Podkłady gruntujące

Podkłady gruntujące to preparaty stosowane do gruntowania nawierzchni przed malowaniem, klejeniem lub układaniem płytek. Ich zadaniem jest wyrównanie chropowatej powierzchni, zwiększenie przyczepności farby, kleju lub zaprawy oraz poprawienie wytrzymałości szpachli i wzmocnienie podłoża.

Grunt kwarcowy i inne, czyli buduj i remontuj z podkładami gruntującymi

Podczas budowania lub remontowania mieszkania istotne są szczegóły. Od tego, czy krok po kroku wykonasz wszystkie niezbędne czynności, będzie później zależała trwałość tworzonych przez Ciebie konstrukcji. Warto zatem pamiętać o zastosowaniu podkładów gruntujących, których działanie pozwoli na zapewnienie idealnej wytrzymałości mechanicznej rozmaitych podłoży.

Podkłady gruntowe to materiały, bez których trudno się obyć podczas remontu lub budowy. Najważniejszym przeznaczeniem tych produktów jest przygotowanie podłoża pod dalsze wykończenie. Przy czym przygotowanie to może odbywać się na wiele różnych sposobów. W zależności od zastosowanego materiału grunt może zmniejszać chłonność wykańczanej powierzchni. Dzięki temu nie tylko w mniejszym stopniu zużywasz materiał wykończeniowy. Mniejsza chłonność oznacza również mniej wody przenikającej w głębsze partie ścian. Dzięki temu wykończenie nakłada się wygodniej, materiał schnie szybciej, a ściana nie będzie nosiła w sobie nadmiaru wilgoci.

Inną właściwością gruntów jest zapewnienie lepszej przyczepności materiałowi, który zamierzasz nałożyć na ścianę. Nie ma przy tym znaczenia, z czego będziesz później korzystał. Ważne jest, że za pomocą gruntu będziesz w stanie poprawić przyczepność nawet gładkiej ścianie, co pozwoli Ci na przyklejenie płytek, tapety czy pomalowanie farbą. To nie tylko zapewnia szybszą pracę. Dzięki gruntowi tynk lub inny materiał nie odpadną po wielu latach.

Przed wykończeniem powierzchni ściany, szczególnie na zewnątrz budynków, jest ona narażona na szkodliwe czynniki atmosferyczne. Nakładając grunt, będziesz w stanie zapewnić jej tymczasową ochronę. Stworzysz na powierzchni powłokę, która ograniczy wnikanie w ścianę wilgoci. Dzięki temu mury nie ulegną uszkodzeniu, zanim będziesz mógł przystąpić do ostatecznych prac wykończeniowych.

Co zapewni Ci grunt kwarcowy i inne rodzaje tych produktów?

Produkty dostępne w naszej ofercie są przeznaczone do różnych powierzchni. Nadają się zarówno do ścian i podłóg o dużej, jak i o małej chłonności. Dzięki temu możesz w prosty sposób zadbać o wykończenie każdego pomieszczenia oraz fragmentów budynków na zewnątrz.

Grunty zostały pogrupowane zgodnie z ich przeznaczeniem. Innymi właściwościami będą charakteryzowały się grunty pod tynki. W ich przypadku lepsza przyczepność oraz wygładzanie powierzchni to najważniejsze cechy. Produkty te mogą być stosowane przede wszystkim wewnątrz budynków.

W innej kategorii znajdziesz grunty od wylewki. Ich największą zaletą jest większa wytrzymałość. Dodatkowo grunty pod wylewki mogą być również przeznaczone do stosowania pod ogrzewanie podłogowe. Takie produkty zapewniają lepsze przewodzenie ciepła. Gwarantują także ochronę podłodze narażonej na zmienne temperatury.

Grunty uniwersalne natomiast wykorzystasz w wielu różnych miejscach. Doskonale sprawdzają się jako podłoże pod farby malarskie. Ciekawym produktem jest grunt szczepny z piaskiem kwarcowym. Nadaje powierzchni lekko chropowatą powierzchnię. Idealnie zatem nadaje się do przygotowania ściany np. pod tapetowanie lub kafelkowanie.

Podkłady do wszystkiego, czyli grunty uniwersalne

Jeśli planujesz prace remontowe w swoim domu, niezbędne będzie zapoznanie się z produktami z tego działu. Tutaj znajdziesz środki gruntujące, nadające się do najróżniejszych powierzchni. Zaczynasz malowanie ścian i zastanawiasz się, w jaki sposób wyrównać ich chłonność i zwiększyć przyczepność? Grunty uniwersalne z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Przeprowadzone prace przyniosą nie tylko pożądany efekt, ale również zachowają go na długi czas. Grunty uniwersalne posłużą Ci również w czasie kafelkowania – przygotują podłoża przed nakładaniem warstw zapraw klejowych. Będą świetnie spełniały swoje zadanie na powierzchniach ceglanych, cementowych, wapiennych czy betonowych.

Grunt kwarcowy do elewacji jest bardzo chętnie wykorzystywany ze względu na jego właściwości. Przede wszystkim zapewnia bardzo dobrą przyczepność elewacji.

Przygotuj podłoże przed tynkowaniem – grunty pod tynk

Przed wykańczaniem ścian tynkami lub gładziami także należy zastosować warstwy gruntujące. Grunty pod tynk pozwalają zwiększyć trwałość nakładanych mas, przez co na dłużej zachowują one swoje właściwości i atrakcyjny wygląd. Nie będziesz zatem musiał często przeprowadzać remontów. Grunty pod tynk należy nakładać na podłoża suche i oczyszczone, najlepiej dzień przed przystąpieniem do tynkowania czy kładzenia gładzi – wówczas najlepiej pełnią swoją funkcję.

Jeśli zależy Ci na ciekawym efekcie na ścianie, dobrym wyborem może być grunt z piaskiem kwarcowym. Tworzy lekko chropowatą powierzchnię, do której idealnie przylegają tynki. Dzięki temu grunt kwarcowy nadaje się do stosowania na płyty gipsowe, na które chcesz przykleić płytki. Zapewnia przyczepność klejowi.

Co bardzo ważne, grunt z piaskiem kwarcowym na zewnątrz może być stosowany pod tynki mozaikowe i inne. Bardzo dobrze współdziała z produktami, które wymagają nakładania cienkiej warstwy.

Grunty pod wylewki

Wylewki stosuje się najczęściej na podłożach anhydrytowych lub jastrychach cementowych – materiały te cechują się bardzo wysoką chłonnością, dlatego należy je uprzednio przygotować do pracy. Do tego niezbędne będą grunty pod wylewki, które zmniejszą i wyrównają ich chłonność. Jeśli czynność ta wykonana zostanie poprawnie, wówczas woda wiążąca wylewki nie wniknie w podłoże, ale będzie mogła swobodnie wiązać masę, zapewniając całości odpowiednie właściwości. W naszej ofercie znajdziesz grunty do każdych powierzchni – dopasuj je do własnych potrzeb.