Strona główna

Strzałka w prawo

Elektryka i elektronika

Strzałka w prawo

Rozgałęziacze i trójniki

Strzałka w prawo

Rozgałęziacze i trójniki

Rozgałęziacze i trójniki to produkty, które znajdują szerokie zastosowanie w branży elektrycznej. Są to specjalne elementy, które pozwalają na podłączenie wielu urządzeń do jednego źródła zasilania. Rozgałęziacze i trójniki umożliwiają podział sygnału lub prądu na kilka sekcji, co zdecydowanie ułatwia pracę z urządzeniami elektrycznymi i eliminuje potrzebę stosowania dodatkowych przewodów.

Filtry

Rozgałęziacze i trójniki

Rozgałęziacze i trójniki to produkty, które znajdują szerokie zastosowanie w branży elektrycznej. Są to specjalne elementy, które pozwalają na podłączenie wielu urządzeń do jednego źródła zasilania. Rozgałęziacze i trójniki umożliwiają podział sygnału lub prądu na kilka sekcji, co zdecydowanie ułatwia pracę z urządzeniami elektrycznymi i eliminuje potrzebę stosowania dodatkowych przewodów.

20 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Przedłużacze i rozgałęziacze

Wyświetlanie 20 z 20 produktów

ROZGAŁĘZNIK ELEKTRYCZNY – SPOSÓB NA ROZBUDOWĘ KONTAKTÓW

Urządzenia takie jak rozgałęźnik elektryczny lub trójnik są nieodłącznym elementem każdego pomieszczenia. Nic dziwnego, ponieważ przy ich pomocy w łatwy sposób można rozszerzyć sieć zasilania. Produkty mają duże znaczenie zwłaszcza w starszym budownictwie, gdzie na jedno pomieszczenie przypada zazwyczaj pojedyncze gniazdo. W dobie najnowszej technologii to stanowczo niewystarczające rozwiązanie.

Niewielkie rozgałęziacze są godną polecenia alternatywą dla dużych przedłużaczy. Przy ich pomocy jedno gniazdo możesz powiększyć aż o trzy dodatkowe miejsca. Atutem jest także solidna budowa każdego z dostępnych elementów. Wykonane są z wysokiej jakości tworzyw, które zakrywają najważniejsze podzespoły. Szczelna obudowa nie przepuszcza żadnych zanieczyszczeń, które mogłyby doprowadzić do ewentualnego spięcia lub uszkodzenia rozgałęziacza.

Niektóre modele są także wyposażone w wyłączniki. Jest funkcjonalne i wysoce bezpieczne rozwiązanie, gdy wychodzisz z domu i chcesz, aby wszystko zostało wyłączone. Zamiast każdorazowo wyjmować listwę z właściwego kontaktu wystarczy, że zmienisz pozycję przycisku. Rozgałęźnik elektryczny z wyłącznikiem nadal będzie podpięty pod sieć elektryczną, ale w razie awarii prądu lub burzy ochroni inne urządzenia przed zniszczeniem.

W naszej ofercie zgromadziliśmy szereg popularnych i ergonomicznych rozwiązań, które bez wahania usprawnią Ci całą instalację elektryczną. W ten sposób unikniesz kucia ścian i dorabiania kolejnych gniazd zasilających, które zresztą mogą okazać się później niepotrzebne przy ewentualnej przeprowadzce lub przemeblowaniu. Sprawdź, do czego możesz wykorzystać rozdzielacz elektryczny i w jaki sposób dokonać prawidłowego zakupu na długie lata.

TRÓJNIK ELEKTRYCZNY I ROZGAŁĘŹNIK O SZEROKIM ZASTOSOWANIU

Zbyt małej liczbie gniazdek elektrycznych można zaradzić zaopatrując się w rozgałęziacze. Również trójnik elektryczny jest to najłatwiejszy i zdecydowanie najtańszy sposób na usprawnienie korzystania z pomieszczenia mieszkalnego bądź użytkowego. Jeśli chcesz podłączyć wiele urządzeń elektrycznych, to przedłużacze dadzą Ci taką możliwość.

W tej kategorii oferujemy praktyczne gniazda różnego rodzaju – wpinane do kontaktu, przenośne, a także ogrodowe. Wkładając do gniazdka rozgałęźnik elektryczny płaski, zyskasz od dwóch do nawet czterech wejść więcej. Jest to łatwy i niewymagający remontu sposób, aby stworzyć możliwość podpięcia większej liczby urządzeń elektrycznych. Wyposażając swoje biuro w rozgałęźniki, podłączysz w jednym miejscu laptop, drukarkę oraz lampkę. Dzięki temu unikniesz także niechcianego bałaganu w postaci plątaniny wszystkich przewodów.

Tak zwane złodziejki posiadają różnie rozmieszczone wejścia, spośród których możesz wybrać pasujące do Twoich potrzeb. Rozgałęziacze do przedłużaczy stwarzają podobne możliwości jak wkładane do gniazdka rozgałęźniki, umożliwiając jednocześnie przeciągnięcie przewodu w miejsce oddalone od kontaktu. Pozwoli to na przykład na wykonanie prac z urządzeniem o krótkim przewodzie.

W zależności od indywidualnych potrzeb, możesz wybierać rozgałęziacze i trójniki wyposażone w uziemienie lub pozbawione tego elementu. Z kolei rozgałęźniki ogrodowe posiadają osłonki, chroniące gniazdo przed kontaktem z wodą. Ta forma przyda Ci się do organizowania rodzinnych spotkań na świeżym powietrzu. Do jednego miejsca możesz podłączyć radio, głośniki i ładowarkę do telefonu, tym samym zapewniając idealny do wypoczynku klimat.

JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNI ROZGAŁĘŹNIK?

Wybór odpowiedniego rozgałęziacza powinien być przede wszystkim uzależniony od konkretnego przeznaczenia. Pierwszym kryterium wyboru jest ilość znajdujących się w pomieszczeniu gniazd zasilających. Do pokoju dziecięcego wystarczający może okazać się podwójny rozgałęźnik, który wystarczy na komputer i ładowarkę. Jednak praktyczniejszym rozwiązaniem jest popularny trójnik, który tworzy o jedno miejsce więcej. Do pomieszczeń biurowych oraz salonu wybierz znacznie większą listwę, do której podepniesz nawet do 5 urządzeń. Ilość punktów nie jest bez znaczenia, ponieważ każdy rozgałęźnik wyróżnia się odpowiednim obciążeniem. Wybierając mniejszy i dokładając do niego kolejne rozgałęzienia i sprzęty może zostać poważnie przeciążony i ulec awarii.

W ofercie są również dostępne modele, takie jak rozgałęźnik elektryczny podtynkowy, który na dłuższy okres zamocujesz w ścianie. W zależności od wymagań wybierz również trójniki z funkcją uziemienia lub też bez. Obecność dodatkowego przewodu, który łączy element z ziemią ma duże znaczenie w przypadku, gdy chcesz zastosować rozgałęźnik elektryczny ogrodowy.

Produkt przeznaczony na zewnątrz powinien charakteryzować się dużo większą odpornością na czynniki zewnętrzne. Sprawdź, czy wybrany trójnik nie jest podatny na wilgoć oraz wahania temperatury. Duże znaczenie ma również aspekt dekoracyjny.

W ofercie zebraliśmy dla Ciebie różne wersje kolorystyczne. Barwne rozgałęźniki będą ciekawym uzupełnieniem w dziecięcym pokoju oraz na zewnątrz. Jeśli jednak lubisz stonowane kolory, wybierz klasyczną czerń lub biel. Nowoczesnym rozwiązaniem jest także transparentna wersja, która dopasuje się do każdego z pomieszczeń.