Strona główna

Strzałka w prawo

Kuchnia

Strzałka w prawo

Zlewozmywaki

Strzałka w prawo

Akcesoria do zlewozmywaków

Strzałka w prawo

Akcesoria do zlewozmywaków

Akcesoria do zlewozmywaków są elementami, które dopełniają wyposażenie kuchni. Umieszczasz je bezpośrednio w komorze zlewozmywaka lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie. W zależności od ich przeznaczenia mogą być plastikowe, ceramiczne lub metalowe.

Filtry

Akcesoria do zlewozmywaków

Akcesoria do zlewozmywaków są elementami, które dopełniają wyposażenie kuchni. Umieszczasz je bezpośrednio w komorze zlewozmywaka lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie. W zależności od ich przeznaczenia mogą być plastikowe, ceramiczne lub metalowe.

18 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Zlewozmywaki

Wyświetlanie 18 z 18 produktów

Jak urządzić swój zlewozmywak? Zaopatrz się w te akcesoria

Dobrze wyposażona kuchnia jest przede wszystkim funkcjonalna. Umożliwia szybkie i sprawne przygotowywanie posiłków oraz łatwe sprzątanie. Jeśli poszukujesz przedmiotów uzupełniających systemy zlewozmywaków kuchennych, w tej kategorii sklepów Castorama znajdziesz elementy wyposażenia kuchennego przeznaczone specjalnie do zlewów i ich otoczenia na blacie kuchennym.

Akcesoria do zlewozmywaków są elementami, które dopełniają wyposażenie kuchni. Umieszczasz je bezpośrednio w komorze zlewozmywaka lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie. W zależności od ich przeznaczenia mogą być plastikowe, ceramiczne lub metalowe. Materiał wykonania odpowiada wytrzymałości, którą muszą wykazywać akcesoria. Ta natomiast zależy od funkcji, jaką spełniają.

Akcesoria te to m.in. dozownik do płynu do naczyń, kratka do zlewu oraz sitko do zlewu. To również taśma wraz z klipsami do montażu zlewu wkładanego w blat szafki oraz kompletny osprzęt do zlewu wraz z rurami.

Akcesoria do zlewozmywaków – dodatek, który zwiększa funkcjonalność i przedłuża żywotność

Akcesoria do zlewozmywaków to między innymi takie produkty jak maty i kratki, które wkłada się do misy zlewu. Pełnią funkcję ochronną w blaszanych lub konglomeratowych umywalkach. Młynki do odpadów pozwalają zmielić spłukiwane w zlewie pozostałości, dzięki czemu kanalizacja pozostanie drożna.

Dozowniki do mydła i płynów do naczyń są przydatnym wyposażeniem w każdej kuchni. Usprawniają mycie naczyń i stanowią estetyczną alternatywę dla nieatrakcyjnych opakowań płynów. W naszej ofercie znajdziesz też osprzęt do zlewów: korki do syfonów i rury przyłączeniowe.

Dzięki akcesoriom do zlewozmywaków dbasz o estetyczne wykończenie swojej kuchni. W tym pomoże Ci przede wszystkim dozownik na płyn do naczyń. Dzięki niemu używanie płynu będzie również znacznie łatwiejszym zadaniem. Możesz zapomnieć o butelce wyślizgującej się z rąk i wpadającej z pluskiem do wody. Dozownik pomoże Ci nalać dokładnie tyle płynu, ile potrzebujesz. To estetyczne, ekonomiczne i funkcjonalne rozwiązanie.

Estetycznym akcesorium są także kratki do zlewu. Nie dlatego, że stanowią kolorową ażurową ozdobę zlewozmywaka. Ich zadaniem jest przede wszystkim ochrona dna komory przed zarysowaniami. Dzięki temu Twój zlew będzie prezentował się znacznie lepiej, a także będzie Ci dłużył o wiele dłużej. Rysy osłabiają jego powierzchnię, co może nawet prowadzić do powstawania rdzy. Uchroń się przed nią, wybierając choćby najprostszą kratkę do zlewu.

Jeśli nie chcesz co tydzień rozkręcać rur, by je przeczyszczać, zaopatrz się także w sitka do zlewozmywaków. Dzięki nim większe partie jedzenia zostają zatrzymane i nie wpadają do rur. Tam prowadziłyby do zatorów. Sitko skutecznie zatrzyma większe zanieczyszczenia.

Montujesz zlewozmywak? Tego na pewno będziesz potrzebował!

Nie wszyscy producenci do swoich zlewozmywaków dołączają niezbędne elementy. Jednym z często brakujących akcesoriów są taśmy uszczelniające do montażu zlewu wkładanego bezpośrednio w blat. Bez tego uszczelnienia oraz klipsów będzie Ci trudno osadzić zlew. Największym problemem staną się szczeliny, w które będzie spływać woda. Aby się przed tym uchronić, sięgnij po odpowiednie taśmy uszczelniające. Powinny być z wytrzymałego materiału, który nie uszkodzi się pod wpływem dużej wilgoci. Nie może być to również materiał podatny na powstawanie pleśni.

Kolejnym z elementów niezbędnych do każdego zlewozmywaka jest osprzęt do zlewu. Syfon możesz wybrać, kierując się kilkoma parametrami. Przede wszystkim dopasuj jego rozmiar do ilości posiadanego miejsca. Po drugie, weź pod uwagę materiał, z którego jest wykonany. Dopasuj także rozstaw rur do otworów w zakupionym przez Ciebie zlewie. Dzięki temu wszystkie elementy z łatwością do siebie dopasujesz.

Kratki i dozowniki to niedoceniony, ale cenny dodatek do zlewu

Kratki do zlewu mogą wydawać się zbędnym dodatkiem, ale szybko je docenisz. Wystarczy kilkanaście ciężkich naczyń, które zarysują dno Twojego zlewozmywaka. Zamiast jednak sprawdzać we własnej kuchni, jak źle wyglądają rysy w komorze, sięgnij po odpowiednią kratkę.

W przypadku tego akcesorium najważniejsze jest, by była wykonana z plastiku. Plastik nie może być jednak zbyt miękki, ponieważ musi chronić metalową powierzchnię nawet przed ciężkimi naczyniami. Jeśli będzie się uginał pod ich wpływem, dno i tak ulegnie zarysowaniu. Z tego samego powodu otwory w kratce nie mogą być zbyt duże. Wtedy w tych szczelinach naczynia mogą spowodować zarysowania.

Dozownik do płynu, czyli jak połączyć ekonomiczne, funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie

Płyny do mycia naczyń zaopatrzone są w specjalną nakrętkę, jednak nieznacznie ułatwia ona dozowanie płynu. Jeśli szukasz wygodniejszego rozwiązania, dozownik płynu do naczyń będzie znacznie lepszą opcją.

Dozownik kuchenny dostępny jest w dwóch rodzajach. Zanim podejmiesz decyzję weź pod uwagę zalety oraz wady jednego i drugiego. Dozownik do zlewu może być montowany bezpośrednio w blacie. Dzięki temu zapewnisz sobie stabilne akcesorium i oszczędzisz sporo miejsca, bo wystającym elementem jest tylko metalowa pompka dozownika.

Dozownik do płynu do naczyń z gąbką natomiast znacznie łatwiej napełnisz płynem. Zapewnisz sobie także dodatkowe miejsce na gąbkę do mycia naczyń. Taki dozownik będzie również bardziej estetycznym rozwiązaniem w każdej kuchni. W obu przypadkach jednak dozownik umożliwi Ci zużywanie mniejszych ilości płynu do naczyń.