Strona główna

Strzałka w prawo

Malowanie

Strzałka w prawo

Środki do drewna

Strzałka w prawo

Oleje do pielęgnacji drewna

Strzałka w prawo

Oleje do pielęgnacji drewna

W tej kategorii dostępne są oleje do pielęgnacji drewna. Olejowanie powierzchni drewnianych sprawia, że są one odporne na korozję chemiczną i biologiczną. Oznacza to, że drewno zostaje zabezpieczone przed działaniem szkodników, wilgoci, a także przed ścieraniem i szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych.

Filtry

Oleje do pielęgnacji drewna

W tej kategorii dostępne są oleje do pielęgnacji drewna. Olejowanie powierzchni drewnianych sprawia, że są one odporne na korozję chemiczną i biologiczną. Oznacza to, że drewno zostaje zabezpieczone przed działaniem szkodników, wilgoci, a także przed ścieraniem i szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych.

78 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Środki do drewna

Wyświetlanie 24 z 78 produktów

Załaduj więcej

Olej do drewna, czyli kompleksowa pielęgnacja

W tej kategorii dostępne są oleje do pielęgnacji drewna. Olejowanie powierzchni drewnianych sprawia, że są one odporne na korozję chemiczną i biologiczną. Oznacza to, że drewno zostaje zabezpieczone przed działaniem szkodników, wilgoci, a także przed ścieraniem i szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. Ponadto podkreśla naturalne piękno drewna, nadając mu delikatny kolor. Możesz użyć oleju do renowacji starego drewna, a także zabezpieczyć nim nowe przedmioty. Oferujemy oleje przeznaczone do użycia wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Wśród naszego asortymentu znajdziesz oleje służące do impregnacji tarasów, mebli ogrodowych oraz małej architektury ogrodowej. Dostępne są także oleje do nasączania blatów kuchennych, dzięki którym powierzchnia zyska odporność na wodę. Olejowanie posadzek sprawia, że są wytrzymałe na ścieranie i jednocześnie mniej śliskie niż podłogi lakierowane. Oferujemy oleje marek: Altax, Beckers, Colorit Drewno, Sadolin, Starwax czy V33. W sklepach Castorama dostępny jest duży wybór środków do pielęgnacji drewna. Sprawdź jakie oferty przygotowaliśmy dla Ciebie i zdecyduj się na rozwiązanie najlepsze dla Ciebie. Zabezpiecz odpowiednio drewno byś mógł cieszyć się jego doskonałym wyglądem przez długi czas.

Jak po upływie czasu będzie wyglądał olejowany parkiet?

Olej do parkietu sprawia, że olejowana powierzchnia z wiekiem nabiera szlachetności i starzeje się w elegancki, a przy tym naturalny sposób. Dodatkowo jest ona odporna na uszkodzenia, czy drobne zarysowania. Drewno, które przyjęło olej do podłóg zasklepia się, nie elektryzuje, a co najważniejsze- podłoga oddycha. Oznacza to, że w naturalny sposób reguluje wilgotność w pomieszczeniu. Dodatkowym atutem jest końcowy efekt- podłoga pięknie się błyszczy, nie jest przy tym jednak śliska. Kolejną zaletą jest proste utrzymanie jej w czystości.

Jeśli podłoga ulegnie uszkodzeniu nie musisz odnawiać jej w całości. Wystarczy, że jedynie skorygujesz pojedyncze, zniszczone miejsca. Przed zaolejowaniem dodatkowo wedle uznania możesz pomalować drewno bejcą na dowolny, wybrany kolor lub dokonać ługowania, czyli wybielenia powierzchni. Atutem podłogi olejowanej jest to, że łatwo przywrócisz jej pierwotny wygląd, bez konieczności wcześniejszego cyklinowania.

Czy mogę samodzielnie zaaplikować olej na meble?

Proces olejowania jest bardzo prosty i bez trudu wykonasz go samodzielnie. Nie musisz posiadać specjalistycznego sprzętu, ani specjalnej wiedzy, czy umiejętności. Impregnację zacznij od dokładnego oczyszczenia i przygotowania powierzchni drewna pod zaplanowane prace. Przeszlifuj drewno, nawet jeśli nigdy wcześniej nie było pomalowane warstwą ochronną- dzięki temu pory drewna otworzą się i ułatwi to wniknięcie oleju w głębsze warstwy drewna. Zwilżona, lecz nie mokra ściereczka ułatwi Ci usuwanie pyłu i innych zanieczyszczeń, które mogły pojawić się na powierzchni po szlifowaniu. Poczekaj, aż powierzchnia wyschnie- teraz wreszcie możesz zabrać się za właściwe olejowanie!

Do nałożenia oleju przygotuj pędzel albo miękką, czystą ściereczkę. Pamiętaj, żeby preparat aplikować wzdłuż usłojenia! Po tym, jak nałożysz już pierwszą warstwę oleju, odczekaj mniej więcej godzinę. Dzięki temu preparat należycie wchłonie w głęboką strukturę desek. Żeby odsączy olej do konserwacji drewna, który zebrał się na powierzchni drewna weź papierowy ręcznik, następnie znowu odczekaj godzinę i nałóż kolejną warstwę preparatu. Czynności powinieneś powtórzyć do czasu, aż uzyskasz pożądany efekt.

Jak olej do drewna na zewnątrz będzie prezentował się po latach?

Olej do drewna na zewnątrz to doskonały impregnat, który zabezpieczy powierzchnię przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Olej do tarasów sprawdzi się przez wiele lat i sprawi, że powierzchnia będzie prezentowała się doskonale przez lata. Drewno będzie nawilżone od wewnątrz i nie straszne mu będą deszcz, śnieg, czy mróz. Olej do drewna tarasowego ma naturalny skład jest w pełni bezpieczny dla zwierząt, które spędzają czas w Twoim ogrodzie.

Zanim zaaplikujesz olej do mebli ogrodowych, możesz pomalować je kolorową bejcą, tak by konstrukcje pasowały do zaaranżowanej przestrzeni. Pamiętaj także, że zastosowanie dwóch preparatów na drewno pozwoli Ci ochronić je zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz.

Jakie korzyści niesie ze sobą olejowanie?

Olejowanie to niedrogi i prosty sposób impregnacji powierzchni drewnianych, które wykonasz samodzielnie. Oleje skomponowane są na bazie naturalnych składników, dzięki czemu są ekologiczne i bezpieczne dla osób z alergią oraz dzieci. Produkt nie utrzymuje się jedynie na powierzchni, ale dogłębnie nawilża deski- dzięki temu drewno nie rozsycha się i nie pęka. Napęczniałe od oleju drewno ma zdolności samoregeneracyjne- po powstaniu na powierzchni rysy, drewno samo się zasklepi i ślad po uszkodzeniu zniknie. W pomieszczeniach o dużej wilgotności, bądź na zewnątrz drewno zabezpieczone olejem może oddychać, a tym samym oddaje nadmiar wilgoci. Dzięki, że olej do konserwacji drewna jest transparentny sprawdzi się jako metoda renowacji meblii w aranżacjach rustykalnych, czy skandynawskich.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym spektrum produktów związanych z tą kategorią