Strona główna

Strzałka w prawo

Drewno i płyty

Strzałka w prawo

Listwy wykończeniowe

Strzałka w prawo

Listwy wykończeniowe

Listwy wykończeniowe to elementy aranżacji wnętrz, które pozwalają na trwałe, solidne i eleganckie wykończenie boazerii. Atrakcyjny wygląd mieszkania zależy od tego, jak wykonane i wykończone zostały elementy aranżacji.

Filtry

Listwy wykończeniowe

Listwy wykończeniowe to elementy aranżacji wnętrz, które pozwalają na trwałe, solidne i eleganckie wykończenie boazerii. Atrakcyjny wygląd mieszkania zależy od tego, jak wykonane i wykończone zostały elementy aranżacji.

133 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Drewno i płyty

Wyświetlanie 24 z 133 produktów

Załaduj więcej

Listwa wykończeniowa – estetyczna i praktyczna

Na każdym etapie urządzania i wykańczania budynku, prędzej czy później będziesz musiał sięgnąć po elementy wykończeniowe. Należą do nich listwy różnego typu. W zależności od ich rodzaju mogą być stosowane w różnych miejscach. Taka listwa wykończeniowa ma jednak określone zadanie: estetyczne wykończenie elewacji, mebli lub innych elementów czy obiektów.

Listwa wykończeniowa może różnić się rozmiarem, kształtem oraz materiałem wykonania. Z tego też względu może być stosowana w różnych miejscach. Listwa wykończeniowa ma za zadanie zakryć szczeliny lub wykończyć estetyczne obrzeża. Dodatkowo taka listwa wykończeniowa może być montowana w przerwach między panelami, w miejscu styku dwóch ścian lub podłogi ze ścianą. Niektóre listwy wykończeniowe są również montowane w narożnikach lub na rogach budynków.

Listwy wykończeniowe pełnią funkcję zarazem estetyczną i praktyczną. Chronią szczeliny przed gromadzeniem się w nich brudu. Zapewniają także zakrycie mniej estetycznie wyglądających brzegów elementów meblowych lub ścian. Wzmacniają narożniki i chronią je przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Wałek, półwałek czy ćwierćwałek – który wybrać?

Listwa wykończeniowa do paneli i do mebli może przybierać różne kształty. Do najpopularniejszych należą wałki, półwałki i ćwierćwałki. Są wykonane z drewna, dzięki czemu mogą ocieplić każdą aranżację. Równocześnie pozwala to na ich łatwe dopasowanie do drewnianej podłogi czy też niektórych mebli.

Wałki mogą być montowane w każdym miejscu. Ich niewątpliwą zaletą jest odporność na ewentualne błędy w uzyskiwaniu kątów prostych. Innymi słowy, jeśli nie uzyskałeś idealnego kąta prostego, a zależy Ci na estetycznym wykończeniu, wałek pomoże w uzyskaniu pożądanego efektu bardziej niż inna listwa wykończeniowa.

Półwałek jest oryginalnym rozwiązaniem. Sprawdza się przede wszystkim w meblach drewnianych. Jego montaż nie jest trudny. Taki półwałek dobrze zasłania szczeliny. Tego rodzaju listwa wykończeniowa nadaje też ciekawego wyglądu zabudowie meblowej.

Półwałek to jeden z chętniej stosowanych rozwiązań do drewnianych podłóg. Może być zamontowany w kątach prostych. Zapewnia dobre dopasowanie i przyleganie do ściany oraz podłogi. Półwałek sprawdza się również do wykańczania narożników. Pionowo klejony sprawia, że rogi pomieszczenia lub mebli prezentują się bardzo estetycznie, a przy tym maskuje ewentualne niedoskonałości ścian w tym miejscu.

Listwa wykończeniowa do drzwi również może mieć postać ćwierćwałka. Dzięki temu zapewnia łagodniejsze przejście od ościeżnicy do ściany.

Opaska maskująca to również bardzo praktyczna listwa wykończeniowa do drzwi. Pozwala na ukrycie ubytków, a także zakrywa piankę i inne elementy montażowe ościeżnicy.

Cokoły – nie tylko do mebli

Listwa wykończeniowa do mebli to cokół. Jego kolor oraz rodzaj może być dostosowany do podłogi lub do frontów czy też korpusów. W rzeczywistości to od Ciebie zależy, na jakie rozwiązanie się zdecydujesz. Listwa wykończeniowa do mebli zakrywa nóżki, na których są osadzone korpusy. Ogranicza tym samym gromadzenie się kurzu pod nimi.

Cokół to również rozwiązanie, które doskonale sprawdza się jako listwa wykończeniowa do paneli. Warunkiem jest jednak pewna sztywność wykończenia podłogi. Jedynie wtedy cokół, który jest na stałe przytwierdzony do ściany, może dobrze spełniać swoją funkcję.

Drewniany cokół sprawdza się także jako listwa wykończeniowa do płytek. Sztywna podłoga wykonana z płytek o wzorze imitującym drewno zyska sporo na estetyce, jeśli zamontujesz cokół drewniany. Możesz go pomalować tak, aby listwa wykończeniowa do paneli była kolorystycznie dostosowana do samej podłogi.

Listwa przypodłogowa do paneli i płytek – estetyczne rozwiązanie do różnego typu podłóg

Listwa wykończeniowa do paneli może przybierać różne formy. Frezowane listwy wykonane z drewna lub proste modele z tworzyw sztucznych charakteryzują się bardzo dużą estetyką. Są również wyjątkowo wytrzymałe i trwałe. Jeśli zatem zależy Ci na oryginalnym wykończeniu podłogi, listwa wykończeniowa do płytek i paneli frezowana na pewno doskonale spełni to zadanie.

Proste modele o klasycznym wyglądzie znajdą zastosowanie jako listwa wykończeniowa do płytek. Miejsce ich łączenia ze ścianą trudno wykończyć w inny sposób. Nie zawsze też estetyczny wygląd zapewnią cokoły wykonane z przyciętych płytek. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie listwa wykończeniowa do płytek czarna lub utrzymana w innym kolorze.

Listwa wykończeniowa do płytek czarna jest również idealnym dodatkiem do nowoczesnych wnętrz. Nadaje estetycznego wyglądu, a przy tym pełni praktyczną funkcję w każdym budynku.

Listwy kątowe – uniwersalne zastosowanie do wnętrz

W wielu miejscach dobrym rozwiązaniem będą również listwy kątowe. Możesz je wykorzystać do wykańczania narożników boazerii. Sprawdzają się również jako estetyczne zabezpieczenie kątów meblowych. Takie listwy wykończeniowe są łatwe w montażu. Ich stosowanie zależy przede wszystkim od Twoich potrzeb i pomysłowości.

Listwy wykończeniowe elewacyjne i boazeryjne

Wykańczanie ścian deskami elewacyjnymi lub boazerią przeznaczoną do stosowania na zewnątrz wymaga zastosowania określonych produktów. Jednym z nich są listwy wykończeniowe. To one zapewniają ochronę przed przenikaniem deszczu lub śniegu pod deski elewacyjne i boazerię. Tym samym takie listwy wykończeniowe pełnią praktyczną funkcję i chronią wykończenie przed uszkodzeniem w wyniku działania czynników zewnętrznych.

Kiedy warto sięgnąć po listwy wykończeniowe do blatu?

Blat kuchenny zazwyczaj stanowi integralny element. Może się zatem wydawać, że w jego przypadku nie ma potrzeby zastosowania listwy. Tymczasem listwa wykończeniowa do blatu pozwala na zakrycie szczeliny między blatem a ścianą. Dzięki temu nie przedostaje się tam woda czy zabrudzenia. Pamiętaj jednak, aby listwa wykończeniowa do blatu była wykonana z materiałów odpornych na wodę i na powstawanie plam. Jedynie wtedy będzie dobrze spełniała swoje funkcje i zachowa estetyczny wygląd.

Znajdziesz tu nie tylko ten produkt – mamy wiele innych opcji w tej samej kategorii.