Strona główna

Strzałka w prawo

Drzwi przesuwne Atomia

Strzałka w prawo

Drzwi przesuwne Atomia

Drzwi przesuwne do szafy Atomia należą do modułowego systemu, który pozwoli Ci urządzić komfortową przestrzeń do przechowywania.

Filtry

Drzwi przesuwne Atomia

Drzwi przesuwne do szafy Atomia należą do modułowego systemu, który pozwoli Ci urządzić komfortową przestrzeń do przechowywania.

12 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Modułowy system zabudowy Atomia

Wyświetlanie 12 z 12 produktówSystemy i drzwi przesuwne do Twojego mieszkania

Małe wnętrze wymaga zastosowania rozwiązań, które dodatkowo nie ograniczą metrażu. Jeśli chcesz zaoszczędzić cenne centymetry przestrzeni pozostawionej na otwarcie drzwi, zdecyduj się na wybór modeli przesuwnych. Takie zamknięcie, zamontowane na specjalnych prowadnicach, wykorzystaj do odgrodzenia pomieszczeń w domu czy biurze lub zasłonięcia półek w szafie. Poza dodatkową przestrzenią zyskasz element, który podkreśli styl Twojego wnętrza i wpłynie na optyczne powiększenie pokoju.

Czym przedzielisz swoje pomieszczenie?

Przesuwne drzwi działają z wykorzystaniem prostego systemu - możesz je otwierać i zamykać dzięki prowadnicy przymocowanej do ściany lub sufitu. Do wyboru masz systemy przesuwne, które pozostają stale na widoku, lub kryte szyny. Oczywiście z mocowaniem dopasowanym do wybranych drzwi, a w tym przypadku różnorodność jest naprawdę duża.

Możesz zawiesić drzwi pełne, bez przeszkleń i ozdobnych elementów. Ciekawym rozwiązaniem do oddzielenia pomieszczeń są modele pokojowe, które dzięki wstawkom z mlecznego szkła przepuszczają dodatkowe światło do wnętrza. Chcesz optycznie powiększyć pomieszczenie? Wybierz drzwi przesuwne z taflą lustra i zasłoń nimi półki z ubraniami we wnęce. Z kolei lekkości wnętrzu dodadzą modele w całości przeszklone. Wykorzystaj je do odgrodzenia pomieszczeń w domu lub biurze, a także zamknij nimi szafę.

Pełne drzwi przesuwne dla całkowitej prywatności

Dużą zaletą drzwi zamontowanych na szynie jest możliwość wykorzystania ich w każdym domowym pomieszczeniu. Dzięki temu, że przesuwają się wzdłuż ściany, zajmują mało miejsca i korzystnie wpływają na estetykę wnętrza. Jeśli chcesz zachować spójny wystrój pokoju lub zależy Ci na prywatności, wybierz solidne drzwi pełne, stworzone z jednolitej powierzchni. Ich stylistyka jest bardzo różnorodna. Znajdziesz modele zarówno do wnętrz nowoczesnych czy industrialnych, jak i rustykalnych.

Takie drzwi najlepiej sprawdzają się, jeśli chcesz zasłonić wejście do sypialni czy toalety w biurze lub restauracji. Wykorzystaj je również do zamknięcia szafy, a uchronisz ubrania przed przypadkowym zabrudzeniem i zakurzeniem. Modele zbite z naturalnych desek zamontuj z kolei w spiżarni. Ich rustykalny charakter dopasuje się też do większości kuchni. Dzięki jednolitej powierzchni zgromadzone za drzwiami kolorowe opakowania produktów pozostaną niewidoczne, a przestrzeń będzie spójna.

Wpuść do wnętrza więcej słońca i dodaj mu lekkości

Mały metraż często idzie w parze z niewielką ilością światła dziennego, które wpada przez okna. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie przeszklonych elementów wszędzie tam, gdzie to możliwe. Nie tylko pozwól promieniom słonecznym rozgościć się w salonie, ale zaprojektuj przestrzeń tak, aby docierały też do sypialni, gabinetu czy ciemnego korytarza w głębi mieszkania. W tym celu posłużą Ci drzwi przesuwne pokojowe, wzbogacone o przezroczyste elementy lub w całości wykonane ze szkła.

Do wyboru masz drzwi zróżnicowane pod względem szerokości szklanych wstawek. Z łatwością dopasujesz je więc do wystroju swoich wnętrz. Każdy transparentny element ma mleczną barwę, dzięki czemu zachowasz prywatność, nawet gdy zamontujesz modele z dużymi przeszkleniami lub w całości wykonane z półprzezroczystego materiału. Warto dodać, że transparentne elementy powstają z wyjątkowo trwałego szkła hartowanego. Gdzie zamontować takie drzwi?

Modele pokojowe przede wszystkim wykorzystasz do oddzielenia pomieszczeń w mieszkaniu. Dobrym pomysłem jest też zamontowanie ich w łazience, na czym najbardziej skorzystają młodsi domownicy. Dzięki przeszkleniom dzieci dostrzegą światło świecące we wnętrzu, co będzie dla nich czytelnym sygnałem, że pomieszczenie jest zajęte. W pełni przeszklone drzwi to jeden z lepszych wyborów do biura - i do zamknięcia gabinetów czy szaf z dokumentami.

Tafla lustra zamiast drewna - dlaczego warto zakupić?

Wielofunkcyjne przedmioty są kluczem do sukcesu w kwestii urządzania małych wnętrz. Postaw na rozwiązanie dwa w jednym i jako zamknięcie do szafy zamontuj drzwi przesuwne w całości pokryte lustrzaną taflą. Taki model najlepiej sprawdza się w garderobie i sypialni. Dlaczego warto go użyć? Montując lustrzane drzwi, łatwo skontrolujesz swój wygląd zaraz po skomponowaniu stylizacji. Wpłyniesz również na odbiór wnętrza. Lustro doskonale rozprowadza światło, dlatego pomieszczenie wydaje się większe. Dodatkowo oszczędzisz miejsce, które musiałbyś przeznaczyć na stojącą lub wiszącą na ścianie taflę.

Systemy przesuwne - to dzięki nim drzwi się otwierają

Tradycyjne drzwi montowane są na zawiasach we framugach. Te przesuwne - w specjalnych szynach. Stalowe prowadnice są trwałe, odporne na uszkodzenia i mimo delikatnego wyglądu, bez trudu dźwigają spory ciężar. Dostępne rodzaje systemów przesuwnych zróżnicowane są pod względem koloru i wyglądu. Do wyboru masz modele zabudowane płytą MDF lub z widocznym mechanizmem.

Dobierając szyny, zwróć uwagę na to, aby były one dopasowane do wybranego rodzaju drzwi. Inne elementy potrzebne są do zamocowania drewna i szyby. Chcesz mieć pewność, że odpowiednio skompletowałeś materiały? Wybierz gotowe zestawy systemów przesuwnych z dopasowanymi drzwiami.