icon
10.03 niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
10.03 niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Nawozy

Strzałka w prawo

Nawozy

Nawozy są kluczowe dla zdrowego oraz pięknie kwitnącego ogrodu. Bez odpowiedniej ilości składników odżywczych rośliny nie będą w stanie rosnąć w sposób prawidłowy i kwitnąć obficie. Dlatego tak ważnym jest regularne nawożenie stosowane w sposób zrównoważony i zgodny z potrzebami konkretnych roślin.

Filtry

Nawozy

Nawozy są kluczowe dla zdrowego oraz pięknie kwitnącego ogrodu. Bez odpowiedniej ilości składników odżywczych rośliny nie będą w stanie rosnąć w sposób prawidłowy i kwitnąć obficie. Dlatego tak ważnym jest regularne nawożenie stosowane w sposób zrównoważony i zgodny z potrzebami konkretnych roślin.

274 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Uprawa i ochrona roślin

Wyświetlanie 24 z 274 produktów

Załaduj więcej

Nawozy jako skuteczny sposób na odżywienie roślin w Twoim ogrodzie

Pielęgnacja roślin ozdobnych i warzyw to nie tylko przycinanie wyschniętych liści lub kwiatostanów czy podlewanie. Ważne jest także odpowiednie zasilanie ich w składniki odżywcze. Do tego przeznaczone są różnorodne nawozy i odżywki do ogrodu. To innowacyjne środki, dostępne obecnie w wielu wygodnych formach. Zawierają substancje wspomagające wzrost i minerały, których niedobór w glebie uniemożliwia roślinom prawidłowy rozwój.

Zaletą stosowania takich produktów jest oczywiście poprawa kondycji kwiatów, warzyw, trawników i innych roślin, którym chcesz ułatwić rozrastanie. Nawóz do trawy, nawóz uniwersalny lub organiczny preparat do pomidorów – każdy z nich cechuje się ściśle opracowanym składem, który zasila konkretny gatunek lub szeroką grupę roślin. Środki wspomagające zwiększenie plonów są stosowane przez profesjonalnych rolników, ale także przez amatorów zielonych ogródków.

Zarówno nawóz naturalny, jak i ten stworzony w laboratorium wzmacniają rośliny rosnące na świeżym powietrzu. Młode sadzonki i starsze okazy są narażone na zmienną pogodę, wyjałowienie gleby, działanie owadów i pojawianie się zaraźliwych chorób liści. Wielu tym problemom możesz zaradzić właśnie poprzez stosowanie odpowiednich odżywek i preparatów ochronnych. Skoncentrowane nawozy to także najlepszy i najprostszy sposób na to, by uzupełnić braki w glebie mogące hamować rozwój Twojej uprawy.

Odpowiedni nawóz to sekret udanej i efektywnej hodowli roślin. Bez niego trudno o piękne działki, ogrody czy rabatki. Jeżeli zastosujesz odpowiednio dobraną odżywkę w swoich uprawach, na pewno uzyskasz bardziej obfite plony. Oferta tych produktów jest naprawdę bogata. Obecnie dostępne preparaty wyróżniają się naturalnymi, dopracowanymi składami, dzięki czemu możesz zadbać o swoje plony w nieszkodliwy sposób, przyjazny dla przyrody.

Szeroka oferta asortymentu ogrodniczego znajdującego się w sklepach Castorama zawiera wiele rodzajów nawozów do roślin. Znajdziesz tu preparaty odżywiające skomponowane specjalnie do traw, magnolii czy storczyków. Wybraliśmy dla Ciebie odżywki sprawdzonych producentów, bezpieczne dla zdrowia Twojego i Twoich ukochanych roślin.

Nawóz organiczny, w płynie czy nawozowe pałeczki? Poznaj formy i typy odżywek ogrodniczych

Środki wspomagające wzrost roślin stanowią bardzo szeroką kategorię. Należą do niej zarówno ogólne oraz uniwersalne odżywki, jak i preparaty przeznaczone dla konkretnych gatunków. Jeśli na Twojej uprawie pojawił się pewien konkretny problem, możesz wykorzystać także nawozy funkcyjne, których zadaniem jest zwalczanie określonego pasożyta lub choroby. Przykładem takiego produktu mogą być środki zwalczające brązowienie igieł. W tej kategorii znajdziesz także preparaty do zakwaszania gleby i bielenia pni drzew.

W marketach Castorama znajdziesz bogatą ofertę przeróżnych produktów wspomagających uprawy. Najprostszym wariantem, odpowiednim dla każdego, jest nawóz uniwersalny, na który składają się same neutralne mikro- i makroelementy. Tego rodzaju nawóz nie ma tendencji do nadmiernego zasilania w konkretne składniki. Jego skład ogólnie wspomaga rośliny i uodparnia je na zróżnicowane warunki.

Do bardziej sprecyzowanych preparatów należy na przykład nawóz do trawy, który odpowiada za wzmocnienie darni i zielone ulistnienie. Takich przykładów jest mnóstwo: środki do warzyw, roślin kwitnących, krzewów iglastych. Każdy rodzaj produktu uzupełnia niedobory charakterystyczne dla danej odmiany, gatunku lub typu upraw.

Pamiętaj, aby nie stosować odżywek o tak sprecyzowanym charakterze do pozostałych roślin, niezgodnie z intencją producenta. Dlaczego? Skład takich kompozycji odżywczych jest dokładnie przemyślany i dopasowany do potrzeb jednego gatunku. Pierwiastki niezbędne tej odmianie mogą osłabić inną, a nawozy do kwiatów nie będą przydatne na przykład iglakom czy drzewkom.

Nawozy mogą działać dłużej i krócej – w zależności od formy podania. Aby skutecznie pomóc swoim roślinom, koniecznie sprawdź, kiedy i jak często warto je nawozić. Większość gatunków dobrze przyjmuje wsparcie w okolicach wiosny i jesieni, jednak każda roślina zachowuje się nieco inaczej. W ofercie dostępne są też specjalne nawozy długodziałające, które stosujesz raz w sezonie. Efekty ich działania pojawiają się powoli, w wyrównanych dawkach i przez wiele tygodni.

Pełne niebezpiecznej chemii preparaty do ogrodu to już przeszłość! Obecnie na rynku dostępne są przede wszystkim nawozy o przetestowanym, bezpiecznym i skutecznym składzie, które powstają z substancji naturalnie występujących w przyrodzie. Coraz więcej możliwości masz także pod względem formy podania odżywki. Weź pod uwagę lokalizację i rozmiar swojej plantacji, a także swoje przyzwyczajenia – i wybierz najlepsze rozwiązanie. Możesz zdecydować się na nawóz organiczny w płynie, w granulkach, a także w formie rozpuszczalnych w glebie pałeczek.

Najlepsze nawozy do kwiatów i roślin ozdobnych

W sklepach Castorama możesz kupić uniwersalne nawozy do kwiatów, które uzupełnią niedobory najważniejszych składników odżywczych u Twoich roślin. Mimo to najczęściej spotkasz się z nawozami przeznaczonymi do konkretnych gatunków, a nawet odmian roślin ozdobnych. Przykładem może być specjalna odżywka do róż pnących, nawóz do hortensji, a także płynny wieloskładnikowy nawóz przeznaczony do wszelkich odmian storczyków.

Wszystkie nawozy do kwiatów skupiają się nie tylko na wzmocnieniu rośliny, ale również na zapewnieniu jej pięknego wyglądu. Zawierają one niezbędne składniki odżywcze, które umożliwiają silny wzrost i długotrwałe kwitnienie kwiatów oraz ich mocne wybarwienie. Te odżywki są często używane przez amatorów – dlatego producenci kładą nacisk na wygodną formę aplikacji. Spotkasz zatem różnego rodzaju koncentraty i proszki do rozpuszczania w wodzie, dzięki którym możesz regularnie nawozić rośliny doniczkowe podczas podlewania.

Poprzez odpowiednie nawożenie zyskasz więcej pączków w okresie kwitnienia rośliny ozdobnej, a jej liście będą mocniejsze i intensywniej wybarwione. Prawidłowe użycie nawozu będzie wspierać jej optymalny wzrost przez cały sezon. Wybierz preparaty stopniowo uwalniające składniki odżywcze, aby uchronić delikatniejsze korzenie przed zniszczeniem. Organiczne nawozy do kwiatów są pozbawione szkodliwych substancji chemicznych, co pozytywnie wpłynie na kondycję Twoich roślinek.

Skuteczne nawożenie trawnika – to warto wiedzieć!

Wśród preparatów do użytku prywatnego dla wielu ogrodników szczególne znaczenie mają nawozy do trawników. Wzmacniają one najbardziej narażoną na zniszczenia powierzchnię w ogrodzie. Bogata gama produktów do trawników pomaga w walce z chwastami, wzmacnia strukturę korzeni i sprawia, że darń wyróżnia zielonym kolorem i odpornością. W naszej ofercie znajduje się klasyczny nawóz do trawy oraz kilka preparatów przeznaczonych do konkretnego gatunku, na przykład murawy sportowej.

Każdy naturalny trawnik wymaga corocznej regeneracji po zimie. Przykryty resztkami śniegu i odpadków organicznych nie ma szans na dostęp do słońca i składników odżywczych. Nawóz do trawników służy między innymi do użyźniania darni i zwalczania chwastów. Zawarte w nim składniki stymulują szybkie zagęszczanie się darni, co ogranicza rozrost niepożądanych roślin.

Nawóz do trawy zazwyczaj warto stosować od marca do września. Najpopularniejsze produkty mają formę granulatu, jednak znajdziesz też inne wygodne rodzaje odżywek. Granulat rozsypuj równomiernie po murawie, a następnie obficie podlej, aby drobne kuleczki się rozpuściły, a składniki odżywcze wniknęły do ziemi.

Dla zdrowych, bezpiecznych plonów – wybierz nawóz organiczny! W płynie, w granulkach czy w proszku?

Do upraw ekologicznych i organicznych możesz wybierać spośród tych preparatów, które odznaczają się największą naturalnością. Jeśli zależy Ci na bezpiecznych dla zdrowia zbiorach, spróbuj zamienić dotychczasową odżywkę na nawóz organiczny. Cena takich preparatów może być nieco wyższa od ceny nawozów tradycyjnych, jednak korzyści zdrowotne – dla Ciebie i dla roślin – zdecydowanie są tego warte.

W bogatej ofercie sklepów Castorama mamy dla Ciebie naturalne nawozy do wszystkich grup roślin: kwiatów, gatunków jadalnych, iglaków i innych. Wśród nich znajdziesz oborniki różnego rodzaju, na przykład bydlęcy czy owczy. Biohumus to także uniwersalny nawóz, który jest bezpieczny dla roślin, zwierząt i ludzi. Możesz postawić na rozpuszczalny w wodzie proszek lub nawóz organiczny w płynie.

Nie wiesz, co wybrać? Postaw na nawozy uniwersalne!

Jeśli powyższy wybór nieco Cię przytłacza albo jeśli sadzisz kilka gatunków na jednej grządce, możesz zacząć od odżywek bez specjalistycznego przeznaczenia. Nawóz uniwersalny to preparat, który jest przeznaczony do zasilania roślin w ogólnie przydatne składniki mineralne. Jego stosowanie jest łatwe i zazwyczaj wygląda podobnie, niezależnie od producenta. Bez problemu wybierzesz wygodną formę i pojemność odpowiadającą gabarytom Twojej uprawy.

Nawozy organiczne o charakterze uniwersalnym będą odpowiednie i do domowego ogródka ziołowego, i do zimozielonych okazów doniczkowych. Jednak do większej uprawy warzyw i owoców – jeśli zależy Ci na obfitych zbiorach – spróbuj mimo wszystko użyć preparatów dostosowanych do potrzeb konkretnych roślin.