Balustrady

Balustrady to elementy architektoniczne, które pełnią przede wszystkim funkcję ochronną, jednak równocześnie stanowią ważny element dekoracyjny. Montowane na tarasach, balkonach czy schodach, chronią przed upadkiem, a jednocześnie dopełniają całości estetycznego wyglądu budynku.

Odpowiednie wykończenie i bezpieczeństwo – balustrady

Dzięki elementom dostępnym w tej kategorii możesz skomponować idealną balustradę. Będzie ona wyglądała dokładnie tak, jak chcesz – wystarczy, że dobierzesz odpowiednią barierkę, poręcz, słupki czy łuk i kapsle maskujące. Oprócz ozdoby przestrzeni zyskasz fragment schodów, który zapewnia bezpieczne wchodzenie na stopnie i schodzenie z nich. Sprawdź, jakie balustrady znajdziesz w bogatej ofercie marketów budowlanych Castorama.

Balustrady schodowe wewnętrzne są niezbędne, gdy konstruujesz schody. To one sprawiają, że domownicy, w tym osoby starsze i dzieci, mogą poczuć się bezpiecznie podczas wchodzenia i schodzenia. Stosuje się je także na piętrze jako zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości. Balustrady są wykonywane z różnych materiałów, a ich różnorodność kolorystyczna sprawia, że bez trudu dopasujesz je do aranżacji pomieszczenia. W naszym asortymencie znajdziesz elementy balustrad wyprodukowane przez doświadczone marki. Wybierzesz spośród produktów takich firm jak Kornik czy Knap, co daje gwarancję długiej żywotności konstrukcji.

Bezpieczne schody – balustrady schodowe wewnętrzne

Barierki na schody oraz odpowiednie poręcze schodowe ułatwiają poruszanie się i znacznie podnoszą bezpieczeństwo użytkowania schodów. Odpowiednią balustradę możesz wykonać z dostępnych tutaj elementów, które łatwo do siebie dopasować. Będzie ona wykonana ze słupków, do których dołącza się odpowiednie rurki przy wykorzystaniu łączników i wsporników do mocowania. Zwieńczeniem będzie poręcz schodowa.

Balustrady schodowe wewnętrzne są niezbędne, jeśli po obu stronach schodów nie znajduje się ściana. Dzięki balustradzie unikniesz niebezpiecznego upadku z wysokości. Poręcz kończąca konstrukcję ochroni Cię podczas poślizgnięcia się na stopniu. Balustrada musi znaleźć się na piętrze, gdzie zapobiegnie upadkowi z wysokości.

Poręcz schodowa wewnętrzna wraz z balustradą jest też elementem dekoracyjnym. Warto dopasować ją do aranżacji, żeby stanowiła jej dopełnienie. Balustrady schodowe wewnętrzne nowoczesne to między innymi drewniane konstrukcje. Do takiej aranżacji pasują słupki o prostej formie, bez frezowań. W nowoczesnych wnętrzach doskonale zaprezentują się też metalowe balustrady. Te w wersji polerowanej, błyszczącej są idealnym rozwiązaniem również do wnętrz urządzonych w stylu glamour.

Wśród elementów do konstruowania balustrad nie brakuje takich, które oddadzą charakter industrialnej aranżacji. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu loftowego wnętrza, zdecyduj się na słupki ze stali ocynkowanej, koniecznie w czarnym kolorze i o matowym wykończeniu. Będą świetnie wyglądały w połączeniu z drewnianymi stopniami. Czarne słupki sprawdzą się też w minimalistycznym wnętrzu.

Balustrady drewniane czy metalowe – jakie wybrać?

Poręcz drewniana występuje w sklepach Castorama w wielu wersjach – masz do wyboru dębowe, sosnowe, bukowe elementy. Podobnie jest ze słupkami, a także barierkami. Balustradę drewnianą utworzysz również łatwo z gotowych modułów. Poręcze schodowe wewnętrzne możesz w dowolny sposób pomalować. Elementy z drewna pokryjesz olejem, lakierem lub farbą. Dzięki temu możesz nadać poręczy oraz balustradzie dowolny wygląd. Ich wkomponowanie w aranżację będzie łatwiejsze. Lakier czy farba nie tylko ozdobią elementy konstrukcji, lecz także je wzmocnią. Drewniane elementy są przyjemnie ciepłe w dotyku.

Balustrady schodowe metalowe wewnętrzne również znajdują się w naszym asortymencie. Dostępne są też liczne elementy, które pomogą Ci je zamontować czy wykończyć. Metalowa poręcz do schodów jest łatwa do wyczyszczenia, choć mogą na niej pozostawać widoczne odbicia dłoni. Ta drobna niedogodność nie występuje w przypadku elementów o matowym wykończeniu. Metalowe elementy charakteryzują się też odpornością na wgniecenia.

Balustrady schodowe – wybierz najlepsze akcesoria!

Bogata oferta sieci marketów budowlanych Castorama pozwoli Ci dopasować balustradę do Twoich schodów, antresol czy balkonów. Wszelkie elementy, z których składają się odpowiednie systemy zabezpieczeń, znajdziesz właśnie w tej kategorii – to drewniane i metalowe poręcze schodowe, słupki i rurki oraz wszelkie, odpowiednie mocowania, łączenia czy zaślepki. Dzięki akcesoriom możesz odpowiednio wykończyć przestrzeń i zmontować balustrady schodowe, które będą zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne.

W naszej ofercie znajdziesz między innymi wspornik nastawny poręczy, który jest przeznaczony do połączenia tralki z poręczą. Prostokątny element nakłada się na tralkę, a pozostałość przymocowuje do spodu poręczy. Nie brakuje akcesoriów, dzięki którym przymocujesz słupek balustrady do podłoża. Dostępne są też wsporniki ścienne. Dzięki nim bez trudu skonstruujesz poręcz przy ścianie, jeśli schody znajdują się pomiędzy ścianami i nie ma konieczności stawiania pełnej balustrady.

Balustrada może być szklana. Wymaga zastosowania niezwykle trwałego materiału, a także bardzo dobrych łączeń. W Castoramie znajdziesz uchwyty do szyb, które pozwalają na szybkie przeprowadzenie montażu bez użycia specjalistycznych narzędzi. W zestawie z uchwytem znajduje się uszczelka. Gumowy element zapobiega zniszczeniu szklanej powierzchni.

Estetyczne wykończenie poręczy jest możliwe dzięki zakończeniom. Dostępne są produkty wykonane zarówno ze stali, jak i drewna. Możesz wykorzystać do drewnianej poręczy zakończenie z tego samego surowca. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Dobrze sprawdzi się też stalowe zakończenie, szczególnie jeśli zależy Ci na uzyskaniu nowoczesnego efektu.