LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Izolacja

Dlaczego izolacja cieplna, przeciwwodna i akustyczna są tak ważne przy budowie domu? To proste – ponieważ dom musi być ciepły, wolny od wilgoci i wyciszony.

SKUTECZNA IZOLACJA BUDYNKU

Dlaczego izolacja cieplna, przeciwwodna i akustyczna są tak ważne przy budowie domu? To proste – ponieważ dom musi być ciepły, wolny od wilgoci i wyciszony. W tym dziale zgromadziliśmy dla Ciebie produkty do kompleksowej izolacji – od fundamentów, przez mury, okna i drzwi, aż po dach. Ocieplenie domu przeprowadzisz na końcowym etapie budowy. Jest to element prac wykończeniowych. Musisz jednak pomyśleć o nim jeszcze w czasie planowania. Do wyboru masz materiał izolacyjny dostępny w wielu postaciach.

IZOLACJA TERMICZNA – JAK ZBUDOWAĆ ENERGOOSZCZĘDNY DOM?

Odpowiednio wykonana izolacja cieplna pozwala uchronić budynek przed utratą temperatury. W tym dziale znajdziesz materiały izolacyjne poddaszy oraz materiały do izolacji fundamentów. Dobrze dobrane produkty do ocieplania elewacji pozwolą zwiększyć efektywność energooszczędną całego budynku. W naszych sklepach znajdziesz styropian o różnej grubości, wełnę oraz akcesoria uzupełniające. W konsekwencji zmniejszysz koszty eksploatacyjne budynku – wydasz mniej na jego ogrzewanie. Pomyśleliśmy również o zabezpieczeniu newralgicznych miejsc. Chcesz uszczelnić okna i drzwi? Wybierz spośród szerokiego asortymentu uszczelek okiennych i drzwiowych.

SKUTECZNA IZOLACJA PRZECIWWILGOCIOWA

Aby pomieszczenia w domu były wolne od wilgoci i odporne na wyziębienie, ważne jest zadbanie o izolację przeciwwodną. Z jej pomocą uszczelnisz fundamenty, dachy, podłogi oraz balkony. Dzięki temu zabezpieczysz dom przed działaniem wilgoci z gruntu, przed wodą opadową, jak również przed parą wodną. To niezbędny element każdego nowoczesnego domu. Docieplenie skutecznie zwiększa komfort użytkowania pomieszczeń. Chroni Twoje cztery kąty przed rozwojem groźnego dla zdrowia grzyba oraz pleśni, a także podwyższa skuteczność izolacji cieplnej.

Ogromne znaczenie dla całej kondycji budynku ma uszczelnienie dachów. W tej kategorii znajdziesz produkty do izolacji dachów i naprawy pokryć dachowych, takie jak masy gruntujące i powłoki bitumiczne, dzięki czemu w jednym miejscu nabędziesz wszystko, co jest potrzebne do wykonania nowego lub naprawy zniszczonego dachu. Dostępne są również folie i taśmy izolacyjne do uszczelniania podłóg i fundamentów. A może szukasz materiałów do izolacji balkonu lub tarasu? Oczywiście znajdziesz je w naszej ofercie!

ABY DOM BYŁ CICHY – IZOLACJA PRZED DŹWIĘKIEM

Materiały, których zadaniem jest ocieplanie budynku, mogą pełnić też dodatkową rolę – wyciszającą. W części sklepu z materiałami budowlanymi znajdziesz m.in. wełnę izolacyjną, która chroni przed przenikaniem dźwięku do innych pomieszczeń. Izolatory mogą mieć różną grubość – ich szeroki wybór pozwoli Ci dopasować produkty do swoich potrzeb i Twój dom będzie cichy, przyjemny i komfortowy.

Jeśli zależy Ci na tym, żeby w Twoim domu było nie tylko ciepło, ale też cicho, zwróć uwagę na ocieplenie z funkcją wyciszania. Taki wybór pozwoli Ci zapomnieć o nieprzyjemnym odgłosie tupania z wyższego piętra. Znacznie zniweluje hałasy dochodzące zza ściany. Jest niemalże niezbędnym elementem nowoczesnego domu. Wysokiej jakości materiały w tej kategorii skutecznie ograniczają pogłos w pomieszczeniach oraz nie pozwalają na dotarcie nadmiaru uciążliwych dźwięków z zewnątrz.

PRAKTYCZNE AKCESORIA DO IZOLACJI

Dobrej izolacji budynku nie da się wykonać bez odpowiednich akcesoriów. W tej sekcji zgromadziliśmy m.in. kołki do styropianu, profile cokołowe, siatki z włókna szklanego oraz cały wybór elementów ułatwiających montaż materiałów budowlanych do docieplenia budynku. Możesz wybierać spośród wysokiej jakości produktów pochodzących od sprawdzonych producentów. Czekają na Ciebie listwy, profile oraz narożniki. Ich zastosowanie jest niezbędne, żeby zamontować elementy zapewniające ocieplenie domu.

Elementy wpływają na wytrzymałość oraz trwałość instalacji izolacyjnych. Nie warto więc na nich oszczędzać. Czy wiesz, że możesz je zamówić przez internet? Nasi pracownicy przygotują dla Ciebie materiały, które wygodnie odbierzesz w sklepie w wybranym terminie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

KLEJE DO SYSTEMÓW OCIEPLENIOWYCH – NIEZBĘDNE, JEŚLI PLANUJESZ OCIEPLENIE DOMU

Skuteczny klej do instalacji systemów ociepleniowych to absolutna konieczność, jeśli ocieplanie budynku jest dla Ciebie istotne. Z jego pomocą trwale zamocujesz izolację o różnorodnym przeznaczeniu. Z nim z łatwością przykleisz styropian, polistyren oraz wełnę mineralną. Pozwoli Ci także wypełnić ubytki. Odpowiednio użyty na stałe scali elementy składające się na ocieplenie domu, zwiększając wytrzymałość całej konstrukcji.

Do wyboru masz kleje do styropianu, bitumiczne oraz do siatek. Dostępne są w wielu pojemnościach. Dzięki temu możesz kupić ten, który odpowiada Twoim potrzebom. Dopasujesz je też w zależności od pory roku, w której budujesz dom. Bez względu na to, który wybierzesz, możesz mieć pewność, że wpłynie pozytywnie i skutecznie na całe ocieplenie Twojego domu.