Strona główna

Strzałka w prawo

Utrzymanie porządku

Strzałka w prawo

Środki czyszczące

Strzałka w prawo

Środki czyszczące

Środki czyszczące to grupa produktów, które pomagają usunąć brud i zanieczyszczenia z różnego rodzaju powierzchni. Wśród środków czyszczących znajdują się m.in. detergenty, płyny do naczyń, proszki do prania, płyny do mycia podłóg oraz spraye i pianki czyszczące.

Filtry

Środki czyszczące

Środki czyszczące to grupa produktów, które pomagają usunąć brud i zanieczyszczenia z różnego rodzaju powierzchni. Wśród środków czyszczących znajdują się m.in. detergenty, płyny do naczyń, proszki do prania, płyny do mycia podłóg oraz spraye i pianki czyszczące.

343 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Urządzenia i narzędzia do czyszczenia

Wyświetlanie 24 z 343 produktów

Załaduj więcej

Środki czyszczące – skuteczne substancje rozpuszczające brud i zanieczyszczenia

Niekiedy usunięcie zabrudzenia jest wręcz niemożliwe. Możesz szorować plamę, niemal zdzierać pokrycie powierzchni, a zabrudzenie wciąż na niej pozostaje. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem stają się dedykowane środki czyszczące. Ich niewątpliwą zaletą jest skład. Substancje te stanowią mieszankę dedykowaną do określonych zadań czy też rodzaju zabrudzeń.

Środki czyszczące mają za zadanie rozpuszczać brud z różnych powierzchni. Niektóre z nich ograniczają także powstawanie nowych zabrudzeń. Takie środki czyszczące do domu mogą być przeznaczone do powierzchni różnego rodzaju. Wśród dedykowanych produktów znajdują się substancje do szkła, ceramiki, tkanin, a także wielu innych materiałów, z których usunięcie zabrudzeń może być szczególnie trudne.

Środki czyszczące są dostępne w różnej postaci. Niekiedy są to pasty. Inne natomiast mają postać cieczy. Również sposób dozowania tych substancji może różnić się w zależności od ich przeznaczenia. Dzięki temu aplikacja jest zazwyczaj dobrze dopasowana do rodzaju zabrudzeń i materiału, do których można ją stosować.

Profesjonalne środki czyszczące różnią się od preparatów dostępnych do użytkowania w domu. Przede wszystkim wymagają zachowania większej ostrożności i ochrony osobistej. Co więcej, charakteryzują się większą skutecznością działania. Jednak w ich przypadku ogromne znaczenie ma postępowanie zgodnie z zaleceniami producenta.

Środki te wykazują szereg właściwości, które chronią przed grzybami i pleśnią, usuwają trudne tłuste plamy, a także zapewniają wygodę stosowania. Dzięki nim można usunąć zabrudzenia, a także zabezpieczyć powierzchnię przed kolejnymi zanieczyszczeniami.

Środki do wyczyszczenia całego domu

Wyczyszczenie całego domu i przestrzeni wokół niego zazwyczaj wymaga użycia co najmniej kilku różnych środków. Wynika to przede wszystkim z różnic we właściwościach czyszczonych powierzchni. Inne substancje będą potrzebne do usunięcia zabrudzeń z kostki lub z posadzki garażu, a inne do mycia szyb lub płytek wewnątrz budynków.

Wśród produktów z tej kategorii znajdziesz szeroki wybór substancji dedykowanych do różnych zastosowań. Dzięki temu możesz dopasować odpowiedni produkt do każdego zabrudzenia, z jakim musisz się uporać.

Czyszczenie płytek i fug

Płytki i fugi to przestrzeń, której regularne czyszczenie zazwyczaj wystarcza do utrzymania w porządku. Niekiedy jednak powstałe zabrudzenia są na tyle duże, że domowe środki nie są w stanie sobie z nimi poradzić. W takiej sytuacji warto sięgnąć po środki do czyszczenia płytek i fug o profesjonalnym przeznaczeniu. Takie substancje nie tylko myją, ale też pielęgnują płytki. Tworzą na nich ochronną warstwę, która zapobiega osadzaniu się zabrudzeń z kamienia lub innego typu.

Czyszczenie płytek i fug wymaga środków, które nie uszkodzą ich powierzchni. Równocześnie muszą być na tyle silne, aby skutecznie usuwały nawet starsze zabrudzenia.

Środki grzybobójcze do zwalczania mikroorganizmów

Pleśń i grzyby mogą pojawić się w każdym miejscu. Występują na zewnątrz budynków, ale też pojawiają się wewnątrz obiektów. Ich usunięcie nie należy do łatwych zadań. Ma jednak ogromne znaczenie, ponieważ grzyby i pleśń są potencjalne niebezpieczne dla zdrowia. Z tego powodu najlepiej jak najszybciej wyeliminować je z każdej powierzchni.

Nie wystarczy wymycie jej, aby pozbyć się zarodków. Konieczne jest zastosowanie specjalnych substancji. środki grzybobójcze przeważnie produkowane są na bazie chloru. Skutecznie radzi sobie on z pleśnią i grzybami.

Tego typu preparaty wymagają jednak zachowania względów ostrożności, a dodatkowo wietrzenia pomieszczenia po użyciu. Wnikają w strukturę, na której pojawiła się pleśń i grzyby. Tworzą na niej nieprzyjazne środowisko do rozwoju. Co więcej, środki te zabijają już istniejące mikroorganizmy.

Profesjonalne środki odtłuszczające Poradzą sobie z każdą tłustą plamą

Tłuste plamy do zmora każdej osoby, która miała z nimi do czynienia. Ich usunięcie nie jest łatwe. Nie wystarczą klasyczne środki myjące. Nie pomogą także szczotki lub inne przyrządy do czyszczenia. Usunięcie tłustych plam wymaga zastosowania dedykowanych substancji o odpowiedniej sile działania.

środki odtłuszczające mogą być wykorzystane w kuchni czy w warsztacie. To najczęstsze miejsca, w których występują tłuste uporczywe plamy. O ile jednak stosujesz środki w kuchni, upewnij się, że mogą być używane np. do naczyń lub powierzchni mebli. Dodatkowo zastosowanie tych substancji wymaga zmycia ich z powierzchni, która będzie miała kontakt z jedzeniem.

Profesjonalne środki odtłuszczające mogą być również wykorzystywane w warsztatach i garażach. W miejscach tych bardzo często powstają plamy z olejów samochodowych lub innych maszyn. Usunięcie tych plam może być łatwe, jeśli wykorzystasz substancje rozpuszczające tłuszcz. Następnie wystarczy zmyć powierzchnie wodą lub wytrzeć szmatkami.

Udrażniacze rur na większe i małe zatory organiczne

Zator w rurach to sytuacja, która może przytrafić się każdemu. Do jego usuwania można wykorzystać wiele różnych narzędzi. Nie zawsze jednak masz je pod ręką lub wiesz, jak ich używać. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem są chemiczne substancje do udrażniania rur.

Takie środki są dostępne przeważnie w dwóch postaciach: jako granulki lub gęsty żel. Zasada ich działania jest bardzo zbliżona. Środek dociera do zatoru i rozpuszcza organiczne substancje. Dzięki temu woda może na nowo płynąć rurami, a sam zator zostaje usunięty.

Środki do udrażniania rur w postaci żelu mają nieco łatwiejsze zadanie podczas docierania do źródła zatoru. Z drugiej jednak strony mniejsza waga żelu sprawia, że granulki szybciej przedostają się tam, gdzie powstał zator. Dlatego też rodzaj substancji należy dospawać do układu rur, a także do rodzaju zatoru. Dzięki temu będziesz w stanie udrożnić je i odprowadzić w ten sposób zastaną w zlewie, umywalce lub wannie wodę.