Narzędzia ręczne

Narzędzia ręczne to grupa sprzętu, którą wykorzystuje się w różnych pracach i czynnościach manualnych. W praktyce, narzędzia ręczne to wszelkiego rodzaju urządzenia i narzędzia, które manipuluje się ręcznie.

Narzędzia ręczne w warsztacie

Narzędzia ręczne stanowią ważny element Twojego warsztatu. Dzięki nim szybko naprawisz daną usterkę, złożysz nowe meble, zamocujesz dekoracje ścienne czy usprawnisz działanie różnych sprzętów. Jakie narzędzia powinny znaleźć się w warsztacie majsterkowicza?

Klucze i wkrętaki to podstawa!

Czasami wystarczy przykręcenie śrubki, by dane urządzenie działało, a meble i inne przedmioty zyskały stabilność. Dlatego dobrze mieć pod ręką różne wkrętaki – płaskie, krzyżowe czy typu torx sprawdzą się przy pracach w domu. Wkrętaki izolowane usprawnią działania związane z elektryką. Do odkręcania i przykręcania śrub posłużą klucze z różnymi kocówkami roboczymi.

Szczypce o różnych zastosowaniach

Szczypce uniwersalne znajdą zastosowanie w każdym warsztacie – przetrzymasz nimi różne przedmioty, wyciągniesz stare gwoździe czy ściągniesz izolację z kabli. Każdy z typów szczypiec ma inne zastosowanie. Narzędzia elektryczne VDE służą do pracy pod napięciem, obcęgi wykorzystasz do wyciągania gwoździ, jak i łamania glazury, zaś szczypcami bocznymi szybko przetniesz miękki drut. Do Twojej dyspozycji są także profesjonalne narzędzia – szczypce Segera oraz Morsea.

Akcesoria do łączenia materiałów

Do łączenia różnych materiałów posłużą Ci nitownice, zszywacze oraz gwoździarki. Dzięki nim w łatwy sposób zespolisz ze sobą elementy tapicerskie, połączysz tekstylia, drewno czy aluminium. Znajdziesz tutaj także nity, wkłady do zszywaczy oraz gwoździarek. Jeśli łączysz elementy za pomocą kleju, wykorzystaj praktyczne pistolety oraz wkłady klejowe.

Młotek – niezbędny w warsztacie

Młotek sprawdzi się zarówno w domu, jak i w profesjonalnym warsztacie. W zależności od rodzaju obucha młotki mają różne zastosowania. Wykorzystanie młotka ślusarskiego pozwoli szybko wbić gwoździe, a młotek blacharski ułatwi obróbkę blachy. Aby wyposażenie warsztatu było kompletne do zestawu młotków możesz dołączyć narzędzia murarskie oraz młotki stolarskie i brukarskie.

Narzędzia do ściskania

Odpowiednio mocny ścisk imadła unieruchomi obrabiany element i ułatwi dalszą pracę. Dzięki ściskom możesz zwiększyć siłę wiązania – w ten sposób szybciej zespolisz części modelarskie – lub wykorzystać je w roli rozpórek.

Narzędzia hydrauliczne

Do prac modernizacyjnych związanych z instalacją hydrauliczną warto zastosować narzędzia hydrauliczne. Przydadzą Ci się gwintownice, zgrzewarki oraz spirale kanalizacyjne. Do Twojej dyspozycji są także przecinarki do rur oraz inne narzędzia do cięcia i obróbki rur.