Architektura ogrodowa

Ogród jest ważnym elementem domu i miejscem wypoczynku, gdzie można odpocząć, relaksować się i cieszyć się naturą. Elementy architektury ogrodowej to różnego rodzaju ławki, altany, pergole, mostki, drzewa, krzewy, kwietniki i fontanny. Wszystkie te elementy tworzą piękne i harmonijne otoczenie w ogrodzie.

WYBIERZ ARCHITEKTURĘ OGRODOWĄ

Urządzanie ogrodu jest ważnym zadaniem – to właśnie tam będziesz spędzał swój wolny czas w sezonie wiosenno-letnim. Piękna pogoda zachęca do wspólnej zabawy z rodziną, dlatego warto zadbać o dobranie elementów wystroju, które pozwolą Ci stworzyć strefę wypoczynkową.

Jeśli hodujesz rośliny czy krzewy, warto, abyś odgrodził je od strefy wypoczynkowej palisadą lub płotkiem. Tak postawiona zabudowa ogrodowa skutecznie ochroni zieleń w Twoim ogrodzie i zapobiegnie między innymi przypadkowemu uszkodzeniu roślin przez dzieci. W ofercie sklepów Castorama przygotowaliśmy dla Ciebie ozdoby ogrodowe, które wypełnią i wzbogacą aranżacje ogrodów. Sprawdź, które produkty najlepiej spełniają Twoje oczekiwania i wyposaż swój ogród w praktyczne i funkcjonalne elementy architektoniczne i dekoracyjne.

Niezwykle ważne jest, abyś podczas wypoczynku zapewnił sobie i swoim bliskim poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Odpowiednie wyposażenie ogrodu może rozwiązać Twoje problemy, a dodatkowo nie musi się to wiązać z dużymi kosztami. Funkcjonalne i praktyczne artykuły pozwolą Ci na przykład: ogrodzić rabatki, stworzyć formę i wypełnienie oczka wodnego, czy osłonić posesję przed ogólnodostępnym widokiem. Kompleksowo zadbaj o ogród i ciesz się jego doskonałym wyglądem. W ofercie sklepów Castorama przygotowaliśmy dla Ciebie szeroki asortyment produktów.

OBRZEŻA I PALISADY, CZYLI JAK WYKOŃCZYĆ RABATKI

Jeśli zajmujesz się uprawą roślin, to wiesz, jak istotne jest ich prawidłowe odgrodzenie. Dostępne w tym dziale obrzeża drewniane wkomponują się w naturalny wystrój przestrzeni. Palisady możesz natomiast wybierać z różnych materiałów oraz w rozmaitych rozmiarach. Gazony betonowe dadzą Ci możliwość hodowania kwiatów, ograniczając ryzyko rozrastania się chwastów. Znajdziesz tu także obrzeża plastikowe i siatki na obrzeża. Przy użyciu obrzeży, palisad czy gazonów betonowych kompleksowo zadbasz o rośliny.

OCZKO WODNE UROZMAICI TWÓJ OGRÓD

Przygotowaliśmy również szeroki wybór elementów niezbędnych do samodzielnej budowy oczka wodnego. Formy i folie do oczka wodnego pozwolą Ci wyznaczyć teren, na którym ma się znajdować zbiornik i zapewnią jego prawidłowe funkcjonowanie. Pompy umożliwiają wykonywanie fontann i magicznych kaskad. Filtry oraz wkłady do filtrów są niezbędne do utrzymania wody w czystości, podobnie jak środki chemiczne.

Oczko wodne wygląda niezwykle imponująco oraz elegancko. Jeśli wyposażysz je we wszystkie niezbędne filtry, folie i pompy, to będzie także bardzo proste w utrzymaniu. Nowoczesna architektura ogrodowa wykorzystana na przestrzeni zielonej sprawi, że ogród będzie prezentował się niebanalnie, a krzewy i kwiaty zostaną dodatkowo wyeksponowane.

KAMIENIE I GALANTERIA BETONOWA

Podczas projektowania ogrodu należy wyznaczyć system ścieżek i chodników, aby móc się przemieszczać po terenie w wygodny sposób. Pomogą Ci w tym kostka brukowa, płyty chodnikowe lub kamienie ozdobne. Przydadzą Ci się również obrzeża chodnikowe, które pozwolą estetycznie wykończyć ścieżki. Dzięki temu nawierzchnia będzie nie tylko prezentowała się schludnie, ale również będzie wysoce funkcjonalna. Architektura ogrodowa z kamienia stworzy równą nawierzchnię, która sprawi, że unikniesz poruszania się po mokrej trawie lub ziemi. Zwiększy się także komfort użytkowania przestrzeni zielonych.

MATY I OSŁONY ORAZ PŁOTY I PERGOLE

Prywatność w ogrodzie pozwala na swobodne korzystanie z dóbr matki natury. Żeby zapewnić sobie i swojej rodzinie ten komfort, możesz zdecydować się na zastosowanie mat i osłon na swoich płotach. Do wyboru masz maty naturalne oraz sztuczne osłony. Możesz też podjąć się wykonania pełnego płotu. Potrzebne do stworzenia płotu osłonowego elementy znajdziesz w tej kategorii.

Mała architektura ogrodowa może wydawać się niepozorna, jednak jej wszechstronna funkcjonalność ma na celu przede wszystkim zapewnić Ci prywatność i poczucie komfortu. Drobny element możesz zawiesić na płocie. Maty i osłony to tania alternatywa dla drewnianych konstrukcji, która pozwoli Ci cieszyć się prywatnością na swojej posesji.

DOMKI I WIATY DO PRZECHOWYWANIA

Jeśli masz dość nieporządku panującego w Twoim ogrodzie, skorzystaj z oferty domków i wiat. Dzięki nim w jednym miejscu pomieścisz wszystkie swoje narzędzia, urządzenia, akcesoria do pielęgnowania roślin, a nawet meble ogrodowe. Proponujemy wiaty ogrodowe i domki ogrodowe w różnych rozmiarach i wykonane z rozmaitych materiałów.

Architektura ogrodowa drewniana sprawdzi się na niemal każdej posesji. Doskonale dopasuje się zarówno do tradycyjnej i eleganckiej aranżacji terenów zielonych, jak i wtopi się w przestrzeń, która hołduje nowoczesnym trendom. Drewno to materiał niezwykle żywotny, który jest odporny na negatywny wpływ czynników mechanicznych i atmosferycznych.

A MOŻE TARAS?

Przygotowaliśmy również ofertę dla tych, którzy preferują przydomowy taras. Zgromadzone tutaj deski tarasowe, podesty i akcesoria do montażu pozwolą Ci stworzyć wymarzoną konstrukcję. Skorzystaj z naszej oferty i ciesz się perfekcyjnym w każdym calu ogrodem lub tarasem. Taka architektura ogrodowa sprawdzi się na wielu posesjach, a taras będzie wysoce funkcjonalny.