Okucia budowlane

Okucia budowlane to produky, które jest nieodłącznym elementem każdego budynku. W ofercie znajdują się rozmaite elementy między innymi zawiasy drzwiowe, klamki, zamki i wiele innych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania drzwi.

Okucia budowlane – niezbędne w każdym domu i mieszkaniu

Wykańczanie mieszkań i domów wymaga zastosowania odpowiednich okuć budowlanych – są one niezbędne do prawidłowego montażu drzwi, okien, bram czy ogrodzeń, a także sprawdzają się w czasie mocowania i zabezpieczania belek oraz legarów. Zajrzyj do naszej oferty i zobacz, jakie okucia budowlane zgromadziliśmy dla Ciebie w tym dziale!

OKUCIA BUDOWLANE – DO CZEGO SIĘ PRZYDADZĄ?

Okucia budowlane to elementy niezbędne podczas prac wykończeniowych domów i mieszkań. Jednymi z ważniejszych i najbardziej popularnych ich rodzajów są zawiasy.

Okucia do drzwi czy okucia do okien to komponenty, dzięki którym możliwy będzie prawidłowy montaż tych istotnych dla funkcjonalności domu elementów. Okucia budowlane sprawdzą się także podczas prac budowlanych na zewnątrz domu – mocowanie bram, furtek i ogrodzeń na własnej działce nie obejdzie się bez zawiasów, dzięki którym główna ich funkcja (otwieranie i zamykanie) będzie działała bez zarzutu.

Dostępne są również okucia metalowe ozdobne – dzięki nim okiennice zamontowane przy oknach będą jeszcze bardziej stylowe. Stworzą spójną estetycznie całość z elementami przytwierdzającymi je do ściany budynku. Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu efektu rustykalnego domku, wykorzystaj czarne okucia budowlane – zawiasy okiennicowe, które będą przywoływały na myśl obrazki swojskich domków i zabudowań gospodarczych, choć w schludniejszej wersji.

ŁĄCZNIKI I KĄTOWNIKI DO ZADAŃ SPECJALNYCH

Podczas rozmaitych prac konstrukcyjnych zastosowanie znajdują kątowniki i łączniki – to dzięki nim możesz wykonać na przykład solidne łączenia w meblach, altankach, a nawet schodach. Okucia budowlane łączące dostępne są w różnych rozmiarach, długościach, szerokościach i modelach.

Kątowniki krzesełkowe to elementy, które wykorzystasz podczas łączenia ze sobą elementów drewnianych. Tego typu okucia są często wykorzystywane w pracach stolarskich – znacznie ułatwiają łączenie desek pod kątem prostym, dlatego przydadzą się podczas składania mebli, regałów. Okucia meblowe będą niezbędne podczas samodzielnej budowy stołów, biurek czy krzeseł, w których właściwe wypoziomowanie jest konieczne do ich ergonomicznego używania.

Okucia narożne o różnej długości to części okucia okiennego, które przydadzą się podczas osadzania lufcików. Zaokrąglone końce czynią go uniwersalnym, dostosowującym się do różnych modeli lufcików. Wykonanie ze stali odpornej na warunki atmosferyczne i wilgoć zapewni długotrwałą żywotność.

Łączniki płaskie przydadzą się na przykład podczas remontu pokrycia dachowego. Płaski kształt okucia pozwoli na precyzyjny montaż wielu drewnianych elementów konstrukcyjnych, takich jak więźba dachowa, szalunki czy wiaty. Odporność na odkształcenia oraz wykonanie ze stali sprawią, że te elementy na długo pozostaną w niezmiennej formie i pozwolą na bezproblemową pracę.

Łączniki i kątowniki dostępne są w różnorodnych wymiarach, znajdziesz krótsze, dłuższe, szersze, specjalnie wyprofilowane. Z pewnością nie zabraknie w tak szerokiej gamie elementów budowlanych tego, który będzie Ci potrzebny do prac remontowych. Duży wybór pozwoli na spełnianie nawet najbardziej wyrafinowanych marzeń budowlanych majsterkowicza lub profesjonalisty.

ELEMENTY WYKOŃCZENIOWE – BLACHY I PROFILE

W Castoramie znajdziesz zarówno modele perforowane i ryflowane, które mogą posłużyć zarówno do dekoracyjnego, jak i praktycznego wykończenia rozmaitych powierzchni, hal, budynków gospodarczych, mieszkań. Tak przygotowana powierzchnia blachy sprawia, że cechuje się ona właściwościami antypoślizgowymi. Dlatego też często bywa wykorzystywana do wykładania stopni schodów.

Prezentujemy także szeroki wybór profili przydatnych przy stawianiu ścian, ścianek działowych i wielu innych konstrukcji. W naszej ofercie znajdują się też kątowniki do ich estetycznego wykańczania. Mocowanie przy pomocy kleju lub metalowych wkrętów nie sprawi Ci większego problemu nawet jeśli majsterkujesz tylko amatorsko. Profile są dostępne w wielu rozmiarach, wielu szerokościach długościach, tak, by każdy mógł dostosować optymalną do swoich potrzeb formę.

Również pręty, rury i sztangi znajdą swoje zastosowanie w budownictwie, w szczególności w zbrojeniach służących do wzmacniania murów, ale także podczas tworzenia industrialnych mebli, regałów czy miejsc do przechowywania narządzi, wyposażenia garażów, piwnic, pomieszczeń gospodarczych.

ZASUWY I ZAMKNIĘCIA

Zgromadzone tutaj zasuwy i zamknięcia umożliwiają skuteczne zabezpieczenie drzwi, okien, bram i furtek i ogrodzeń. Jeżeli liczy się dla Ciebie poczucie prywatności i własności, z pewnością nieobca Ci jest potrzeba ochrony tego, co dla Ciebie najcenniejsze – własnego dobytku. W dziale zasuw i zamknięć odnajdziesz różne elementy, które sprawią, że Twoja własność będzie bezpieczna.

Znajdziesz tutaj tradycyjne wrzeciądza, proste zasuwki, jak i bardziej wytrzymałe zasuwy do ryglowania bram wjazdowych i garażowych. Tradycyjną zasuwę możesz także wykorzystać jako element pozwalający na domknięcie wiaty ukrywającej na przykład kubły na śmieci lub rowery, by wszystko w Twoim otoczeniu było estetyczne i miłe dla oka.

Przydatne w każdym domu okażą się także haczyki, które możesz zamocować na drzwiach do łazienki – pozwolą Ci zachować prywatność. Wykorzystać je możesz również podczas montażu dekoracji sezonowych wewnątrz i na zewnątrz domu, na przykład świątecznych girland czy letnich bukietów suszonych ziół. Sprawdź naszą ofertę okuć budowlanych i wybierz produkty skrojone na miarę Twoich potrzeb!