icon
Najbliższa niedziela 11.06 jest niedzielą niehandlową
icon
Najbliższa niedziela 11.06 jest niedzielą niehandlową

Strona główna

Strzałka w prawo

Korpusy

Strzałka w prawo

Filtry

Korpusy

Korpus Atomia dostępny jest w różnych rozmiarach. Możesz również skorzystać z korpusów narożnych, które umożliwiają stworzenie oryginalnej garderoby.

125 prod.

Zobacz więcej Modułowy system zabudowy Atomia

Wyświetlanie 24 z 125 produktów

Załaduj więcej

KORPUS NARUROWY – WYGODNE ROZWIĄZANIE FILTRACYJNE DO TWOJEGO DOMU

W Castoramie zaopatrzysz się w korpusy filtrów do wody. W ofercie posiadamy duży wybór korpusów w różnych wielkościach. Obudowy są przeznaczone do filtrów narurowych, które montuje się w miejscach przyłączenia wody w budynkach mieszkalnych.

Korpus narurowy to bardzo proste w działaniu i użytkowaniu urządzenie. Jego instalacja nie jest skomplikowana. Wystarczy zamontować go bezpośrednio na rurze, która doprowadza wodę do domu. W środku korpusu znajduje się wkład filtrujący. Działa on na zasadzie bardzo dokładnego sita, które filtruje wodę przepływającą przez korpus.

Filtr narurowy może mieć różne właściwości. W zależności od tego, co dokładnie ma zatrzymywać, stosuje się różne rodzaje wkładów (piankowe lub sznurkowe). Możesz także zainstalować większą ilość korpusów. Najczęściej stosowane korpusy mają 10 cali, jednak w mieszkaniach można zastosować korpus 5-calowy. Oszczędzisz tym samym miejsce.

OCHRONA SPRZĘTÓW AGD ORAZ TWOJEGO ZDROWIA

Do filtrów stosuje się specjalne wkłady, które umożliwiają korzystanie z czystej wody, pochodzącej z domowych instalacji. Przeźroczyste obudowy korpusów pozwolą Ci na łatwą ocenę stopnia zanieczyszczenia wkładu.

Instalując korpusy, zapewnisz instalacji wodnej ochronę, jak również przedłużysz trwałość podłączonych do niej urządzeń np. zmywarki, pralki, wanny czy kabiny prysznicowej. Skutecznie zabezpieczysz sprzęty przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami, które mogą mieć na nie niszczący wpływ.

Filtry sprawnie usuwają wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne, a także, chlor, metale ciężkie oraz związki organiczne. Zainstalowanie korpusu narurowego uzdatni wodę, znacznie podnosząc jej czystość, dzięki czemu domownicy będą mogli korzystać z wody bez obaw o jej jakość.

KORPUS NARUROWY DO WODY – ROZMIAR I ILOŚĆ MAJĄ ZNACZENIE

Filtr wody narurowy poprawi jakość Twojej wody, jednak wiele zależy od jej stanu. Zanim kupisz odpowiedni produkt, sięgnij po dostępne testy i sprawdź, co jest największym problemem Twojego źródła wody.

Filtr do wody przepływowy powinien być przede wszystkim odporny. Wykonany jest najczęściej z tworzywa sztucznego, który dobrze radzi sobie z nieustannym kontaktem z wodą. Co więcej, tworzywo to nie wytrąca do wody żadnych szkodliwych substancji.

W przypadku tych produktów ilość i wielkość ma znaczenie. Większe, czyli 10-calowe korpusy bardzo dobrze radzą sobie w przypadku ujęć wody do całych budynków jednorodzinnych lub wielorodzinnych. Jednak wtedy warto zainstalować nie jeden, a dwa lub więcej korpusów. Dzięki temu filtracja będzie skuteczniejsza. Filtr narurowy do wody 5-calowy sprawdzi się w mieszkaniach. Pozwoli Ci oszczędzić miejsce. Równocześnie w zupełności wystarczy do skutecznej filtracji wody.

Bardzo istotna jest także szczelność korpusu. Dzięki temu nie zagrozi Ci zalanie. Unikniesz także marnowania wody. Sięgaj po zestawy, które łatwo odpowietrzać. Część modeli jest wyposażona w odpowietrznik. Pozwoli Ci to uniknąć problemu z odkręcaniem i ponownym zakręcaniem korpusu. To z kolei wpłynie na jego szczelność i skuteczność.