Strona główna

Strzałka w prawo

Łazienka

Strzałka w prawo

WC

Strzałka w prawo

Przyciski WC

Strzałka w prawo

Przyciski WC

Przyciski WC to niezbędne elementy każdej łazienki. Stanowią one interfejs między użytkownikiem a spłuczką, umożliwiając wygodne i szybkie korzystanie z toalety.

Filtry

Przyciski WC

Przyciski WC to niezbędne elementy każdej łazienki. Stanowią one interfejs między użytkownikiem a spłuczką, umożliwiając wygodne i szybkie korzystanie z toalety.

14 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej WC

Wyświetlanie 14 z 14 produktów

Przyciski do spłuczki – estetyczne wykończenie Twojej łazienki

Remont w łazience niesie za sobą wiele trudnych decyzji, które trzeba podjąć. Jedną z nich jest wybór stelaża do WC. Jeśli zdecydowałeś się na podtynkowe mocowanie, na pewno uzyskasz efekt spójnej i estetycznie wykończonej przestrzeni. Ukryjesz spłuczkę oraz całą instalację doprowadzającą do niej wodę. Musisz jednak zaopatrzyć się w odpowiednie przyciski do spłuczki, aby cały system był jeszcze bardziej funkcjonalny.

W tej kategorii znajdziesz wiele produktów renomowanych marek. Te elementy zapewnią Ci estetyczne wykończenie Twojej łazienki: w domu, mieszkaniu, biurze czy hotelu. Wysoka jakość przekłada się na niesamowitą funkcjonalność elementów. Przyciski do spłuczki nie tylko wyglądają elegancko, ale i są bardzo proste w użytkowaniu. Poradzi sobie z tym zarówno senior, jak i dziecko.

Przyciski do spłuczki mogą mieć różnorodny wygląd. W tej kategorii znajdziesz modele mniejsze i większe, które dopasujesz do swojego systemu oraz wyglądu ściany. Możesz też wybierać z szerokiej palety kolorów: od bieli, przez uniwersalne srebro, po czerń. Niektóre przyciski do spłuczki można mocować zarówno pionowo, jak i poziomo. Wpłynie to na wiele możliwości aranżacji toalety i łazienki.

Przycisk spłuczki może mieć matowe albo błyszczące wykończenie. Wszystko jednak zależy od tego, jak wygląda Twoje pomieszczenie. Niektóre z modeli są dedykowane konkretnemu systemowi podtynkowemu, co gwarantuje idealne dopasowanie.

Na czym polega funkcjonalność przycisków do spłuczki?

Przycisk spłuczki mocowany jest na ścianie i pozwala na bezpieczne oraz szybkie uruchomienie całego systemu podtynkowego. Ten, jak sama nazwa wskazuje, znajduje się za ścianą. Schowane połączenia i spłuczka przekłada się na ogromną estetykę każdego wnętrza. To także dobre rozwiązanie do małych wnętrz, ponieważ całość ma minimalistyczny charakter. Dobrej jakości przycisk do spłuczki uniwersalny gwarantuje też spuszczanie wody w sposób cichy i bezpieczny.

Przycisk spłuczki oraz cała instalacja podtynkowa sprawdzi się nie tylko w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach. Dzięki temu, że istnieje szereg rodzajów systemów podtynkowych, możesz go zamocować w dowolnym miejscu. Niezależnie od tego, czy toaleta mieści się w narożniku ściany, czy może na samym środku pomieszczenia, nie ma to większego znaczenia. W każdym miejscu dobrze wyglądający przycisk spłuczki będzie spełniał wzorowo swoje funkcje i jednocześnie nie zaburzy aranżacji pomieszczenia.

Możesz zastosować takie rozwiązanie zarówno w małych łazienkach, jak i bardziej rozległych pomieszczeniach. Dobrze prezentuje się również w pokojach hotelowych, toaletach w biurach czy innych miejscach publicznych.

Przycisk do spłuczki podtynkowej gwarantuje błyskawiczne uruchomienie całego systemu podtynkowego. Jest także solidnie połączony z całą konstrukcją. Dzięki temu nie musisz obawiać się żadnych problemów związanych z jego płynnym działaniem.

Na każdym elemencie są dwa przyciski do spłuczki. Najczęściej mniejszy przycisk powoduje spłukanie toalety trzema litrami wody, a większy – sześcioma litrami. W ten sposób oszczędzasz zasoby i dbasz o środowisko. Wybierz nowoczesne przyciski, a obniżysz koszty użytkowania toalety. Zauważysz to już na najbliższym rachunku za wodę!

Jak wybrać przycisk do spłuczki?

Na co zwrócić uwagę, kiedy wybierasz przycisk do spłuczki podtynkowej? Istnieje kilka cech tego produktu, które mogą decydować o tym, czy wybierzesz dobry i pasujący do Twojej łazienki produkt.

Pierwsza z nich to oczywiście materiał wykonania. Warto zdecydować się na przycisk, który cechuje trwałość i wytrzymałość. W tej kategorii znajdziesz przycisk spustowy do spłuczki, wykonany na przykład z tworzywa sztucznego lub ABS. To optymalne rozwiązanie, które zapewni Ci długi czas użytkowania z tego elementu.

Zwróć też uwagę na wygląd elementu, który powinien pasować do całej aranżacji. Jeśli posiadasz czarną armaturę, zdecyduj się na przycisk w podobnym lub identycznym odcieniu. Uniwersalnym rozwiązaniem jest chromowana powłoka. Gładka powierzchnia sprawdzi się w wielu aranżacjach i z łatwością dopasujesz ją zarówno do mebli, płytek, jak i armatury.

Do wyboru masz też modele o powierzchni błyszczącej albo matowej. Pierwsza z nich jest łatwa do wyczyszczenia ze względu na swoją gładkość. Pozbywanie się zabrudzeń, na przykład śladów po palcach, jest bardzo proste. Z kolei matowa powierzchnia jest bardziej elegancka i odporna na zarysowania. Zabrudzenia nie są tak bardzo widoczne na tego typu powierzchniach.

Zwróć też uwagę na kompatybilność z konkretnym stelażem podtynkowym. Przycisk do spłuczki uniwersalny będzie pasować do wielu systemów. Do dyspozycji masz szeroki wybór produktów, o różnym kształcie i kolorze. Istnieją jeszcze specjalne produkty, które dedykowane są konkretnemu systemowi. Dzięki temu guzik do spłuczki jest idealnie dopasowany do zaprojektowanych przyłączy.

Przycisk spustowy do spłuczki powinien mieć też tak zwane spłukiwanie dwudzielne, czyli mieć dwa guziki. Dzięki temu samodzielnie zdecydujesz, czy chcesz spłukać toaletę całym zbiornikiem wody, czy wystarczy Ci połowa.