LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Łazienka

Strzałka w prawo

Ścianki i drzwi do kabin prysznicowych

Strzałka w prawo

Ścianki i drzwi do kabin prysznicowych

Ścianki i drzwi do kabin prysznicowych to ważna kategoria produktów dla każdego, kto szuka odpowiedniego wyposażenia swojego domowego spa. Oferują one różnorodne modele, które pozwalają na stworzenie indywidualnego układu kabin prysznicowych o różnych wymiarach i kształtach.

Filtry

Ścianki i drzwi do kabin prysznicowych

Ścianki i drzwi do kabin prysznicowych to ważna kategoria produktów dla każdego, kto szuka odpowiedniego wyposażenia swojego domowego spa. Oferują one różnorodne modele, które pozwalają na stworzenie indywidualnego układu kabin prysznicowych o różnych wymiarach i kształtach.

97 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Kabiny prysznicowe i akcesoria

Wyświetlanie 24 z 97 produktów

Załaduj więcej

Stwórz własny projekt kabiny prysznicowej

Planujesz remont łazienki lub jesteś na etapie jej wykończenia? Jeśli Twój wybór padł na kabinę prysznicową mamy dla Ciebie mnóstwo inspiracji, które pozwolą Ci stworzyć własny projekt. Na prysznic składa się odpowiednia szyba prysznicowa, która oddziela strefę kąpieli od pozostałej przestrzeni. Dostępne modele cechują się zróżnicowanym sposobem wykończenia oraz rozmiarami.

Aby kabina była w pełni funkcjonalna, potrzebne będą Ci jeszcze drzwi do prysznica. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj wyposażenia dostępny jest w wersji szklanej lub wykonanej z tworzywa sztucznego. Produkty wyróżniają się także stylem. Znajdziesz tu wersje częściowo chromowane, lustrzane lub mleczne.

Skompletuj wszystkie niezbędne elementy

Wybór odpowiednich elementów, które posłużą Ci do stworzenia własnej kabiny prysznicowej, nie jest łatwy. Zwłaszcza jeśli oferta jest bardzo szeroka. Zanim jednak zaczniesz przeglądać nasze propozycje, z których wybierzesz swój typ, musisz wiedzieć, w co powinieneś się zaopatrzyć.

Jeśli planujesz zbudować kabinę, którą można bez problemu zamykać i otwierać, niezbędne będą  drzwi do kabiny prysznicowej. Będą one korzystnie wpływać na funkcjonalność całego systemu, a jednocześnie nie zakłócą wrażenia przestrzeni. Do całości dobierz ścianki prysznicowe i części mocujące. Całość osadź na tradycyjnym brodziku lub stwórz nowoczesny model na zwykłej posadzce. Korzyścią jest także to, że możesz samodzielnie zdecydować o ostatecznym wyglądzie prysznica i stylu wykonania.

Nowoczesny prysznic typu walk-in

Cenisz nowoczesne rozwiązania, które odbiegają od standardów? Do takich należy otwarty typ kabiny prysznicowej, która jest niezwykle stylowa i zupełnie odmieni charakter Twojego pomieszczenia. Do wykonania takiego systemu będzie Ci potrzebny odpływ umieszczony w posadzce oraz ścianka prysznicowa walk in.

Strefę kąpieli od reszty pomieszczenia dzieli jedynie tafla szkła. To z kolei sprawia, że cała aranżacja wydaje się wyjątkowo spójna. Atutem jest również niezwykle lekka i przejrzysta konstrukcja, którą zapewnia ścianka prysznicowa.  Wystarczy, że przytwierdzisz ściankę do stałej powierzchni i wyposażysz powstałą w ten sposób kabinę w baterię lub deszczownicę. Ponadto rozwiązanie jest łatwe w zachowaniu pełnej czystości i pielęgnacji. Na wykonanie tego typu prysznica możesz pozwolić sobie zarówno w małej, jak i większej łazience.

Ścianka prysznicowa do małej i łazienki

Własna inwencja i planowanie wyglądu kabiny prysznicowej ma szczególne znaczenie na małej powierzchni. Nie zawsze dostępne modele są optymalne do zastosowania w niedużych łazienkach. Mniejszy metraż wymaga dokładnej analizy możliwości. Zanim zdecydujesz się na zakup, zmierz, ile powierzchni może zajmować prysznic. Pamiętaj jednak, aby zachować strefę komfortu dla każdego z domowników.

Jeżeli szukasz produktów o mniejszych wymiarach, przyda Ci się ścianka prysznicowa 70 cm. Do niej dołączysz również optymalne drzwi prysznicowe oraz inne niezbędne do montażu elementy. W niewielkiej łazience sprawdzi się prostokątny lub asymetryczny kształt. Wybrany model wykorzystasz do stworzenia obu rozwiązań.

Gdzie zamontować drzwi przesuwne?

Drzwi prysznicowe przesuwne z powodzeniem zamontujesz w każdym modelu prysznicowym. Ten typ jest niezwykle wygodny w użytkowaniu i w żaden sposób nie ogranicza pozostałej przestrzeni. Ta funkcja sprawdzi się zwłaszcza w małych łazienkach, gdzie liczy się każdy zaoszczędzony metr. Podczas otwierania nie musisz martwić się o to, że skrzydło zaczepi o pralkę lub inne urządzenie.

W naszej ofercie znajdziesz drzwi prysznicowe przesuwne 120 lub o innej szerokości. Dzięki temu stworzysz prysznic w komfortowym i zarazem funkcjonalnym wymiarze. Całość zamontowana jest na wygodnych szynach, które z łatwością wyczyścisz z zabrudzeń. Autem jest także solidne wykonanie, dzięki któremu konstrukcja nie ulega poważnym awariom. 

Drzwi do kabiny składane

Kolejnym dostępnym w naszej ofercie typem są drzwi prysznicowe składane. Rozwiązanie jest oryginalne, ale nie przekłada się to na obniżenie funkcjonalności. System otwierania i zamykania jest wygodny w obsłudze i nie zawodzi nawet podczas częstej eksploatacji. Drzwi złożone przeważnie są z wielu elementów, które są odporne na wilgoć i nie przepuszczają wody do reszty pomieszczenia.

Ich montaż nie jest wcale skomplikowany i sprawdzi się w większych i mniejszych łazienkach. Otwierają się w jedną stronę, dzięki czemu możesz swobodnie wybrać pasujący Ci kierunek. Są tak samo proste i komfortowe w użytkowaniu, jak drzwi prysznicowe przesuwne 90 cm lub o innych tradycyjnych wymiarach.

Narzędzia potrzebne do montażu ścianki i drzwi

Skoro już sam zdecydowałeś się na projekt i zakup niezbędnych elementów możesz pokrótce dowiedzieć się, co będzie Ci potrzebne, aby szybko zamontować drzwi szklane do prysznica. Do tego z pewnością posłuży Ci solidna miarka i pisak do zaznaczania głównych punktów. Bez nich ciężko będzie wyznaczyć prostą linię. Oprócz tego zaopatrz się w płaski klucz, papier ścierny, wiertarkę oraz śrubokręt. Podczas montażu niezbędny będzie również pistolet do silikonowej masy, która posłuży Ci do uszczelnienia. Nieważne, jakich rozmiarów jest Twoja ścianka prysznicowa, 80 cm lub też większy rozmiar zamontujesz przy pomocy tych samych narzędzi.