Strona główna

Strzałka w prawo

Płytki i podłogi

Strzałka w prawo

Dywaniki

Strzałka w prawo

Dywaniki

Niezwykłe bogactwo wzorów i właściwości dywaników sprawia, że z powodzeniem posłużą Ci w niemal każdym pomieszczeniu Twojego domu czy mieszkania. Kuchnia, przedpokój, łazienka – każde z tych wnętrz zyska na uroku, jeśli dobierzesz do niego pasujący dywanik czy chodniczek

Filtry

Dywaniki

Niezwykłe bogactwo wzorów i właściwości dywaników sprawia, że z powodzeniem posłużą Ci w niemal każdym pomieszczeniu Twojego domu czy mieszkania. Kuchnia, przedpokój, łazienka – każde z tych wnętrz zyska na uroku, jeśli dobierzesz do niego pasujący dywanik czy chodniczek

37 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Płytki i podłogi

Wyświetlanie 24 z 37 produktów

Załaduj więcej

DYWANIKI – NIETUZINKOWA DEKORACJA KAŻDEGO WNĘTRZA

Nic tak nie doda wnętrzu przytulności, jak odpowiednio dobrane dywaniki. Dzięki nim korzystanie z pomieszczenia jest niezwykle komfortowe. Planujesz wykończyć tymi akcesoriami swoje pomieszczenie? Twoje stopy Ci podziękują! Sprawdź szeroką gamę produktów, którą zebraliśmy dla Ciebie w sklepach Castorama. Dywaniki okrągłe, do kuchni, prostokątne... Znajdź dodatek pasujący do Twojej aranżacji!

DŁUGIE CZY KRÓTKIE WŁOSIE?

Zasadniczy podział znajdujących się w naszej ofercie dywaników przyjmuje za kryterium długość włosia. Zgodnie z tym można wyróżnić modele z krótkim i długim runem. Co warto o nich wiedzieć? Dywaniki z długim włosiem są miękkie i pięknie się prezentują. Możesz więc rozłożyć je w reprezentacyjnych miejscach w domu, aby nadać im przytulny akcent. Dobrze prezentują się zwłaszcza w salonach i sypialniach.

Niestety takie akcesorium nie sprawdzi się w często użytkowanych pomieszczeniach. Częste chodzenie po włochatej powierzchni może ją odkształcić. W efekcie dywanik może stracić na estetyce. W takich pomieszczeniach warto z kolei sięgnąć po dodatki z krótkim runem, które jest odporniejsze na częstą eksploatację.

W JAKICH POMIESZCZENIACH SPRAWDZĄ SIĘ DYWANIKI?

Niezwykłe bogactwo wzorów i właściwości dywaników sprawia, że z powodzeniem posłużą Ci w niemal każdym pomieszczeniu Twojego domu czy mieszkania. Kuchnia, przedpokój, łazienka – każde z tych wnętrz zyska na uroku, jeśli dobierzesz do niego pasujący dywanik czy chodniczek. Występują one w wielu kolorach i wzorach, a łatwość w dobraniu ich odpowiedniej wielkości dodatkowo pozytywnie wpływa na ich popularność.

W naszej ofercie znajdziesz zarówno uniwersalne, stonowane modele, jak i bajecznie kolorowe rozwiązania, świetne na przykład do pokoju dziecięcego.

Nie przepadasz za zimną podłogą w swojej kuchni? Dywaniki do kuchni szybko temu zaradzą. Przy wyborze zwróć uwagę na ich wytrzymałość – w takim pomieszczeniu mogą być mocno eksploatowane. Z kolei kiedy decydujesz się na dywaniki przy łóżku do sypialni, nie musisz tak mocno kierować się pragmatyzmem. Ich rola zazwyczaj ogranicza się do umilania Ci pierwszych chwil po wstaniu z łóżka, nie korzystasz z nich zatem bardzo często w ciągu dnia. Dywanik do sypialni pięknie dopełni Twoje wnętrze.

Dywaniki łazienkowe to bardzo częsty dodatek przy wannie czy kabinie prysznicowej. Kiedy kończysz ciepłą, przyjemną kąpiel czy prysznic, wolisz postawić stopę na miękkiej tkaninie niż na zimnych kafelkach. Korzystając z niego, poprawiasz też swoje bezpieczeństwo. Chroni Cię on bowiem przed niemiłym w skutkach poślizgnięciem na mokrej podłodze. Kiedy wybierasz dywanik łazienkowy, zwróć uwagę na materiał, z jakiego został wykonany. Od tego bowiem zależy sposób jego konserwacji.

Wybierając dywaniki do przedpokoju, kierujesz się zapewne jego kolorem. Jeśli dopasujesz go do pozostałych dekoracji, aranżacja zyska na spójności. Pamiętaj, że ciemne barwy będą łatwiejsze do utrzymania w czystości. Warto jednak wziąć pod uwagę również inne aspekty, które podniosą komfort codziennego korzystania z dywanika.

O czym mowa? W przypadku dywanika umieszczonego w korytarzu przy drzwiach wejściowych ważne jest, aby miał dość sztywne włosie. Dzięki temu zabrudzenia przyniesione na obuwiu z zewnątrz pozostaną na nim. Utrzymanie porządku w domu stanie się łatwiejsze.

Dywanik to dodatek szczególnie narażony na zabrudzenie. Dlatego też niezwykle ważną kwestią jest odpowiednie częste jego czyszczenie. To istotne zwłaszcza wtedy, kiedy wśród domowników znajduje się osoba z alergią na kurz czy roztocza oraz w pokojach dziecięcych. Jeżeli wybierasz dywanik do królestwa swojej pociechy, kieruj się zatem nie tylko atrakcyjnym wzornictwem, ale zadbaj też, aby był to dodatek łatwy w czyszczeniu.

Twoje schody powinny nie tylko świetnie się prezentować, ale przede wszystkim być bezpieczne. W pełnieniu obu tych funkcji pomogą im dywaniki na schody. Przed wyborem upewnij się, że jego spodnia część jest antypoślizgowa. Zapewni to większą stabilność. Możesz także zdecydować się na szereg akcesoriów podnoszących wygodę i bezpieczeństwo, takich jak profile czy kleje do wykładzin. Takie produkty również znajdziesz w naszej ofercie.

DYWANIKI ZEWNĘTRZNE – CZYM SIĘ KIEROWAĆ PRZY ICH WYBORZE?

Dywaniki możesz stosować nie tylko w pomieszczeniach, ale również na zewnątrz – czy to w roli wycieraczki przed drzwiami wejściowymi czy też w altance ogrodowej lub na tarasie. Pamiętaj jednak, że nie każdy dodatek sprawdzi się na zewnątrz. Wszystko za sprawą czynników pogodowych, które mogłyby mu zaszkodzić.

Ekspozycja na promienie słoneczne sprawia, że kolory szybko bledną. Nadmierna, utrzymująca się przez dłuższy czas wilgoć lub mrozy mogą przyczynić się do szybkiego zniszczenia niektórych tkanin, zwłaszcza naturalnych. Sięgaj więc po dywaniki wykonane z trwałych materiałów, takich jak np. polipropylen. Szukając takich akcesoriów, koniecznie zajrzyj do oferty marketów budowlanych Castorama. Proponujemy Ci cały szereg dywaników zewnętrznych, które mogą przypaść Ci do gustu!