Strona główna

Strzałka w prawo

Wentylacja i klimatyzacja

Strzałka w prawo

Nawilżacze powietrza

Strzałka w prawo

Nawilżacze powietrza

Dzięki tym nowoczesnym urządzeniom szybko i sprawnie przywrócisz optymalną wilgotność powietrza w swoim mieszkaniu, a tym samym podniesiesz komfort życia wszystkich domowników

Filtry

Nawilżacze powietrza

Dzięki tym nowoczesnym urządzeniom szybko i sprawnie przywrócisz optymalną wilgotność powietrza w swoim mieszkaniu, a tym samym podniesiesz komfort życia wszystkich domowników

17 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Wentylacja i klimatyzacja

Wyświetlanie 17 z 17 produktów

NAWILŻACZ POWIETRZA – CO WARTO O NIM WIEDZIEĆ?

Zbyt suche powietrze w pomieszczeniach mieszkalnych może powodować dyskomfort, a także prowadzić do kłopotów zdrowotnych. Aby uniknąć przesuszonej cery, włosów oraz problemów z zatokami czy kaszlem, konieczne jest zapewnienie właściwej wilgotności powietrza, zwłaszcza w sezonie grzewczym oraz podczas dokuczliwych upałów. Abyś mógł skutecznie uporać się z tego rodzaju niedogodnościami, przygotowaliśmy dla Ciebie nawilżacze powietrza.

Dzięki tym nowoczesnym urządzeniom szybko i sprawnie przywrócisz optymalną wilgotność powietrza w swoim mieszkaniu, a tym samym podniesiesz komfort życia wszystkich domowników. Dodatkowo dostępne w naszej ofercie nawilżacze ultradźwiękowe to urządzenia energooszczędne, posiadające możliwość sterowania strumieniem wypuszczanej pary. Łatwo dostosujesz je do swoich potrzeb i zaprogramujesz tak, aby w możliwie najefektywniejszy sposób nawilżały powietrze w Twoim domu.

Zasada działania nawilżaczy, które znajdziesz w naszej ofercie, jest bardzo prosta. Każdy z modeli został zaprojektowany i wykonany z dbałością o każdy szczegół. W zależności od rodzaju urządzenia, kryje w sobie istotne podzespoły, które warunkują prawidłową pracę. Wspólnym elementem dla wszystkich modeli jest zbiornik na wodę, komora rozpylająca oraz w większości przypadków membrana, która znajduje się na spodzie. Dodatkowymi elementami są wentylatory, grzałki oraz filtry.

Te wszystkie elementy składają się na prawidłowe funkcjonowanie. Elektryczny nawilżacz powietrza po napełnieniu wodą i uruchomieniu wszystkich podzespołów uwalnia delikatną mgiełkę, która rozchodzi się po całym mieszkaniu. W zależności od ustawień może mieć ona zróżnicowaną temperaturę. Tego typu rozwiązanie niweluje uczucie suchości, a powietrze staje się przyjemniejsze.

FUNKCYJNY NAWILŻACZ O WIELU WŁAŚCIWOŚCIACH

Sezon grzewczy nie jest łaskawy dla powietrza w domu, mieszkaniu lub biurze. Bardzo często w szybkim czasie dochodzi do nadmiernego wysuszenia, co oddziałuje bezpośrednio na samopoczucie i zdrowie osób przebywających w tych pomieszczeniach. W takim okresie optymalna wilgotność może sięgać nawet do 55%. Jak łatwo można się domyśleć ta wartość obniża się podczas codziennej pracy grzejników. Aby temu zapobiec i podnieść komfort życia warto zaopatrzyć się w nawilżacz powietrza ultradźwiękowy, parowy bądź ewaporacyjny.

Każdy z tych rodzajów wyróżnia się konkretnymi właściwościami. Metoda parowa określana jest jako bardzo higieniczna, ponieważ w wyniku podgrzewania eliminowane są bakterie. Wypuszczana ciepła mgiełka wbrew pozorom nie wysusza jeszcze bardziej powietrza, lecz daje uczucie rześkości. Z kolei ewaporacyjny model określany jest jako energooszczędny. Przy pomocy wentylatora na zewnątrz wyrzucana jest z kolei zimna mgiełka.

Innowacyjnym rozwiązaniem jest nawilżacz ultradźwiękowy, którego działanie polega na rozbijaniu cząsteczek wody. W efekcie wydobywa się para. Atutem są dodatkowe udogodnienia, w które są wyposażone modele nawilżaczy. Należą do nich funkcje aromaterapii, jonizacji bądź oczyszczania powietrza. W ten sposób możesz połączyć kilka cech w jednym urządzeniu.

JAKI MODEL WYBRAĆ DO MIESZKANIA?

Dobrze dobrany nawilżacz powietrza będzie służył prawidłowo przez długie lata. Wbrew pozorom nie liczy się tylko i wyłącznie efekt wizualny. To prawda, że w naszej ofercie zgromadziliśmy modele, które wyróżniają się wysoką estetyką i elegancją wykonania. W ten sposób dopasujesz je do aranżacji swojego mieszkania. Jednak jest to tylko niewielki procent, który powinien stanowić o wyborze właściwego urządzenia. Na co zwrócić uwagę? Oto kilka wskazówek, które rozjaśnią Ci wszelkie zagadnienia zawarte w specyfikacji danego produktu.

Do najważniejszych aspektów zaliczana jest wydajność. Niekiedy możesz zauważyć, że w zależności od producenta podawany jest w dwóch wersjach. Pierwszym jest ilość wytwarzanej pary w określonym czasie. Najczęściej wartość występuje w ml/h. Drugim parametrem jest obszar, który zostanie nawilżony przez urządzenie. Jest to najczęściej spotykane, ponieważ umożliwia szybszy i bardziej trafny wybór. Niektóre z modeli przeznaczone są do powierzchni o wielkości 20m2, a jeszcze inne do ogromnych przestrzeni sięgających nawet do 300m2.

O ile nawilżacz przeznaczony do większych powierzchni poradzi sobie z mniejszymi metrażami, nie działa to niestety w drugą stronę. Mały nawilżacz powietrza wystarczy do niewielkich biur bądź pojedynczych pokoi domowych. Kolejnym warunkiem jest pobór mocy. Wartość przypisana do tego kryterium jasno określa, ile urządzenie zużywa energii podczas pracy. W tym przypadku im wyższy jest parametr, tym krótszy i efektywniejszy jest czas nawilżania.

Przechodząc dalej, zwróć także uwagę na pojemność zbiornika. Tutaj też panuje zasada, że im jest większy, tym rzadsze jest jego napełnianie. Ważna jest także obecność filtrów, które coraz częściej pojawiają się w nawilżaczach. Mają one na celu zwiększenie higieny. W połączeniu z funkcją oczyszczacza potrafią usuwać z powietrza alergeny, kurz oraz nieprzyjemny zapach. Ostatnim punktem zaczepienia jest hałas podczas pracy, którego wartość znajdziesz podaną w decybelach.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami z tej kategorii.