Stal zbrojeniowa

Stal zbrojeniowa jest jednym z najważniejszych materiałów, wykorzystywanych w budownictwie. Jest to specjalna odmiana stali, charakteryzująca się wysoką wytrzymałością na rozciąganie oraz odpornością na korozję.

Wybierz najlepsze materiały do zbrojenia fundamentów, ścian i stropów

Każdy budynek jest solidną konstrukcją stworzoną z wytrzymałych materiałów. Podstawą są oczywiście fundamenty, na których stoi cała budowla oraz jej wyposażenie. To część, która znosi pracę gruntu, chroni wnętrze przed wilgocią i stanowi podparcie. Na trwałość wpływa zbrojenie łatwy fundamentowej wykonane ze stalowych prętów zatopionych w betonie lub cemencie.

Zbrojenie do betonu, stal zbrojeniowa oraz prowadnice i dylatacje – w tym dziale naszego marketu znajdziesz materiały służące do wzmacniania budynków i tworzenia trwałych fundamentów. Sprawdź, jakie materiały zbrojeniowe przygotowaliśmy dla Ciebie w Castoramie!

Specjalnie dla Ciebie zadbaliśmy o to, aby w naszym sklepie znalazły się przeróżne produkty do zbrojenia fundamentów. Różnią się one konkretnym miejscem przeznaczenia oraz parametrami technicznymi. Dzięki temu masz możliwość wyboru precyzyjnych elementów, które przydadzą Ci się na placu budowy.

Po co jest zbrojenie fundamentu?

Beton to materiał, który sam w sobie jest bardzo wytrzymały. Niemniej potrzebuje on solidnego wzmocnienia, aby przez wiele lat zachować swoje właściwości. Zbrojenie ław fundamentowych jest jednym z ważniejszych elementów wznoszenia konstrukcji budynków.

Zastosowanie odpowiedniej ilości stali nie jest kwestią przypadku. Biura konstruktorskie przygotowują szczegółowy projekt, który określa, jak powinno być wykonane zbrojenie fundamentu. Jest to uzależnione od bryły budynku oraz rodzaju gruntu, na którym mają zostać rozpoczęte prace.

Zbrojenie płyty fundamentowej sprawia, że materiał budowlany dobrze znosi odkształcenia gruntu i inne czynniki środowiskowe. Bez dodatkowych elementów sam beton może z czasem pękać i się kruszyć.

Pręty, prowadnice, siatki i inne produkty dostępne w tej kategorii zostały wykonane ze stali. To materiał, który jest odporny na odkształcenia, wilgoć i korozję. Zastosowanie tych artykułów jest gwarancją, że budynek będzie służył mieszkańcom przez wiele długich lat. Zadbaliśmy o to, aby w naszym sklepie znalazły się różne opcje pod względem wymiarów i miejsca zastosowania.

Jak wybrać zbrojenia fundamentów?

Już wiesz, że zbrojenie fundamentu to kolejny etap prac, który Cię czeka. To czas na skompletowanie potrzebnego Ci zestawu produktów. Na czym polega wybór materiału w odpowiedniej ilości? Można wyróżnić trzy rodzaje zbrojenia – płyty fundamentowej, ławy fundamentowej i stopy fundamentowej. Do każdego z nich niezbędne będą pręty. W naszym sklepie znajdziesz także wiele innych produktów. Sprawdź, do czego będą służyły konkretne typy elementów zbrojeniowych.

Potrzebne zbrojenie do betonu

Jeśli potrzebujesz materiałów do zbrojenia posadzek betonowych lub żelbetonowych konstrukcji, zajrzyj do kategorii „Zbrojenia do betonu”. Znajdziesz tam siatki zbrojeniowe, które znacząco podnoszą wytrzymałość betonu i zabezpieczają go przed pękaniem czy kruszeniem. Dostępne są m.in. siatki podtynkowe do wzmacniania ścian oraz siatki podłogowe do zbrojenia zapraw samopoziomujących.

Wytrzymała stal zbrojeniowa

Stal zbrojeniowa to przede wszystkim pręty stalowe stosowane do wzmocnienia nadproży okiennych, schodów, wieńców stropowych i oczywiście ław fundamentowych. Pręty zbrojeniowe możesz też poddać dalszej obróbce skrawaniem i wykorzystać jako elementy ram, kratownic i żelbetu – elementy te zapewniają lepszą nośność całej konstrukcji budynku.

Pręty gwintowane mogą być też stosowane przy podwieszaniu sufitów i tworzeniu korytek dla rur lub przewodów. Przy wyborze drutów zwróć uwagę na ich przekrój oraz klasę stali. W tej kategorii znajdziesz też strzemiona budowlane do łączenia stalowych drutów oraz kątowniki stalowe do wzmacniania naroży. Pamiętaj, że dobrze wykonane zbrojenia fundamentów będą w stanie odpowiednio przenieść obciążenia bezpośrednio na grunt.

Niezbędne prowadnice i dylatacje

Jeśli szukasz solidnych prowadnic tynkarskich lub prowadnic do wylewek, również znajdziesz je na naszych sklepowych półkach. Wykonane ze stalowych blach elementy ułatwiają tworzenie prostych płaszczyzn, co z kolei usprawnia nakładania zapraw murarskich. Warto wybierać prowadnice ocynkowane, ponieważ są odporne na korozję.

Pręty, dylatacje, siatki i strzemiona dostępne są w różnych rozmiarach. W ofercie znajdziesz również inne elementy, dzięki którym wykonasz solidne zbrojenie fundamentu. Do takich elementów należą druty i podkładki. Zbrojenia fundamentów budynku różnią się powierzchnią i gruntem, na którym będzie on usadowiony. Wystarczająca ilość stali zbrojeniowej jest w stanie zapewnić konstrukcji wytrzymałość oraz stabilność.

Częstą praktyką, szczególnie w przeszłości, było zmniejszanie zbrojenia fundamentów. Znacznie większa szerokość rozstawienia prętów i innych elementów może skutkować pękaniem, zapadaniem i znacznie większymi uszkodzeniami mechanicznymi, a naprawa konstrukcji budynku wymaga ponownego wkładu czasu i pieniędzy. Dobrze wykonany fundament to brak problemów w trakcie długoletniego użytkowania, a także znacznie łatwiejsze wykonywanie prac wykończeniowych.