Akcesoria telefoniczne

W tej kategorii sklepów Castoramy znajdziesz produkty, które ułatwią Ci zainstalowanie telefonu stacjonarnego w biurze lub domu. Oferujemy akcesoria telefoniczne, takie jak gniazdka telefoniczne, które umożliwiają podłączenie aparatu do linii telefonicznej.


WŁASNA SIEĆ TELEFONICZNA W TWOIM DOMU I W BIURZE

W tej kategorii sklepów Castoramy znajdziesz produkty, które ułatwią Ci zainstalowanie telefonu stacjonarnego w biurze lub domu. Oferujemy akcesoria telefoniczne, takie jak gniazdka telefoniczne, które umożliwiają podłączenie aparatu do linii telefonicznej. W ofercie tego działu znajdziesz także puszki, wtyki oraz złączki telefoniczne. Przed instalacją tych elementów, warto zwróć uwagę na schemat zawarty w instrukcji urządzenia. Jeśli posiadasz telefon stacjonarny, aparat powinien być podłączony poprzez mikrofiltr.

Puszki telefoniczne cechują się prostym i szybkim montażem przez przykręcenie lub przyklejenie do ściany za pomocą taśmy samoprzylepnej. Gniazdo możesz zamontować na typowych powierzchniach wykończenia w domu za pomocą dwustronnej taśmy klejącej lub wkrętów.

W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje wtyków. Przykładem może być najpopularniejszy z nich RJ11 z dwoma stykami, używany do zakończenia przewodów łączących sprzęt telekomunikacyjny. Dostępne są także wtyki telefoniczne RJ45, stosowane zwykle do podłączania modemów.

Wszystkie nasze produkty charakteryzują się wysoką jakością wykonania i uniwersalnością. Dzięki nim zapewnisz sobie stały oraz stabilny dostęp do sieci telefonicznej w domu i w biurze.

STABILNY SYGNAŁ TELEFONICZNY JEST NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Akcesoria do telefonów stacjonarnych to produkty, które przydadzą Ci się w domu. Wprawdzie telefony stacjonarne coraz bardziej tracą na popularności, przynajmniej w warunkach domowych, jednak nadal stanowią alternatywny dla telefonów komórkowych sposób kontaktu z innymi. Telefon stacjonarny zapewnia stabilny sygnał i trwałe połączenie. Jest także odporny na wahania wynikające z cyklicznych przerw w dostawie sygnału sieci komórkowej.

Akcesoria telefoniczne są również nieodzownym elementem wyposażenia biura. Trudno wyobrazić sobie siedzibę jakiejkolwiek firmy czy też budynku użyteczności publicznej bez dostępu do sieci telefonicznej. Zapewnia ona dostęp do telefonów stacjonarnych, ale też umożliwia podpięcie komputerów do sieci internetowej.

W zależności od rozmiaru firmy i samego budynku tak stworzona sieć telefoniczna może być mocno rozbudowana i obejmować wiele stanowisk. W takiej sytuacji akcesoria z tej kategorii nie tylko poprawią jakość sygnału. Umożliwią także podpięcie wielu aparatów telefonicznych. Każdy pracownik będzie mógł tym samym korzystać z własnego aparatu. Zdołasz także stworzyć niezależne linie telefoniczne – osobną np. dla każdego działu w firmie.

Gniazda telefoniczne umożliwią także przesyłanie satelitarnej telewizji cyfrowej oraz szerokopasmowego Internetu. Tym samym są to rozwiązania dedykowane szczególnie w tych miejscach, w których występuje większa ilość odbiorników.

JAK WYBRAĆ GNIAZDO TELEFONICZNE?

Wybór odpowiedniego gniazda telefonicznego nie jest prosty. Na początku musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcesz model podtynkowy czy natynkowy. Ten pierwszy jest bardziej estetyczny. Gniazdo niemal w całości chowa się w ścianie. Zajmuje dzięki temu znacznie mniej miejsca i jest dyskretne. Jednak w przypadku ewentualnej wymiany z powodu usterki gniazdo podtynkowe wymaga naruszenia struktury ściany. Z tego powodu warto rozważyć model natynkowy. Jego ewentualna wymiana jest znacznie prostszym zadaniem.

Kolejnym zagadnieniem, na które powinieneś zwrócić uwagę, jest rodzaj gniazda. Nasza oferta obejmuje kilka różnych rodzajów. Różnią się od siebie zastosowaniem i sposobem podłączania kabli.

RJ-11 czy gniazda sześciopozycyjne i dwustykowe. Sprawdzają się w domach prywatnych, ponieważ umożliwiają podłączenie tylko jednego urządzenia. RJ-12 to model sześciopozycyjny i sześciostykowy, który umożliwia obsługiwanie do trzech linii telefonicznych. Możesz także wybrać RJ-14. Ten typ jest wprawdzie rzadko spotykany, ale pozwala obsłużyć dwie linie telefoniczne. Gniazda analogowe natomiast to produkt starego typu. Obsługują telefony analogowe, które nie są już używane.

Gdy wybierasz gniazdo telefoniczne, stajesz również przed dylematem, czy wybrać gniazdo pojedyncze czy podwójne. W warunkach domowych najczęściej wystarcza gniazdo pojedyncze, do którego podepniesz tylko jedno urządzenie. Jeśli chcesz podpiąć zarówno telefon, jak i modem, wybierz gniazdo podwójne równoległe. W tej sytuacji oba sprzęty będą od siebie zależne.

Potrzebujesz dwóch linii telefonicznych, które będą obsługiwane przez dwa różne aparaty? W takim razie najlepszym wyborem jest gniazdo telefoniczne podwójne niezależne.

GNIAZDO TO NIE WSZYSTKO – WTYK MA ZNACZENIE

Na gnieździe nie kończy się sieć telefoniczna w budynku. Bardzo istotnym jej elementem będzie wtyk telefoniczny. To on kończy kabel i umożliwia podpięcie aparatu do sieci telefonicznej budynku. Złączka telefoniczna powinna być zawsze dostosowana do rodzaju urządzenia, które ma podłączać. Inne rodzaje złączek obsługują aparaty telefoniczne, a jeszcze inne modemy. Źle dobrana złączka nie zapewni stabilnego sygnału i dobrego połączenia. W wielu przypadkach uniemożliwi sprawne działanie urządzenia.