Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Elektronarzędzia

Strzałka w prawo

Szlifierki i polerki

Strzałka w prawo

Szlifierki i polerki

Wśród szerokiej oferty narzędzi do celów remontowo-budowlanych znajdują się także bardziej specjalistyczne akcesoria umożliwiające trudniejsze prace. Należą do nich między innymi różnorodne szlifierki i polerki

Filtry

Szlifierki i polerki

Wśród szerokiej oferty narzędzi do celów remontowo-budowlanych znajdują się także bardziej specjalistyczne akcesoria umożliwiające trudniejsze prace. Należą do nich między innymi różnorodne szlifierki i polerki

378 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Elektronarzędzia

Wyświetlanie 24 z 378 produktów

Załaduj więcej

Szlifierki i polerki – narzędzia przydatne w każdym warsztacie

Wśród szerokiej oferty narzędzi do celów remontowo-budowlanych znajdują się także bardziej specjalistyczne akcesoria umożliwiające trudniejsze prace. Należą do nich między innymi różnorodne szlifierki i polerki. Wykorzystasz je do wyrównania powierzchni użytkowych, takich jak podłogi przed położeniem paneli, a także do odświeżenia i odnowienia starych mebli. Aby z nich w pełni korzystać, nie musisz być fachowcem w branży wykończeniowej. Wystarczy C smykałka do majsterkowania, by samodzielnie zadbać o nowy wygląd powierzchni i mebli.

Elektronarzędzia różnią się pod względem specyfikacji i konkretnego przeznaczenia. Znajdziesz u nas szlifierki kątowe, taśmowe, do otworów, wałków lub do płaszczyzn. Wśród parametrów znajdziesz odpowiednią średnicę tarczy. Z kolei pod względem technicznym urządzenia różnią się mocą oraz prędkością obrotową. Te aspekty pozwolą Ci w jak najlepszy sposób dobrać sprzęt do najczęściej wykonywanych zadań.

RÓŻNE NARZĘDZIA DO SZLIFOWANIA I POLEROWANIA

Szlifierki i polerki nie są narzędziami przeznaczonymi wyłącznie dla specjalistów. Przy zachowaniu niezbędnych zasad bezpieczeństwa maszyny te mogą znacząco ułatwić i przyspieszyć także samodzielnie wykonywane prace remontowo-budowlane. Szczególnie przydatne okażą się przy odnawianiu starych mebli albo wygładzaniu powierzchni przed położeniem paneli lub tapet. Wybierać możesz spośród narzędzi dostosowanych do pracy w różnych materiałach i pod różnym kątem.

W sklepach Castorama znajdziesz szlifierki do gipsu, szlifierki kątowe, oscylacyjne, a także mimośrodowe. Podczas planowania rozkładu kabli idących w ścianach niezastąpiona okaże się bruzdownica, a wszelkie nierówności usuniesz za pomocą szerokiej oferty akcesoriów do polerek. Zarówno w domowych, jak i bardziej zawodowych warunkach sprawdzi się szlifierka wielofunkcyjna, która – jak sama nazwa wskazuje – przeznaczona jest do zróżnicowanych powierzchni.

WYBIERZ ODPOWIEDNIĄ SZLIFIERKĘ I POLERKĘ

Oddzielna szlifierka do drewna, metalu, czy do kamienia? Zanim zdecydujesz się na odpowiedni zakup, poznaj ich konkretne parametry. Wbrew pozorom wiele z nich wyróżnia się specjalnym przeznaczeniem. Z tą wiedzą dokonasz prawidłowego wyboru bez konieczności wcześniejszego zwrotu elektronarzędzia. Najpopularniejszym typem jest urządzenie wielofunkcyjne, które w zestawie ma kilka wymiennych stopów. Możesz nimi szlifować powierzchnie o nieregularnych kształtach. Do narożników, płaskich powierzchni oraz lekko zaokrąglonych wybierz urządzenie oscylacyjne. Zwróć uwagę na liczbę oscylacji wykonywanych w ciągu minuty oraz wymiar stopy.

Jeśli Twoim głównym problemem jest delikatnie zakrzywiona i zniszczona powierzchnia postaw na szlifierkę mimośrodową. W tabeli specyfikacji sprawdź wychylenie tarczy. Im będzie większe, tym praca będzie bardziej efektywna. Do materiałów o bardzo skomplikowanych kształtach dobierz specjalne modele, które bez problemu poradzą sobie z przeszkodami. W każdym z wymienionych przypadków liczy się także średnica tarczy. Wybierz większą, by wykonać pracę w o wiele krótszym czasie.

AKCESORIA DO SZLIFIEREK

Odpowiednio dobrana szlifierka posłuży przez długi czas do różnego rodzaju prac remontowo-budowlanych. Dzięki szerokiemu wachlarzowi akcesoriów za jej pomocą możesz ciąć zarówno metal, jak i kamień, wyszlifować nierówną powierzchnię czy nawet usunąć rdzę. W pracach tych wykorzystasz dostępne w sklepach Castorama szczotki doczołowe, ściernice garnkowe, tarcze diamentowe lub krążki z ostrzami. Prace typowo szlifierskie z pewnością ułatwi Ci szeroki wybór tarcz ściernych montowanych na rzep, wykonanych z papieru ściernego o różnej grubości ziarna.

Wszystkie wymienione elementy są wymienne. Każdy z produktów jest dedykowany konkretnemu urządzeniu. W ten sposób możesz mieć pewność, że po zamontowaniu w miejscu łączeniu nie będą wyczuwalne luzy, które mogłyby znacznie obniżyć bezpieczeństwo wykonywanej pracy. Bez problemu dobierzesz średnicę gwintu i tarczy. Dzięki temu sprzęt posłuży Ci do wykonania wielu czynności. Przełoży się to także na koszty eksploatacyjne. Dodatkowe akcesoria są bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem niż zakup oddzielnego urządzenia, jakim jest szlifierka. Cena pojedynczej tarczy lub szczotki nie obciąży Twojego domowego budżetu.

AKCESORIA DO POLEREK

Narzędzie polerujące wykorzystasz zarówno w domu podczas wykańczania powierzchni, jak i w garażu, aby z jego pomocą zadbać o blask karoserii Twojego samochodu. W tym celu niezastąpione okaże się futerko do polerki samochodowej. W ofercie sklepów Castorama znajdziesz różnego rodzaju tarcze polerskie na rzepy czy dyski diamentowe, które dopasujesz do posiadanej przez siebie maszyny. Do tego rodzaju prac wykorzystasz także pasty polerskie dostępne na sztuki lub w zestawach.

Dostępność wymiennych części jest dużym atutem i ułatwieniem. Aby dopracować różnego rodzaju powierzchnię nie musisz posiadać w swoim warsztacie kilku rodzajów urządzeń. Do tego posłuży Ci zaledwie jedna polerka. Cena dysku, tarczy lub futerka nie jest wielka, więc taki zakup będzie praktycznym rozwiązaniem dla Twojej kieszeni. W razie potrzeby nabędziesz odpowiedni model i bez problemu wykonasz swoją pracę.