Strona główna

Strzałka w prawo

Łazienka

Strzałka w prawo

Drążki do kabin prysznicowych

Strzałka w prawo

Drążki do kabin prysznicowych

Drążki do kabin prysznicowych są istotnym elementem wyposażenia każdej łazienki, w której znajduje się kabina prysznicowa. Ich głównym zadaniem jest umożliwienie użytkownikowi bezpiecznego wejścia i wyjścia z kabiny, zapewniając jednocześnie stabilność i równowagę podczas wykonywania ruchów w środku.

Filtry

Drążki do kabin prysznicowych

Drążki do kabin prysznicowych są istotnym elementem wyposażenia każdej łazienki, w której znajduje się kabina prysznicowa. Ich głównym zadaniem jest umożliwienie użytkownikowi bezpiecznego wejścia i wyjścia z kabiny, zapewniając jednocześnie stabilność i równowagę podczas wykonywania ruchów w środku.

18 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Kabiny prysznicowe i akcesoria

Wyświetlanie 18 z 18 produktów

Drążki i akcesoria do stworzenia strefy kąpielowej w łazience

Odpowiednio wyposażona łazienka to gwarancja wysokiego komfortu podczas wykonywania codziennych czynności higienicznych. Jednym z najważniejszych miejsc w pomieszczeniu jest strefa kąpielowa – to właśnie tam możesz zażywać relaksujących i energetyzujących kąpieli każdego dnia. Jak stworzyć miejsce, w którym wygoda połączy się z wysoką funkcjonalnością?

Drążek prysznicowy – więcej możliwości w małej łazience

W tym dziale znajdziesz szeroki wybór drążków służących do zawieszania zasłon kąpielowych. Drążek do zasłony prysznicowej to idealne rozwiązanie do niewielkich łazienek, w których kabiny prysznicowe zajęłyby zbyt wiele przestrzeni użytkowej. Zasłonki na drążkach wydzielają miejsce przeznaczone do mycia i skutecznie chronią pozostałą część pomieszczenia przed zachlapaniem wodą.

Drążek prysznicowy pozwoli Ci szybko i łatwo stworzyć wygodną w użytkowaniu przestrzeń kąpielową. Zasłona prysznicowa z drążkiem to rozwiązanie zarazem funkcjonalne i estetyczne. Utrzymanie zasłony w czystości jest proste. Co więcej, wielość dostępnych opcji sprawia, że możesz dobrać zasłonę i drążek, które odpowiadają Twoim preferencjom, i stworzyć harmonijną aranżację łazienkową. Odpowiednio dobrane elementy podniosą estetykę całej łazienki.

Drążki prysznicowe mają tę przewagę nad kabinami prysznicowymi, że są łatwiejsze w montażu. Prosta instalacja drążków pozwala w krótkim czasie zbudować praktyczną konstrukcję użytkową. Drążek prysznicowy możesz dopasować rozmiarem do wielkości swojego brodzika, jak również wybrać odpowiedni kształt – dzięki temu zaaranżowanie Twojej przestrzeni będzie o wiele łatwiejsze. Dostępne są między innymi warianty regulowane, co dodatkowo zwiększa ich funkcjonalność. Oprócz tego do wyboru są modele w różnych kolorach, dzięki czemu możesz bez trudu dopasować drążek prysznicowy do wystroju otoczenia.

Kolejną zaletą drążków prysznicowych jest ich cena. Budowa kabiny prysznicowej potrafi być kosztowna. Wydzielenie strefy kąpielowej za pomocą drążka i zasłonki pozwala zaoszczędzić pieniądze. Oprócz tego takie rozwiązanie daje wiele możliwości aranżacyjnych. Zasłonę można bez trudu zmienić i w ten sposób odświeżyć wystrój łazienki.

Drążek prysznicowy – dopasuj go do swoich potrzeb!

Dostępnych jest wiele rodzajów drążków prysznicowych. Modele różnią się od siebie wyglądem i parametrami technicznymi, a także sposobem montażu. Drążki mają nie tylko różną długość i kształt, ale też grubość. Sposób aranżacji prysznica ma istotny wpływ na wybór odpowiedniego modelu. Drążek powinien być dostosowany do kształtu i wymiaru brodzika. Ważny jest też sposób mocowania drążka – można zdecydować się na drążek prysznicowy bez wiercenia lub taki, który wymaga wcześniejszego wykonania otworów.

Drążek kątowy sprawdzi się do brodzika odsłoniętego z trzech stron. Ten typ drążka ma rury łączone za pomocą kątowników. Drążek prysznicowy łukowy, mający postać wygiętej rury, będzie odpowiedni do półokrągłego brodzika. Drążek prosty, wykonany z jednej rury, nadaje się do brodzików otwartych tylko z jednej strony.

Wygodnym rozwiązaniem są drążki umożliwiające regulację. Drążek prysznicowy regulowany pozwala ustawić pożądaną długości rury. W ten sposób z łatwością dopasujesz drążek do wymiarów swojego brodzika. Drążki typu prostego bez regulacji wymagają wykonania dokładnych pomiarów.

Oprócz tego, przy wyborze drążka warto uwzględnić sposób jego montażu. Zazwyczaj, żeby zainstalować drążek, należy nawiercić najpierw otwory w ścianie. W taki sposób montuje się drążki łukowe i kątowe. Drążki mocowane na wkręty nie są jednak jedyną możliwością. Drążki proste mogą mieć formę drążków rozporowych, które nie wymagają nawiercania. Drążek rozporowy prysznicowy to opcja wygodna, niemniej nie jest dostępna dla wszystkich. Drążek prysznicowy rozporowy sprawdzi się jedynie, jeśli prysznic znajduje się we wnęce. Ten typ drążka pozwala na montaż bez wiercenia, gdyż drążek mocuje się wtedy między ściankami.

Drążek prysznicowy to nie tylko element praktyczny wyposażenia łazienki. Odpowiednio dobrany może być także jej ozdobą. Drążek dopasowany kolorystycznie do pozostałych akcesoriów pozwoli Ci stworzyć spójną aranżację całego wnętrza. Drążek w kolorze chromu dobrze sprawdzi się w łazience z błyszczącymi elementami. Biały kolor to opcja do łazienki utrzymanej w jasnej tonacji. Drążek prysznicowy czarny będzie dobrze wyglądał w pomieszczeniu o zdecydowanej i wyrazistej stylistyce.

Akcesoria pod prysznic

W ofercie mamy również drążki pod prysznic mocowane pionowo. Ten rodzaj drążka służy do zawieszania słuchawki prysznicowej i daje możliwość regulacji jej wysokości. Drążek jest przeznaczony do montażu ściennego. Dzięki temu możesz umieścić go w najdogodniejszym dla siebie miejscu. Szeroki wybór kolorów pozwala na łatwe dopasowanie drążka do kolorystyki armatury.

Znajdziesz u nas także kółeczka i żabki przeznaczone do zawieszania zasłon prysznicowych. Elementy najczęściej są wykonane z tworzyw sztucznych, dzięki czemu nie niszczeją pod wpływem działania wilgoci. Kółeczka i żabki umożliwiają swobodne korzystanie z zasłonki, którą możesz wygodnie przesuwać po drążku i używać odpowiednio do swoich potrzeb.

Po dobraniu odpowiedniego drążka i kółek pozostaje jeszcze wybór zasłony prysznicowej. Do wyboru są zasłony tekstylne i winylowe. Zasłony tekstylne łatwiej utrzymać w czystości ze względu na możliwość prania. Oprócz tego są one także trwalsze od zasłon winylowych. W ofercie dostępnych jest wiele wzorów. Z pewnością znajdziesz taki, który spełni Twoje oczekiwania.

Skompletuj wszystkie potrzebne elementy i akcesoria prysznicowe i zapewnij swojej łazience najwyższy poziom funkcjonalności!