Ogrzewanie przenośne

W ofercie ogrzewania przenośnego dostępne są grzejniki elektryczne, grzejniki olejowe, a także przenośne piece gazowe. Dzięki temu, każdy użytkownik może wybrać odpowiednie urządzenie, które spełni jego potrzeby i wymagania.

OGRZEWANIE PRZENOŚNE I DODATKOWE

Przy dużych spadkach temperatur warto zastosować ogrzewanie przenośne. Grzejniki, wentylatory czy piecyki gazowe sprawdzą się idealnie podczas mroźniejszej zimy. Ogrzewanie przenośne możesz także wykorzystać w innych sytuacjach – np. w domkach letniskowych. Szeroki wybór tych produktów oraz dopasowanych do nich akcesoriów znajdziesz w sklepach budowlanych Castorama!

Lubisz spędzać czas w drewnianej altanie w swoim ogrodzie lub w domku letniskowym? W tego typu miejscach powietrze szybko ulega ochłodzeniu, zatem przenośne źródło ciepła przyda Ci się także podczas chłodniejszych letnich nocy. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór grzejnika olejowego lub piecyka naftowego. To niewielkie urządzenia wyposażone w kółka ułatwiające transport. Urządzenia szybko się rozgrzewają i zapewniają optymalną temperaturę przez długi czas. Możesz zdecydować się także na piecyk gazowy lub konwektor elektryczny. To drugie rozwiązanie sprawdzi się również w roli standardowego kaloryfera w mieszkaniu bez centralnego ogrzewania.

OGRZEWANIE DLA DUŻYCH I MAŁYCH POMIESZCZEŃ

Termowentylatory, popularnie zwane farelkami, to niewielkie urządzenia pełniące dwojaką funkcję – za ich pomocą możesz zarówno ogrzać pomieszczenie, jak i je schłodzić. Doskonale sprawdzają się w łazienkach – wychodząc z kąpieli, wystarczy włączyć termowentylator, by nie odczuwać dyskomfortu wynikającego ze zmiany temperatury. Urządzenie charakteryzuje się niewielkim rozmiarem, zatem nie zajmuje wiele przestrzeni.

Termowentylator to doskonałe urządzenie grzewcze do użytku w małych pomieszczeniach. Ma ono niewielką masę i rozmiar, przez co bardzo łatwo da się je przenieść z miejsca na miejsce. Termowentylatory przestają emitować ciepło tuż po ich wyłączeniu. Proces nagrzewania pomieszczenia rozpoczyna się z kolei tuż po załączeniu urządzenia. Spiralna grzałka elektryczna to źródło ciepła, na które nawiewa powietrze wiatraka. Dzięki temu urządzenia można używać punktowo, kierując nawiew w stronę danego miejsca lub obiektu. Termowentylator można stosować również do chłodzenia pomieszczeń w wymagającym tego okresie letnim. Wadą urządzenia jest wysuszanie i wymuszanie obiegu powietrza, co jest szczególnie niekorzystne dla alergików.

Potrzebujesz ogrzać halę sportową lub warsztat? W magazynach i przestrzeniach produkcyjnych zazwyczaj brakuje grzejników oraz dostępu do centralnego ogrzewania. Ponadto niewielkie ogrzewacze mogą okazać się niewystarczające, by zapewnić odpowiednią temperaturę powietrza. Rozwiązaniem w takich sytuacjach będzie wykorzystanie nagrzewnicy elektrycznej. Jest to wysoce wydajne urządzenie, dzięki któremu zapewnisz ciepło we wnętrzu, bez względu na warunki panujące na zewnątrz. Przekonaj się sam!

GRZEJNIK DOSTOSOWANY DO TWOICH POTRZEB

Ogrzewanie przenośne spełni swe zadanie przy konieczności docieplenia dużych lub rzadko używanych pomieszczeń. Piecyk przenośny użyty w łazience lub dużym pokoju w okresie wczesnej wiosny lub jesieni jest bardzo pomocny. Chcąc docieplić dom, bez ponoszenia kosztów rozbudowy instalacji centralnej, zastosuj funkcjonalny grzejnik przenośny dostępny w ofercie sklepów Castorama.

Ważną wskazówką dla dobierających moc pieca jest to, że na ogrzanie metra kwadratowego potrzebna jest moc 100 W. Zawsze wybieraj grzejniki elektryczne z wyłącznikiem awaryjnym, dzięki któremu natychmiast wyłączysz przegrzane urządzenie z zasilania. Większość elektrycznych piecyków przenośnych ma moc 1-3 kW. Zaleca się je stosować doraźnie, w konieczności dogrzania lub ogrzania pomieszczeń, do których nie doprowadzona jest instalacja centralna lub nie ma możliwości użycia grzejnika gazowego.

Dostępne w Castoramie elektryczne piece wolnostojące dzielą się na różne rodzaje. Grzejniki olejowe tracą ciepło dużo wolniej niż inne typy grzejników przenośnych. Ich niewątpliwą zaletą jest duża moc grzewcza, a co za tym idzie, zdolność do ogrzania dużej powierzchni pomieszczenia. Ponadto grzejniki olejowe nie wysuszają powietrza, mogą być stosowane całą dobę, pozostają ciepłe na długo po odłączeniu z gniazdka, nie spalają kurzu, nie wydzielają zapachów i są dzięki temu przyjazne dla alergików. Wśród piecyków olejowych wyróżnia się piecyki proste i żeberkowe, o większej powierzchni grzewczej. Nawet najlepsze urządzenia mają swoje wady. W przypadku olejowych grzejników przenośnych są nimi duża bezwładność cieplna oraz nieporęczność.

Konwektor elektryczny jest typem bardzo sprawnie działającego grzejnika. Ogrzewa pomieszczenie na zasadzie konwekcji, fale ciepła unoszą się ku górze, natomiast zimne powietrze zasysane jest na dół. Urządzenie charakteryzuje się tym, że w bardzo krótkim czasie potrafi ogrzać pokój, ale również szybko stygnie po wyłączeniu z sieci. Jego wadą jest duże wysuszenie powietrza oraz zjawisko palenia kurzu, któremu towarzyszy nieprzyjemny zapach. Konwektory najlepiej sprawdzają się jako system ogrzewania podłogowego, systemach grzewczo-chłodzących, w miejscach ogrzewanych tylko w wyznaczonych porach.