Strona główna

Strzałka w prawo

Utrzymanie porządku

Strzałka w prawo

Parownice

Strzałka w prawo

Parownice

Parownice to urządzenia, które dzięki wysokiej temperaturze pary wodnej skutecznie usuwają brud i bakterie z różnych powierzchni. Dzięki temu, że para działa na zasadzie naturalnego środka czyszczącego, parownice są bezpieczne dla środowiska i zdrowia użytkowników. I

Filtry

Parownice

Parownice to urządzenia, które dzięki wysokiej temperaturze pary wodnej skutecznie usuwają brud i bakterie z różnych powierzchni. Dzięki temu, że para działa na zasadzie naturalnego środka czyszczącego, parownice są bezpieczne dla środowiska i zdrowia użytkowników. I

2 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Urządzenia i narzędzia do czyszczenia

Wyświetlanie 2 z 2 produktów

Parownice – co to takiego?

Prezentowane w tej kategorii parownice są bardzo wygodne w użyciu i idealnie nadają się do czyszczenia różnych powierzchni w domu, takich jak podłogi, dywany, meble, kafelki lub okna. Parowanie jest łatwe i szybkie. Urządzenie odznacza się niewielką wagą i jest poręczne, dzięki czemu można je bez problemu przenosić z jednego do drugiego pomieszczenia.

Parownice wykorzystują technologię wytwarzania pary wodnej pod wysokim ciśnieniem, zwykle powyżej 4 atmosfer. Ponadto parownica do czyszczenia wytwarza parę osiągającą temperaturę powyżej 100°C, co umożliwia skuteczne zwalczanie bakterii, grzybów i wirusów. Jest to skuteczne narzędzie dezynfekcyjne.

Parownica ma wiele zalet, które powodują, że czyszczenie za jej pomocą jest lepiej oceniane niż tradycyjnymi metodami, które wymagają użycia detergentów i chemikaliów. Para wodna jest przyjazna dla środowiska i nie wywołuje alergii u osób wrażliwych na składniki chemiczne. Ponadto parowanie pozwala na oszczędność czasu i energii. Do czyszczenia nie trzeba stosować siły, nie jest też konieczne bezpośrednie tarcie powierzchni.

Każda parownica ma określoną pojemność, czyli ilość pary wodnej, jaką może wytworzyć w ciągu jednej sesji. Zwykle wynosi ona od 0,5 do 2 litrów i zależy od modelu. Im jest większa, tym dłuższy czas pracy i większa wydajność.

Parownica do czyszczenia wytwarza parę wodną o wysokiej temperaturze, dlatego nieostrożne używanie może spowodować oparzenia. Z tego powodu podczas korzystania z urządzenia należy zachować ostrożność i stosować odpowiednie środki ochrony osobistej, takie jak rękawice i okulary ochronne, które także są dostępne w sklepach sieci Castorama. Zanim rozpoczniesz pracę z parownicą, zapoznać się z instrukcją obsługi i postępuj zgodnie z zaleceniami producenta.

Parownice – poznaj ofertę Castoramy

Poniższa kategoria obejmuje różnego rodzaju urządzenia, które wykorzystują parę wodną do czyszczenia i dezynfekcji powierzchni. W skład asortymentu wchodzą zarówno modele przeznaczone do użytku domowego, jak i urządzenia takie jak parownica przemysłowa. Te pierwsze są często stosowane do czyszczenia podłóg, mebli, tapicerki, dywanów, okien, łazienek oraz do prasowania ubrań. Z kolei parownicaprzemysłowa jest używana w różnych branżach gospodarki, gdzie służą do dezynfekcji i sterylizacji narzędzi oraz różnych powierzchni i maszyn. 

Oferowane przez nasze sklepy modele parownic różnią się między sobą pod względem mocy, ciśnienia, pojemności zbiornika na wodę oraz funkcji, dzięki czemu można wybrać odpowiednie urządzenie do indywidualnych potrzeb. Parownica parowa to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto ceni czystość, ale nie chce na sprzątanie poświęcać wielu godzin.

Parownice ręczne

W poniższej kategorii znajdziesz między innymi wygodne parownice ręczne. Są to małe, przenośne urządzenia, które są przeznaczone do czyszczenia niewielkich powierzchni, takich jak okna, lustra, łazienki oraz trudno dostępne miejsca.

Parownice podłogowe

Nieco większe są parownice podłogowe. Urządzenia te zaprojektowane zostały do czyszczenia większych powierzchni, takich jak podłogi czy wykładziny. Parownica podłogowa wyposażona jest w specjalne dysze, które umożliwiają łatwe czyszczenie nawet bardzo zabrudzonych miejsc.

Parownice zintegrowane

Natomiast praktyczne parownice zintegrowane łączą funkcję parownicy z odkurzaczem, dzięki czemu można jednocześnie odkurzać i czyścić parą. Są one szczególnie przydatne do czyszczenia dywanów i tapicerki meblowej. Godna zainteresowania jest parownica Kärcher. Marka ta znana jest z produktów wysokiej jakości oraz wielu innowacyjnych rozwiązań.

Parownice z funkcją prasowania

Ciekawym pomysłem są modele do prasowania. Urządzenia te łączą funkcję czyszczenia parą z prasowaniem. Dzięki temu taka parownica profesjonalna może łatwo usunąć zmarszczki z ubrań i tkanin za pomocą pary wodnej.

Parownice przemysłowa

Jeżeli potrzebujesz dużej mocy, wybierz parownice przemysłowe. Są to wydajne urządzenia, przeznaczone do profesjonalnego czyszczenia i dezynfekcji dużych powierzchni, takich jak hale produkcyjne lub magazyny. Także w tym przypadku dobrym wyborem jest parownica Kärcher, która odznacza się dużą wygodą użytkowania i niezawodnością. Parownica przemysłowa tej marki poradzi sobie nawet z bardzo mocnymi i trudnymi do usunięcia zabrudzeniami.

Parownice o różnych zastosowaniach

Dostępne są również specjalne urządzenia takie jak parownica do sprzątania samochodów, zmywania tapicerki czy urządzeń AGD. Wszystkie te rodzaje umożliwiają łatwe i skuteczne czyszczenie i dezynfekcję różnych powierzchni, a wybór odpowiedniego rodzaju zależy od potrzeb i zastosowań użytkownika.

Oferowane przez nas parownice są uniwersalnym i ekologicznym sposobem na czyszczenie i dezynfekcję różnych powierzchni. Każda parownica profesjonalna z naszej oferty pozwoli Ci zadbać o czystość i zaoszczędzić cenny czas. Zapraszamy do zapoznania się z takimi produktami jak parownica Kärcher oraz modele innych uznanych marek. Dzięki temu zapewnisz sobie nie tylko wysoką jakość, ale także czyste oraz wolne od bakterii powierzchnie.