Płyty ścienne

Płyty ścienne są jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych w aranżacji wnętrz. Dzięki nim możemy z łatwością zmienić wygląd ścian, stworzyć ciekawe kontrasty i dodać pomieszczeniu niebanalnego charakteru.

Płyty ścienne – szerokie zastosowanie w trakcie remontu i nie tylko

Płyta na ścianę to produkt w zastosowaniu podobny do paneli ściennych, jednak dużo bardziej funkcjonalny. Odporne na niekorzystne działanie wody płyty są doskonałą bazą do tworzenia wyjątkowej ściany w wielu miejscach – nie tylko w salonie czy biurze, ale też pod prysznicem czy na balkonie. Ogromną zaletą płyty na ścianę jest możliwość pokrycia dużej powierzchni ściany za pomocą tylko jednego elementu. Takie rozwiązanie znacząco przyspiesza remont wnętrza!

Szeroki wybór płyt ściennych

Niezależnie od tego, czy potrzebna będzie Ci płyta warstwowa ścienna do budowy magazynu, czy coś bardziej dekoracyjnego do wykończenia balustrady, w sklepie Castorama znajdziesz odpowiedni produkt! Płyty na ścianę to kategoria, która z uwagi na szeroki wybór asortymentu cieszy się dużą popularnością wśród naszych klientów. Jeśli więc chcesz przeprowadzić szybką metamorfozę wyglądu ścian w swoim domu lub biurze, przyjrzyj się naszej ofercie – z pewnością znajdziesz płyty ścienne, które wpasują się w styl Twoich pomieszczeń i będą przy tym niezwykle praktyczne.

Płyty PCV spienione

Płyty ścienne wykonane z PCV spienionego sprawdzą się doskonale, jeśli szukasz łatwego do obróbki materiału, który jest miękki i elastyczny. Jej popularność wynika z dużej uniwersalności tego rozwiązania. Taka płyta na ścianę jest wykonana z polichlorku winylu i sprawdzi się zarówno do tworzenia banerów reklamowych, jak i produkcji mebli. Różne wersje kolorystyczne i szeroka oferta rozmiarów sprawiają, że dobranie odpowiedniej płyty nie jest trudne. Dodatkowym atutem tej płyty na ścianę jest fakt, że z powodzeniem można ją stosować nie tylko wewnątrz budynków, ale też na zewnątrz.

Osoby użytkujące płyty ścienne z PCV spienionego chwalą je za wysoką trwałość (w tym także na zmienne warunki atmosferyczne) oraz możliwość łatwej modyfikacji – płytę można pomalować na dowolny kolor, pokryć folią samoprzylepną, naklejkami lub pozostawić w stanie niezmienionym. Nie bez znaczenia jest też łatwość obróbki mechanicznej i odporność na wodę oraz chemikalia. Jeśli więc szukasz produktu trwałego, który jednak z łatwością będziesz mógł zmodyfikować, to płyty PCV spienione są odpowiedzią na Twoje potrzeby!

Akryl, polistyren i poliwęglan – efektowna imitacja szkła

Chcesz położyć płyty ścienne, które będą wyglądać jak szkło? Zachęcamy Cię do przejrzenia oferty płyt akrylowych, których szeroki wybór znajdziesz w sklepie Castorama. Akryl sprawdza się doskonale jako zamiennik szkła, a przy tym jest bardzo trwały i łatwy w obróbce. Elastyczność materiału gwarantuje łatwe wyginanie płyty, dzięki czemu możliwe jest tworzenie z nich zaokrąglonych konstrukcji.

Płyty ścienne akrylowe są najczęściej wykorzystywane w branży reklamowej, jednak coraz częściej są wykorzystywane w budownictwie i przemyśle do tworzenia konstrukcji. Akryl jest materiałem odpornym na niekorzystne warunki atmosferyczne (w tym na działanie promieni UV), dlatego płyty wykonane z niego można wykorzystywać zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Warto też wspomnieć, iż te płyty na ścianę są łatwe w recyklingu, zatem to rozwiązanie przyjazne także dla środowiska. 

Nie tylko akryl jest materiałem, który świetnie imituje szkło. Płyty ścienne zrobione z polistyrenu są bardzo wytrzymałe. Materiał ten gwarantuje, że w razie uszkodzenia mechanicznego płyta nie rozpadnie się na małe, ostre kawałki – cechę tę doceniają szczególnie rodzice małych dzieci.

Czy wiesz, że akrylowa płyta na ścianę sprawdzi się dobrze nie tylko na ścianie? Ten produkt ma szereg zastosowań. Możesz skonstruować z niej ściankę działową, kabinę prysznicową, balustradę, a nawet podwieszany sufit. Różne struktury, kolory i rozmiary tych płyt są gwarancją trafnego dopasowania produktu do potrzeb i wpasowania jej w styl pomieszczenia. Te wodoodporne płyty ścienne możesz zastosować zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak i na zewnątrz, gdyż są odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych.

Płyty ścienne do zadań specjalnych

Powyższe produkty oczywiście nie wyczerpują kategorii płyt ściennych. Na uwagę zasługuje też płyta warstwowa ścienna, która używana jest do budowania ścian (zewnętrznych, ale też wewnętrznych ścian działowych) na konstrukcji szkieletowej. Zastosowanie tego typu produktów bardzo przyspiesza pracę i umożliwia zbudowanie magazynu w krótkim czasie.

Zgoła inne zastosowanie mają lamele ścienne na płycie, które służą przede wszystkim do efektownego wykańczania wnętrz. Ich dodatkowym atutem jest wyciszenie pomieszczenia. Lamele ścienne na płycie kładzie się szybko i łatwo – możliwe jest docinanie za pomocą wyrzynarki lub nawet piły, a niewielka waga produktu znacznie ułatwia kładzenie płyt na ścianie.

Alternatywą dla nich są płyty betonowe na ścianę, które sprawdzą się szczególnie w pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym lub loftowym. Zaletą tego produktu poza estetyką jest też szybki i możliwie czysty montaż. Decydując się na płyty betonowe na ścianę, nie musisz obawiać się, że obciążysz ścianę – tego typu płyty są cienkie i lekkie.