Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Bramy i ogrodzenia

Strzałka w prawo

Systemy ogrodzeniowe drewniane

Strzałka w prawo

Systemy ogrodzeniowe drewniane

Systemy ogrodzeniowe drewniane to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać o estetykę swojego ogrodu, ale jednocześnie cenią sobie funkcjonalność i praktyczność. W sklepie Castorama znajdziesz szeroki wybór takich ogrodzeń, które wykonane są z solidnych materiałów i cechują się wysoką jakością.

Filtry

Systemy ogrodzeniowe drewniane

Systemy ogrodzeniowe drewniane to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać o estetykę swojego ogrodu, ale jednocześnie cenią sobie funkcjonalność i praktyczność. W sklepie Castorama znajdziesz szeroki wybór takich ogrodzeń, które wykonane są z solidnych materiałów i cechują się wysoką jakością.

88 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Bramy i ogrodzenia

Wyświetlanie 24 z 88 produktów

Załaduj więcej

Ogrodzenia drewniane – estetyka i funkcjonalność w Twoim ogrodzie

Jeśli tylko dysponujesz własnym przydomowym ogrodem, warto żebyś rozważył otoczenie go odpowiednim rodzajem ogrodzenia. Dzięki temu nie tylko zwiększysz estetykę terenu zielonego. Skuteczne ogrodzenie ochroni Twój teren przed dostępem dzikich zwierząt, obcych osób, a także zapewni Ci większą prywatność. Ogrodzenie możesz wybudować wokół każdego prywatnego terenu. Może być to działka rekreacyjna, obszar wokół domu lub też niewielki skrawek ziemi, który do Ciebie należy. W każdej z tych sytuacji ogrodzenia drewniane mogą stać się cennym dodatkiem aranżacyjnym.

Ogrodzenia drewniane to nic innego jak produkty, czy też grupy produktów, które umożliwiają stworzenie skutecznej bariery wokół dowolnego terenu zielonego. Przy czym taki płot ogrodowy może przybierać bardzo różne formy. W zależności od wybranego rozwiązania, jest on mniej lub bardziej szczelny. Tym samym zapewnia większą prywatność, ale też ogranicza dostęp promieni słonecznych do ogrodu.

Jeśli nie zależy Ci na tak szczelnej osłonie, dostępne są również ogrodzenia drewniane z większymi prześwitami. Ich głównym zadaniem jest wydzielenie przestrzeni, do której obce osoby i dzikie zwierzęta nie będą miały dostępu.

Ogrodzenia drewniane są wykonane z różnych gatunków drewna. Jest ono jednak zabezpieczone w taki sposób, aby było w większym stopniu odporne na działanie czynników atmosferycznych. Dodatkowo takie ogrodzenia drewniane mogą być już wykończone lub też przygotowane do malowania i lakierowania.

Płot ogrodowy może stać się także wyłącznie elementem dekoracyjnym w Twoim ogrodzie. Szczególnie niskie płotki lub też płot ażurowy będą dobrym sposobem na wydzielenie określonych stref w ogrodzie. Czy to przeznaczonych do zabawy, czy też do uprawy określonych gatunków roślin.

Płot drewniany, który przyda się w każdym ogrodzie

Dawniej ogrodzenia drewniane wyglądały wyłącznie jak płotki z dość szeroko rozstawionymi sztachetami. Nadal też funkcjonują w wyobrażeniach wielu osób o domku otoczonym białym płotem. Tymczasem ogrodzenia drewniane obecnie przybierają zdecydowanie więcej form. Dzięki temu wybór odpowiedniego modelu nie sprawia już najmniejszych trudności.

Bardzo popularne od pewnego czasu są gotowe ogrodzenia drewniane. Do ich budowy możesz wykorzystać panel ogrodzeniowy drewniany. Takie płoty osłonowe są dostępne w wielu rozmiarach, a także kolorach. Wyróżnia je przede wszystkim minimalny rozstaw paneli. Dzięki temu zapewniają prywatność w każdym miejscu.

Bardziej klasyczne płoty sztachetowe również dostępne są w wielu rozmiarach i wzorach. Może być to gotowy panel ogrodzeniowy drewniany, który wystarczy połączyć z kolejnym. Znajdziesz wśród nich także sprzedawane osobno sztachety.

Ciekawymi elementami służącymi do ogradzania terenu są kratki, bramki i pergole. To przede wszystkim estetyczne produkty, które nadają się do montażu wewnątrz ogrodu. Wydzielisz nimi strefy na terenie zielonym, zabezpieczysz taras lub uprawy, a także stworzysz oparcie dla roślin pnących się.

W kategorii tej znajdziesz również niezbędne elementy, dzięki którym stworzysz kompletny płot ogrodowy.

Płot lamelowy – prywatność, bezpieczeństwo i estetyka

Płot lamelowy to rodzaj ogrodzenia, który cieszy się coraz większą popularnością. Wynika ona przede wszystkim z dużej funkcjonalności tego rodzaju ogrodzenia. Nie bez znaczenia jest także duża dostępność rodzajów paneli, z których możesz stworzyć wymarzony płot.

Płot lamelowy powstaje w gotowych paneli ogrodzeniowych. Przeważnie mają one wysokość do 180 centymetrów. Na tym jednak w większości kończą się podobieństwa między nimi. Płot lamelowy jest zbudowany z poziomych wąskich desek, które łączą się ze sobą pionowymi listwami. W tego rodzaju ogrodzeniu zazwyczaj występują bardzo małe prześwity. Dzięki temu płot lamelowy zapewnia prywatność w każdym miejscu. Nie tylko chroni przed dostępem niepożądanych osób, ale też skutecznie zasłania widok na ogród i dom przed przechodzącymi obok osobami.

Płot lamelowy może być wykończony u góry kratką, prześwitem lub innym elementem dekoracyjnym. Dzięki temu możesz zwiększyć ilość światła, jaka dociera do ogrodu. Co więcej, taki panel ogrodzeniowy drewniany prezentuje się bardziej estetycznie niż pełny płot lamelowy.

Panele tych płotów mają różną szerokość. Są także wykończone w rozmaitych kolorach. Jasno i ciemnobrązowe panele sprawdzą się w wielu tradycyjnych aranżacjach. Antracytowe natomiast będą bardzo ciekawym dodatkiem do nowoczesnego budownictwa.

Płoty sztachetowe – tradycyjne spojrzenie na ogrodzenie

Płot drewniany sztachetowy to produkt znany od dawna. Od wielu lat także służy do ogrodzenia przydomowego terenu, a także znacznie większych obszarów zielonych w postaci prywatnych łąk lub pastwisk. Dawniej takie płoty tworzono samodzielnie. Wymagało to dużej ilości czasu i umiejętności. Obecnie możesz natomiast skorzystać z gotowych paneli.

Płot drewniany sztachetowy charakteryzuje się dość sporym rozstawem ułożonych pionowo sztachet. Dzięki temu zapewnia dostęp światła słonecznego na ogrodzony teren. Co więcej, nie tworzy przytłaczającego wrażenia. Jego lekka konstrukcja doskonale sprawdza się w wielu miejscach.

Takie ogrodzenie możesz pomalować na dowolny kolor. Dodatkowo pojedyncze sztachety nadają się do samodzielnej wymiany. Dzięki temu nawet w przypadku uszkodzenia czeka Cię znacznie mniej pracy niż konieczność wymiany całego panelu.

Płot drewniany sztachetowy może mieć bardzo różne rozmiary. Jego wysokość waha się od kilkudziesięciu centymetrów do prawie dwóch metrów. Dlatego też produkt ten możesz wykorzystać zarówno do otoczenia terenu, jak i wydzielenia stref uprawnych w ogrodzie.

Pergole i kratki jako alternatywa dla ogrodzenia

Ogrodzenia drewniane mogą służyć wyłącznie celom dekoracyjnym. W takiej sytuacji doskonale sprawdzają się pergole i kratki. Te pierwsze są rodzajem drewnianego zadaszenia. Możesz je zamontować w dowolnym miejscu. Pergola sprawdza się na tarasie, ale też doskonale wygląda jako osobny element w Twoim ogrodzie.

Kratki z kolei służą przede wszystkim jako podpora dla roślin pnących. Jednak budowa tych produktów sprawia, że możesz stworzyć z nich alternatywne ogrodzenie, czyli płot ażurowy. Wystarczy kilka umieszczonych obok siebie kratek, aby wydzielić strefę w ogrodzie lub otoczyć dany obszar.

Ciekawe połączeniem stworzysz, jeśli wykorzystasz pergole i kratki. Te pierwsze mogą pełnić funkcję wejścia na obszar, który otoczyłeś kratkami. Dzięki temu zyskasz bardzo ciekawa aranżację w ogrodzie i funkcjonalny płot ażurowy, a przy tym skorzystasz z praktycznych funkcji takiego rozwiązania.

Słupki, kantówki i inne elementy do montażu ogrodzenia

Ogrodzenia drewniane mogą być zamontowane na wiele różnych sposobów. Jeśli jednak zależy Ci na zachowaniu ich naturalnego wyglądu, zrezygnuj z metalowych elementów. Wykorzystaj słupki i końcówki, które możesz umocować w ziemi. To one stają się podporą dla paneli ogrodowych różnego typu.

Słupki i końcówki są wykonane z różnych gatunków drewna. Możesz je także dowolnie wykończyć. Wszystko to sprawia, że zyskujesz bardzo wiele możliwości podczas tworzenia ogrodzenia wokół tam, gdzie chcesz.