icon
Najbliższa niedziela 11.06 jest niedzielą niehandlową
icon
Najbliższa niedziela 11.06 jest niedzielą niehandlową

Strona główna

Strzałka w prawo

Drewno i płyty

Strzałka w prawo

Listwy wykończeniowe

Strzałka w prawo

Filtry

Listwy wykończeniowe

Listwy wykończeniowe to elementy aranżacji wnętrz, które pozwalają na trwałe, solidne i eleganckie wykończenie boazerii. Atrakcyjny wygląd mieszkania zależy od tego, jak wykonane i wykończone zostały elementy aranżacji.

185 prod.

Zobacz więcej Drewno i płyty

Wyświetlanie 24 z 185 produktów

Załaduj więcej

LISTWY WYKOŃCZENIOWE DO TWOJEJ PODŁOGI

Planujesz samodzielne wykonanie podłogi w pomieszczeniu? Jeśli chcesz, aby jeszcze bardziej zyskała na estetyce, dopełnij jej wygląd odpowiednimi listwami wykończeniowymi – ich bogaty wybór znajdziesz w tej kategorii!

Listwy wykończeniowe są elementami, dzięki którym zlikwidujesz wszelkie szpary i szczeliny w podłogach, boazeriach i innych pokryciach. Wykonane są z różnych materiałów. Prym wiodą jednak elementy drewniane. Pamiętaj, by listwa była z tego samego materiału, z jakiego wykonane jest pokrycie ściany, podłogi lub sufitu. Jest to ważne nie tylko z powodu estetyki, ale też sposobów konserwacji i takiego samego stopnia zużywania się materiału.

Wybierz odpowiednią listwę wykończeniową, jeśli w domu zastosowałeś pokrycie panelami, boazerią lub kasetonami z drewna. Dzięki niej stworzysz wyjątkową aranżację i zadbasz o trwałość Twojego pokrycia.

CZYM WYKOŃCZYĆ DREWNIANE POKRYCIE PODŁÓG I ŚCIAN?

Listwy wykończeniowe dają wiele możliwości aranżacji wnętrza. Opaska kątowa najlepiej będzie prezentowała się przy drewnianym suficie. Listwa maskująca to bardzo dobry sposób na zakrycie szczelin w łączeniach boazerii. Kąty przy sufitach doskonale wypełni także ćwierćwałek drewniany. Jeśli natomiast szukasz niebanalnych rozwiązań, na ścianie umieść półwałek drewniany. Dzięki niemu w ciekawy sposób odetniesz dwie formy zdobienia ściany: dół stworzony z listew i górę pomalowaną farbą.

Elementem wykończeniowym, bardzo ciekawym w użyciu, jest także kołek ryflowany. Możesz stworzyć z niego niebanalne konstrukcje do pokoju dziecięcego. To doskonały sposób na wyjątkowe dekoracje dla najmłodszych i tych nieco starszych dzieci.

DREWNIANE LISTWY PRZYPODŁOGOWE

Zdecydowałeś się na podłogę z drewna? W tym przypadku najlepiej jest pozostać przy tym samym materiale listwy wykończeniowej – dzięki temu posadzka zyska na spójności. Wybierając listwę z drewna, musisz się jednak liczyć z koniecznością jej konserwacji. Tylko w ten sposób będziesz mógł zachować jej wygląd na długi czas.

Z pomocą przychodzą tu specjalne preparaty do pielęgnacji i zabezpieczania drewna – bejce, impregnaty czy też lakiery o różnym stopniu połysku. Drewnianą listwę możesz też co jakiś czas malować, aby przywrócić jej piękny kolor, wyblakły na skutek działania silnego słońca.

Dlaczego warto wykończyć drewnianą podłogę? Nie tylko z powodów estetycznych. Brak szczelin i szpar ułatwia utrzymanie podłogi w czystości. Dzięki tym elementom wykończeniowym możesz zlikwidować miejsca, w których szczególnie często gromadziłby się brud. Nie będziesz musiał poświęcać wiele czasu na usunięcie pyłu czy kurzu ze szpary między podłogą a ścianą.

LISTWY WYKOŃCZENIOWE Z PCV I PŁYTY MDF

Ciekawą alternatywę dla drewnianych listew przypodłogowych stanowi ich odpowiednik wykonany z PCV. Tego rodzaju element wyróżnia się w szczególności trwałością i przedłużoną żywotnością, co pozwoli Ci cieszyć się jego pięknym wyglądem przez lata. Podobne właściwości wytrzymałościowe wykazują również listwy wykończeniowe wykonane z płyty MDF. Szeroka paleta kolorów, w których są dostępne, pozwala na dobranie odcienia idealnie pasującego do posadzki – całość będzie się zatem ciekawie prezentować.

COKÓŁ, WAŁEK CZY PÓŁWAŁEK?

Kupując listwę wykończeniową, możesz wybierać spośród jej różnych wariantów. Różnią się od siebie grubością i szerokością – są to cokoły, wałki, półwałki i ćwierćwałki. Im mniejsza grubość listwy, tym bardziej scali się z podłogą i stanie się niemal niewidoczna. Takie rozwiązanie sprawdzi się w sytuacji, gdy dolna część ścian w pomieszczeniu jest i tak zakryta przez meble lub gdy zależy Ci na spójnym efekcie. Przy pomocy wałka osiągniesz z kolei bardziej efektowny i wyrazisty rezultat.

Wałek toczony jest bardzo dobrym materiałem wykończeniowym do każdego domu. Możesz wykorzystać go do łączenia elementów w konstrukcji balustrad, karniszy, a nawet łóżeczek dziecięcych. Dzięki wałkowi ocieplisz każde wnętrze. Możesz go pomalować na dowolny kolor, dlatego bez problemu dopasujesz ten element do każdego wystroju. Szczególnie dobrym materiałem jest wałek sosnowy. Odpowiednia elastyczność drewna umożliwi Ci nadawanie mu potrzebnych kształtów.

UNIWERSALNA LISTWA MASKUJĄCA

Listwy maskujące wykorzystasz do wielu zadań. Możesz nimi zakryć niedoskonałości, jakie powstają na łączeniu dwóch materiałów. W przypadku boazerii często jest to niezbędny element wykończeniowy. Listwami maskującymi stworzysz także samodzielne elementy dekoracyjne. Listwy często wykonane są z litego drewna. Dzięki temu są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

W przypadku listwy maskującej ważne jest odpowiednie przygotowanie jej przed montażem. Impregnację i malowanie powinieneś wykonać przed przytwierdzeniem elementu do podłoża. Tylko wtedy zdołasz w pełni zabezpieczyć listwę. Odpowiednia konserwacja natomiast zagwarantuje ochronę przed szkodnikami i blaknięciem w wyniku upływu czasu. Oczywiście listwę możesz później przemalować, jeśli zmienisz aranżację pomieszczenia. Do kolejnego malowania nie musisz jej demontować.