Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Elektronarzędzia

Strzałka w prawo

Strugi

Strzałka w prawo

Strugi

Strug jest to narzędzie służące do obróbki za pomocą skrawania drewna oraz materiałów drewnopochodnych. Takich jak płyty wiórowe czy pilśniowe. T

Filtry

Strugi

Strug jest to narzędzie służące do obróbki za pomocą skrawania drewna oraz materiałów drewnopochodnych. Takich jak płyty wiórowe czy pilśniowe. T

5 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Elektronarzędzia

Wyświetlanie 5 z 5 produktów

Strug elektryczny – alternatywa dla ręcznego hebla

Obróbka drewna często jest wykonywana zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów. Nie dziwi zatem, że zarówno jedni, jak i drudzy chętnie sięgają po narzędzia ułatwiające pracę z tym materiałem. Pośród licznych elektronarzędzi oraz akcesoriów przenośnych w Castoramie znajdziesz również strugi.

W ofercie sklepu znajdziesz zarówno strugi ręczne, jak i elektryczne – które dzięki zróżnicowanej mocy działania, możesz dopasować do różnego rodzaju prac stolarskich. Jeśli czujesz, że w Twoim warsztacie niezbędnym narzędziem jest strug elektryczny – w tym dziale z pewnością znajdziesz urządzenie dla siebie.

Strug ręczny jest to narzędzie znane i wykorzystywane już od starożytności. Hebel początkowo służył do wygładzania powierzchni drewna, z czasem jednak stawiano przed nim coraz większe wymagania. Do dzisiaj tradycyjny strug ręczny do drewna znajduje zastosowanie w warsztatach meblarskich. Szczególnie chętnie sięgają po niego osoby zajmujące się renowacją antyków oraz tworzeniem artystycznych mebli.

Strug elektryczny do drewna stał się naturalnym zastępstwem dla ręcznego narzędzia. Jego podstawowym zadaniem jest wygładzanie powierzchni drewna. Odbywa się to dzięki ruchowi jednego lub dwóch ostrzy. W wyniku tego wystarczy przesuwać elektronarzędzie po powierzchni obrabianego materiału. Nie jest wymagany dodatkowy nacisk, co znacznie ułatwia pracę.

W prezentowanym dziale znajdziesz strugi elektryczne o różnej mocy oraz nieco innej budowie. Różnice dotyczą przede wszystkim liczby ostrzy, co wpływa na efektywność pracy. Dodatkowo możesz także zakupić urządzenia wyposażone w pewne charakterystyczne dla określonych modeli funkcje. Dzięki temu z pewnością wybierzesz urządzenie odpowiednie dla siebie.

Możesz wybrać strug elektryczny z zasilaniem sieciowym lub wyposażony w akumulator. Oba rozwiązania mają wiele zalet, a praca z nimi jest wygodna i efektywna.

Oprócz strugów przygotowaliśmy szeroki wybór ostrzy oraz noży do strugów. Te dodatkowe akcesoria do strugów zapewnią lepsze efekty pracy. Pozwolą Ci także dłużej korzystać z pełni możliwości, jaką daje strug elektryczny.

W naszej ofercie znajdziesz także inne elektronarzędzia przydatne w obróbce drewna. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem.

Strug elektryczny – praca z drewnem stanie się o wiele łatwiejsza

Strug jest to narzędzie służące do obróbki za pomocą skrawania drewna oraz materiałów drewnopochodnych. Takich jak płyty wiórowe czy pilśniowe. To narzędzie służy do wielu prac z drewnem, między innymi: do wyrównywania powierzchni, do wygładzania krawędzi, do wykonywania wręgów oraz przygotowywania zaawansowanych, nietypowych profili. Z naszym asortymentem zaopatrzysz się w urządzenia odpowiednie zarówno do restaurowania mebli, jak i renowacji futryn czy ram okiennych.

Struganie z wykorzystaniem tego elektronarzędzia polega na zdzieraniu bardzo cienkiej warstwy z powierzchni drewnianego elementu. Dzięki temu ulega ona wygładzeniu. Możliwość regulacji głębokości strugania pozwala na obróbkę każdego drewna, nawet tego o bardzo nieregularnej powierzchni.

Mniej powszechnym zastosowaniem struga jest wykańczanie krawędzi desek. Jest to możliwe dzięki specjalnym rowkom, które znajdują się w dolnej części struga. Ich głębokość jest różna, dzięki czemu pozwalają na stępienie krawędzi, zaokrąglenie jej, a nawet wykończenie fazowaniem.

Heblarka elektryczna pozwala także na precyzyjne przycinanie drewnianych desek. Dokładność tego elektronarzędzia może wynosić nawet kilka milimetrów, co plasuje go na czele urządzeń o podobnym przeznaczeniu.

Na naszych półkach narzędzia dla siebie znajdą zarówno majsterkowicze – amatorzy, jak i profesjonaliści zawodowo pracujący z drewnem. W asortymencie dostępny jest między innymi strug elektryczny Bosch, który z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających stolarzy. Strug elektryczny jest to narzędzie, które w znaczący sposób przyspiesza pracę i pozwala na obróbkę dużych powierzchni w stosunkowo krótkim czasie.

Najważniejsze parametry struga elektrycznego

Castorama proponuje Ci elektronarzędzia o różnych parametrach, funkcjach i pochodzące z fabryk różnych producentów. Znajdziesz tutaj strug elektryczny Macallister, strug Bosch, Erbauer czy Skil. Poszczególne heblarki elektryczne różnią się od siebie. Wybierając strug zastanów się, do czego chcesz go wykorzystywać i z jakim materiałem będziesz najczęściej pracował. Jeśli potrzebujesz urządzenia do wyrównywania powierzchni miękkiego drewna, wówczas wybierz urządzenie o mniejszej mocy. Planując pracę w twardym materiale, koniecznie zaopatrz się w silniejszą maszynę.

Proponowane przez nas heblarki elektryczne, charakteryzują się dużą mocą działania pozwalającą na szybkie oraz precyzyjniejsze przeprowadzenie obróbki danego materiału. Wybierając strug, warto zwrócić uwagę na moc silnika oraz związaną z nią prędkość obrotową wałka strugającego. Im wyższe wartości przybierają te parametry, tym urządzenie jest silniejsze, a co za tym idzie, wykonuje ono pracę szybciej. Silniejszy strug elektryczny da Ci możliwość pracy nawet z twardymi gatunkami drewna.

Gdy wybierasz strug elektryczny, zwróć także uwagę na ilość zamontowanych w nim ostrzy. Na rynku znajdziesz modele z jednym, dwoma oraz czterema ostrzami. Uniwersalne i zarazem najchętniej polecane są strugi elektryczne o jednym ostrzu umieszczonym w obracającym się bębnie. Dzięki mniejszym oporom skrawania takie elektronarzędzie zapewnia bardzo dobre efekty pracy. Co więcej, model ten ułatwia kalibrację ostrza na głowicy. Unikniesz także efektu tzw. bicia, który utrudnia pracę z narzędziem. Dodatkowo jednoostrzowy strug jest tańszy w eksploatacji. Wymiana pojedynczego ostrza na pewno będzie wiązała się z niższym kosztem niż dwóch lub czterech.

Tutaj znajdziesz urządzenia z regulowanym stopniem wysunięcia noża, przez co samodzielnie wybierzesz odpowiednią głębokość cięcia. W ofercie Castoramy znajdziesz modele ze skrzynią biegów, które pozwalają dostosować szybkość elektronarzędzia do stopnia twardości materiału oraz rodzaju prowadzonych przez prac. Możesz zdecydować się na heblarkę z zasilaniem sieciowym, akumulatorowym lub rozwiązanie hybrydowe.

W ofercie są artykuły wyposażone w korpusy wykonane zarówno z tworzywa sztucznego, jak i z drewna. Strugi elektryczne mają wyprofilowane, miękkie uchwyty. Pozwolą Ci pewnie chwycić urządzenie, dzięki nim daje się ono wygodnie prowadzić. Prezentowane strugi elektryczne mają także system odprowadzania płyt, dzięki temu powierzchnia, z którą pracujesz, będzie czysta i dobrze widoczna. Praca natomiast stanie się o wiele bardziej komfortowa.

Hebel elektryczny może być funkcjonalniejszy dzięki dodatkowym elementom jego budowy. Jednym z takich „dodatków” jest stopka parkująca. Możesz odłożyć na nią elektronarzędzie jeszcze zanim wał z ostrzem przestanie się obracać. W ten sposób zapobiegniesz stępieniu się ostrza i unikniesz konieczności jego wymiany. Równie praktyczny będzie także adapter do odsysania wiórów, który zapewnia dużo czystsze stanowisko pracy.