Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Nożyce do blachy

Strzałka w prawo

Nożyce do blachy

Uniwersalne nożyce do metalu mają dużą moc cięcia i poradzą sobie zarówno z wycinaniem linii prostych, jak i mało skomplikowanych kształtów.

Filtry

Nożyce do blachy

Uniwersalne nożyce do metalu mają dużą moc cięcia i poradzą sobie zarówno z wycinaniem linii prostych, jak i mało skomplikowanych kształtów.

10 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia do cięcia i obróbki

Wyświetlanie 10 z 10 produktów

Nożyce do blachy – wybierz interesujący Cię model

Podczas majsterkowania, wykonywania remontów oraz przy pracach budowlanych często zachodzi konieczność obróbki metalowych elementów. Gięcie, walcowanie, spawanie, ale przede wszystkim cięcie – bez odpowiedniego wyposażenia nie poradzisz sobie z tymi zadaniami.

W związku z tym przygotowaliśmy dla Ciebie szeroki wybór nożyc do blachy, które umożliwią Ci wygodne i szybkie przecinanie różnego rodzaju przedmiotów. W naszej ofercie znajdziesz zarówno ręczne, jak i elektryczne nożyce do blachy. Sprawdź sam!

NOŻYCE DO BLACHY – JAK WYBRAĆ NAJLEPSZE?

Wśród naszego asortymentu dostępne są zarówno uniwersalne nożyce do cięcia blachy , jak i kształtowe. Modele uniwersalne nadają się do wykonywania rozmaitych cięć. Będziesz mógł za ich pomocą wycinać różne kształty lub nacinać materiał wzdłuż linii prostej. To poręczne urządzenie o niewielkich rozmiarach zmieści się do Twojej skrzynki na narzędzia, a nawet kieszeni spodni lub kamizelki. Jednak niech nie zwiedzie Cię ich mały rozmiar.

Uniwersalne nożyce do metalu mają dużą moc cięcia i poradzą sobie zarówno z wycinaniem linii prostych, jak i mało skomplikowanych kształtów. Obrabiaj za ich pomocą zarówno środkową część obrabianego metalu, jak i jego rogi. To wielozadaniowe narzędzie poradzi sobie także z cięciem kabli i przewodów. I choć nożyce do blachy ręczne są wielozadaniowe, pozwalają na obróbkę blachy z ograniczoną precyzją.

Kształtowe nożyce do blachy umożliwią natomiast przeprowadzać zaplanowane prace z większą dokładnością, dlatego też najczęściej wykorzystywane są do bardziej skomplikowanych zadań – wycinania kół i niestandardowych kształtów.

Możesz też spośród naszych narzędzi wybierać nożyce do aluminium i metalu z przekładnią dźwigniową, które dzięki swojej konstrukcji pozwalają na zmniejszenie wysiłku w czasie cięcia, a także na zwiększenie skuteczności wykonywanej pracy.

Konstrukcja nożyc do blachy z dźwignią przewiduje zamontowanie obu ich rączek na przegubie, który zwiększa siłę nacisku na obrabiany materiał. Dzięki niemu nie musisz używać aż tyle siły do przecięcia kawałka metalu. Dźwignia jest nieoceniona, gdy czeka Cię obróbka kilkudziesięciu lub kilkuset metalowych elementów albo gdy musisz poradzić sobie z naprawdę grubym kawałkiem blachy.

INNE RODZAJE NOŻYC DO METALU

W tym dziale znajdziesz także inne rodzaje nożyc do blachy, które przydają się przy rozmaitych zadaniach. Nieocenione będą nożyce do prętów. Przydadzą się na przykład podczas wykonywania zbrojenia do fundamentów oraz budowania ogrodzeń.

Nożyce skokowe są natomiast zasilane energią elektryczną, przez co pozwalają odciążyć użytkownika w czasie pracy. Dodatkowo są one precyzyjne i sprawdzają się przy wszystkich rodzajach cięć, co czyni je uniwersalnym elektronarzędziem do każdego przydomowego warsztatu.

Nożyce do taśm metalowych przydadzą się w szczególności na placach budowy. Dzięki nim znacznie przyśpieszysz proces wykonywania pracy, a tym samym zwiększysz jej wydajność. Nożyce do taśm stalowych są bardzo proste w obsłudze, dzięki czemu możesz ciąć taśmy nawet jedna ręką. Natomiast dociskacz polimerowy zapewnia stabilność blachy i zapobiega jej wybrzuszaniu się w trakcie cięcia.

ELEKTRYCZNE NOŻYCE DO BLACHY

W ofercie Castoramy znajdziesz także nożyce do blachy elektryczne. W przeciwieństwie do tradycyjnych urządzeń, narzędzia elektryczne znacznie ułatwiają wykonanie zadania oraz przyśpieszają jego proces. Dlatego wybierz je, jeśli lubisz wygodę albo zajmujesz się obróbką metalu na większa skalę.

Przed zakupem produktu sprawdź, jakie zasilanie, moc oraz wagę mają wybrane nożyce elektryczne do blachy.

Jeśli chodzi o zasilanie, możesz wybierać pomiędzy nożycami zasilanymi elektrycznie albo poprzez akumulator. Akumulator to dobra opcja, jeśli pracujesz na dużej przestrzeni, gdzie nie dysponujesz dojściem do instalacji elektrycznej. Dzięki niemu możesz swobodnie się przemieszczać. Natomiast nożyce elektryczne mają tę wielka zaletę, że będą pracować, dopóki w pobliżu znajduje się gniazdo prądu.

Wybór mocy uzależnij od tego, jak często będziesz używać nożyc. Im rzadziej z nich korzystasz, tym mniejszej potrzebujesz mocy. Nie ma sensu wydawać dużych kwot na urządzenie, które wyjmujesz z garażu raz w roku. Jeśli natomiast prowadzisz działalność budowlano-remontową, większa moc zapewni Twoim nożycom większą wydajność.

Zwróć także uwagę na wagę urządzenia. Zbyt ciężkie nożyce mogą powodować trudności z wykonaniem zadań, zwłaszcza jeśli pracujesz cały dzień. W konsekwencji Twoja praca może się przedłużyć

NA CO JESZCZE ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS WYBIERANIA NOŻYC DO BLACHY?

Jeśli kupujesz profesjonalne nożyce do blachy, sprawdź, jak leżą w dłoni i dowiedz się, z jakich materiałów powstały uchwyty. Wygoda pracy jest bowiem niezwykle ważna w czasie długotrwałej obróbki metalu. Sprawdź też jakość ostrzy. Aby nożyce do blachy służyły jak najdłużej, a jednocześnie zachowały swoje właściwości, część robocza powinna być wykonana z najmocniejszych materiałów, takich jak stal HSS.