Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Nożyczki

Strzałka w prawo

Nożyczki

Nie ulega wątpliwości, że nożyczki to jedno z najczęściej wykorzystywanych w domu akcesoriów. Równie często sięga się po nie w warsztacie. Należą do najbardziej popularnych narzędzi, ponieważ mają uniwersalne zastosowanie.

Filtry

Nożyczki

Nie ulega wątpliwości, że nożyczki to jedno z najczęściej wykorzystywanych w domu akcesoriów. Równie często sięga się po nie w warsztacie. Należą do najbardziej popularnych narzędzi, ponieważ mają uniwersalne zastosowanie.

12 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia do cięcia i obróbki

Wyświetlanie 12 z 12 produktów

Nożyczki przydatne w domu i w warsztacie

Ich konstrukcja znana jest od wieków, jednak jej prostota sprawia, że nożyczki na razie nie mają zamiaru ustępować pola innym narzędziom. Cenione są za łatwość użycia i trwałość. Możesz wykorzystać je na różne sposoby, a ergonomiczny uchwyt pozwoli Ci na długotrwałą pracę.

Nie ulega wątpliwości, że nożyczki to jedno z najczęściej wykorzystywanych w domu akcesoriów. Równie często sięga się po nie w warsztacie. Należą do najbardziej popularnych narzędzi, ponieważ mają uniwersalne zastosowanie. Nożyczki sprawdzą się przed wszystkim w kuchni, do otwierania opakowań lub obróbki żywności. Niezbędne są także w podręcznej skrzynce na narzędzia czy w warsztacie majsterkowicza. Jeśli zajmujesz się pracami elektrycznymi lub ogrodnictwem, bez wątpienia jesteś w stanie wskazać wiele zastosowań dla tego sprzętu.

Nożyczki uniwersalne bardzo często wykorzystuje się w różnych dziedzinach przemysłu. Będą niezbędnym elementem zakładu krawieckiego czy tapicerskiego. Możesz wyposażyć w nie stanowisko elektryka czy torbę montera. Ważne jest, żebyś dobrał rodzaj nożyczek do swoich potrzeb. Sprawdź, jakie nożyczki zgromadziliśmy w asortymencie marketów budowlanych Castorama!

UNIWERSALNE NOŻYCZKI – NIEZBĘDNE W KAŻDYM GOSPODARSTWIE DOMOWYM

Wybierając nożyczki uniwersalne, z których będziesz korzystać jedynie w domu, powinieneś skupić się przede wszystkim na materiale, z którego zostały wykonane ostrza. Najlepiej, aby była to hartowana stal, która nie stępi się niezależnie od tego, co będziesz nimi przecinać.

Koniecznie zwróć również uwagę na rodzaj ostrza. Do Twojej dyspozycji są noże uniwersalne z ostrzem gładkim i ząbkowanym – te drugie sprawdzają się najlepiej w przypadku materiałów o gładkiej powierzchni, na których ostrze bez ząbków mogłoby się po prostu ślizgać. Istotna jest także konstrukcja uchwytów – mogą być ułożone prosto albo wygięte w jedną stronę tak, by były wygodne dla lewo- lub praworęcznych osób.

JAKIE NOŻYCE PRZYDADZĄ SIĘ W WARSZTACIE?

Jeśli myślisz o cięciu w warunkach warsztatowych, z pewnością najczęściej przychodzą Ci na myśl różnego rodzaju noże i szczypce. Okazuje się jednak, że równie dobrze można tutaj skorzystać z profesjonalnych nożyc o ukierunkowanym działaniu. Możesz spotkać się z akcesoriami przeznaczonymi do cięcia cienkiej blachy, izolacji przewodów, a nawet samych kabli.

Profesjonalne nożyce są też najczęściej wyposażone w dość zaawansowane technologicznie funkcje, które mają za zadanie chronić Cię przed zranieniem podczas majsterkowania. Należy do nich chociażby automatyczna blokada kciuka dla zamykających się ostrzy, która zapobiega przytrzaśnięciu palca.

NOŻYCZKI W ASORTYMENCIE SKLEPÓW CASTORAMA – PRZEGLĄD

Zakupu nożyczek do wyposażenia warsztatu czy mieszkania najczęściej dokonujesz pod wpływem jakiejś potrzeby. Jeśli jesteś w stanie określić, co konkretnie będzie Ci potrzebne, spróbuj znaleźć te cechy w zgromadzonych przez nas produktach. Poza standardowymi nożyczkami do uniwersalnego zastosowania znajdziesz tu także narzędzia specjalistyczne.

Podstawowym wariantem, na jaki natkniesz się w tym dziale, będą nożyce uniwersalne. Choć wyglądem mogą przypominać nożyczki biurowe, ich zastosowanie jest nieco inne. Dzięki solidnym materiałom, z których wykonano te narzędzia, z czystym sumieniem możesz używać je do cięcia twardych materiałów. Cienka blacha czy elementy skórzane nie będą stanowiły dla nich problemu. Ponadto wygodny, ergonomiczny uchwyt nie będzie męczył Twoich dłoni podczas intensywnej pracy.

Nasza oferta obejmuje szereg nożyc o najróżniejszym zastosowaniu. Poznaj np. nożyczki dla elektryków, które mają ostrza specjalnie przystosowane do cięcia przewodów, jak również do zdejmowania z nich izolacji. Dzięki specjalnemu kształtowi ostrza tymi nożyczkami jesteś w stanie zastąpić kilka różnych narzędzi. Ponadto są bardzo wygodne w użyciu, co powoduje, że czas poświęcony tej pracy będzie możliwie najkrótszy.

Proponujemy Ci także nożyce multifunkcyjne, przy użyciu których przetniesz niemal każdy materiał. Jeżeli zamierzasz wyposażyć warsztat majsterkowicza lub własną skrzynię narzędziową, powinieneś postawić właśnie na ten rodzaj nożyczek. Mogą być stosowane również w przemyśle lekkim i podczas prac przy manufakturze. Bardzo często wyposażone są w ciekawe funkcje, jak blokada ostrzy czy dodatkowe ząbkowania na ostrzach.

Główną zaletą nożyczek multifunkcyjnych jest ich wytrzymałość. Solidna stal, z której wykonuje się ostrza, będzie odporna na drobne zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Ponadto możesz nią ciąć nawet cienki tworzywa sztuczne czy elementy stalowe.

Znajdziesz tu także inne nożyczki przemysłowe, niezbędne w zakładzie krawieckim. Ich wąskie ostrza sprawiają, że z łatwością przetniesz nimi tkaniny, skóry, a nawet filce. Ich konstrukcja przewiduje długotrwałą pracę narzędzia. Uchwyt tych nożyczek jest tak wyprofilowany, żeby układał się wygodnie w Twojej dłoni. Koniecznie sprawdź, jakie inne modele nożyczek można znaleźć w ofercie sieci sklepów Castorama! W innych działach znajdziesz specjalne ostrzałki, dzięki którym możesz zadbać o odpowiedni stan ostrzy swoich nożyczek.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami z tej kategorii.