Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Narzędzia ręczne

Strzałka w prawo

Zszywacze i gwoździarki

Strzałka w prawo

Zszywacze i gwoździarki

Zszywacze i gwoździarki to nieodzowne narzędzia dla każdego majsterkowicza, budowlańca oraz stolarza. Zszywacze, znane również jako zszywaczki, służą do łączenia materiałów za pomocą zszywek. Są często stosowane w tapicerstwie, produkcji mebli, wyposażeniu wnętrz i renowacji.

Filtry

Zszywacze i gwoździarki

Zszywacze i gwoździarki to nieodzowne narzędzia dla każdego majsterkowicza, budowlańca oraz stolarza. Zszywacze, znane również jako zszywaczki, służą do łączenia materiałów za pomocą zszywek. Są często stosowane w tapicerstwie, produkcji mebli, wyposażeniu wnętrz i renowacji.

39 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia ręczne

Wyświetlanie 24 z 39 produktów

Załaduj więcej

Zszywacz i gwoździarka – sprawne przytwierdzanie różnych materiałów

Przymocowanie różnych materiałów i połączenie ich ze sobą może odbywać się na wiele sposobów. Niekiedy wystarczy dobry klej. Innym razem konieczne jest spawanie. Czasem natomiast wystarczy dobry zszywacz lub gwoździarka, które zapewnią skuteczne oraz trwałe połączenie.

Zszywacz to bez wątpienia bardzo uniwersalne akcesorium. Na pewno znasz model stosowany w biurach, którym możesz zszyć kartki papieru razem. Jednak zszywacz stosowany w budownictwie i w majsterkowaniu charakteryzuje się nieco innymi parametrami fizycznymi. Co prawda mechanizm działania pozostaje taki sam – polega on na wyrzucaniu pod dużą siłą zszywek – to Jednak zszywacz do zastosowań tapicerskich charakteryzuje się dużo większą mocą. Dzięki temu zszywki mogą wbijać się w drewno i w ten sposób przytrzymywać na nim tkaniny różnego typu.

Zszywacz tapicerki znajduje zastosowanie podczas tworzenia lub renowacji mebli obiciowych. Może być także użyty do stworzenia wygłuszenia na drzwiach. Jeśli tylko chcesz przymocować do drewna tkaninę lub skórę czy też ekoskórę, zszywacz na pewno Ci się przyda.

Gwoździarka to narzędzie, które również służy do łączenia ze sobą różnych materiałów. Jak sama nazwa mówi, w jej przypadku wkładami są gwoździe. Czasami stosuje się również wkręty. Z tego względu gwoździarka znajduje zastosowanie w pracy z drewnem. Znajdziesz także modele, które z powodzeniem mogą być używane wraz z metalowymi przedmiotami.

Gwoździarka przydaje się w czasie prac budowlanych, stolarskich, a także dekarskich. Możesz mocować nią papy. Nadaje się także do łączenia ze sobą dwóch kawałków drewna. Gwoździarka jest bardzo funkcjonalnym narzędziem o ogromnej mocy i szybkości działania.

Zszywacze i gwoździarka – skorzystają z nich nie tylko specjaliści

Chociaż mechanizm działania wydaje się bardzo podobny, to jednak zszywacze i gwoździarki różnią się zastosowaniem. Dlatego też w kategorii tej zostały zebrane narzędzia, które wykorzystasz podczas różnych prac. Niektóre modele doskonale sprawdzą się podczas pracy z drewnem, inne natomiast mogą być wykorzystane również z metalem.

Zszywacze i gwoździarki różnią się także sposobem zasilania. Dlatego też masz do wyboru zarówno modele ręczne, jak i pneumatyczne oraz elektryczne. Osiąganie dzięki nim efekty pracy będą się nieco różniły. Tym samym możesz dopasować sprzęt, którego parametry najbardziej odpowiadają Ci w czasie wykonywanego zadania.

Kategoria ta obejmuje ogromny wybór narzędzi o dużej skuteczności działania, w tym niejeden zszywacz tapicerski. Co więcej, możesz także zaopatrzyć się w niezbędne wkłady do obu typów urządzeń. Dzięki temu zawsze będą gotowe do pracy i połączenia ze sobą różnych materiałów.

Zszywacz ręczny – prosta obsługa, która wymaga siły

Zszywacz ręczny to narzędzie, które jest znane przede wszystkim w wariancie biurowym. Tymczasem model stosowany w budownictwie, a także zszywacz tapicerski prezentuje się nieco inaczej. Przede wszystkim jest wykonany z aluminium. Dzięki temu wykazuje większa odporność na nacisk. Ma także znacznie większą siłę wyciskania zszywek.

Zszywacz ręczny jest również wyposażony w uchwyt, którego naciśnięcie zwalnia mechanizm wypychający zszywkę. Każdemu naciśnięciu odpowiada jedna umieszczona w materiale zszywka. Tym samym praca z tego typu zszywaczem przebiega tak szybko, jak szybko użytkownik naciska na uchwyt.

Zszywacz ręczny jest bardzo wygodny w stosowaniu przede wszystkim ze względu na jego mobilność. Ma niewielkie rozmiary i małą wagę. Dzięki temu możesz zabierać go ze sobą w każde miejsce. Taki zszywacz możesz wykorzystać w każdych warunkach. Nie jesteś zależny od dostępu do sieci elektrycznej. Nie przeszkadza Ci także przewód. Zszywacz tapicerski charakteryzuje się także dużą mobilnością. Również napełnianie zszywacza jest bardzo proste. Dlatego dla osób początkujących podobny produkt będzie zdecydowanie dobrym wyborem. Nie ma przy tym znaczenia, czy jest to zszywacz tapicerski, czy urządzenie o większej mocy.

Zszywacz elektryczny – wygodny nie tylko dla profesjonalistów

Zszywacz elektryczny to urządzenie, które jest zasilane energią elektryczną. Przy czym samo zasilanie może być dwojakiego typu. Na rynku znajdziesz zarówno zrywacze z zasilaniem sieciowym, jak i modele akumulatorowe. Oba rozwiązania mają wiele zalet.

Przede wszystkim zszywacz elektryczny pracuje znacznie szybciej niż ręczny. Wymaga także użycia mniejszej siły. Nie musisz mocno naciskać na uchwyt, aby zwolnić mechanizm wyciskający zszywki. Wystarczy właściwie lekkie naciśnięcie, a materiały zostaną ze sobą połączone.

Zszywacz elektryczny sieciowy jest podłączony do gniazdka. Działa na napięciu stosowanym w standardowych instalacjach elektrycznych w budynkach. Dużą zaletą tego modelu jest możliwość jego nieprzerwanej pracy. Równocześnie jednak przewód może przeszkadzać w niektórych sytuacjach. Czasem też trudno jest używać go w niektórych miejscach o ograniczonym dostępie.

Zszywacz elektryczny akumulatorowy wystarczy naładować, aby był gotowy do działania. Nie ogranicza Cię przewód, jednak czas pracy na pojedynczym ładowaniu już tak. Dlatego też zszywacz akumulatorowy nie sprawdzi się podczas długich prac.

Gwoździarka pneumatyczna – funkcjonalne urządzenie do wymagających prac

Gwoździarka pneumatyczna to profesjonalny sprzęt. Jest wykorzystywany przede wszystkim przez zawodowców. Nie bez powodu. Gwoździarka pneumatyczna zapewnia bardzo szybką pracę. Może wbijać nawet kilkaset gwoździ na minutę. Wymaga zatem niemałej wprawy, by korzystanie z niej było efektywne. Pojemny magazynek pozwala przy tym na nieprzerwana pracę przez dłuższy czas.

Gwoździarka pneumatyczna wymaga jednak zastosowania odpowiedniego kompresora. Jest zasilana sprężonym powietrzem. Ciśnienie robocze powinno wynosić około 5–8 barów. Dlatego też przed zakupem tego modelu upewnij się, że dysponujesz odpowiednim kompresorem.

Gwoździarka pneumatyczna jest wykorzystywana w profesjonalnych zakładach. Równocześnie jednak to mało mobilne narzędzie głównie z powodu kompresora. Dlatego nadaje się do pracy w jednym miejscu. Dodatkowo działa z określonym rozmiarem gwoździ, co nieco ogranicza jej zastosowanie.

Gwoździarka elektryczna – łatwa w obsłudze i wygodna w stosowaniu

Gwoździarka elektryczna jest urządzeniem o dużej uniwersalności działania. Korzystają z niej amatorzy i doświadczeni specjaliści. Przede wszystkim bowiem jest to model, którego obsługa nie sprawia większych trudności. Nie wymaga także dodatkowego osprzętu.

Gwoździarka elektryczna jest zasilana z instalacji montowanych w budynkach. Dostępne modele wymagają standardowego napięcia, jakie uzyskasz bez zastosowania dodatkowych urządzeń. Dlatego też wystarczy podłączyć gwoździarkę do gniazda, aby była gotowa do pracy.

Gwoździarka elektryczna pracuje szybciej, chociaż ilość wypuszczanych gwoździ na minutę jest mniejsza niż w modelach pneumatycznych. Nadal jednak jest to urządzenie, które nie wymaga użycia dużej siły od użytkownika.

Gwoździarka elektryczna może być stosowana a w różnych miejscach. Upewnij się jednak, że przewód do niej pozwoli Ci na wygodną pracę wraz z każdą konstrukcją. Jednak dekarze sięgają po gwoździarki akumulatorowe, które nie mają podobnych ograniczeń jak modele zasilane sieciowo.