Strona główna

Strzałka w prawo

Kuchnia

Strzałka w prawo

Sprzęt AGD do kuchni

Strzałka w prawo

Płyty grzewcze

Strzałka w prawo

Płyty grzewcze

Płyty grzewcze to urządzenia, które umożliwiają szybkie i wygodne przygotowanie posiłków na kuchence. Dzięki płytniom grzewczym możemy przyrządzać potrawy na mniejszą skalę bez użycia tradycyjnej kuchenki lub piekarnika, co pozwala zaoszczędzić czas i energię.

Filtry

Płyty grzewcze

Płyty grzewcze to urządzenia, które umożliwiają szybkie i wygodne przygotowanie posiłków na kuchence. Dzięki płytniom grzewczym możemy przyrządzać potrawy na mniejszą skalę bez użycia tradycyjnej kuchenki lub piekarnika, co pozwala zaoszczędzić czas i energię.

21 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Sprzęt AGD do kuchni

Wyświetlanie 21 z 21 produktów

Kuchnia funkcjonalna? Zaopatrz się w płytę grzewczą

Kuchnia może stać się sercem Twojego domu. Wszystko zależy od tego, czy będzie wystarczająco funkcjonalnym miejscem, by gotowanie w niej było prawdziwą przyjemnością. Dawne kuchenki połączone z piekarnikiem są coraz skuteczniej wypierane płytami grzewczymi. Są to urządzenia znacznie mniejsze i bardziej praktyczne. Poza tym gwarantują większą ilość możliwości aranżacyjnych kuchni.

Płyty grzewcze do zabudowy mają różne rozmiary. Mogą także różnić się kolorami: od białych, poprzez czarne, a na metalicznych powierzchniach skończywszy. Z naszej oferty możesz wybrać płyty grzewcze gazowe, indukcyjne, ceramiczne i elektryczne. Dostępne są także modele mieszane. Umożliwiają one korzystanie z dwóch rodzajów technologii grzewczej w jednej płycie. Każdy rodzaj jest przy tym wyposażony w osobny panel.

PŁYTY GRZEWCZE UŁATWIĄ CI ARANŻACJĘ MAŁEJ I DUŻEJ KUCHNI

Płyty grzewcze zagwarantują Ci przede wszystkim większą swobodę aranżacyjną. Dawne modele kuchenek gazowych są topornymi urządzeniami, które zajmują dużo miejsca. Pod płytą gazową znajduje się bezpośrednio piekarnik. Z tego powodu układ sprzętu AGD jest częściowo wymuszony dostępnymi urządzeniami. Zupełnie inaczej sprawa wygląda z nowoczesnymi sprzętami. Nawet płyta gazowa do zabudowy może zajmować znacznie mniej miejsca. Pod nią możesz umieścić szafki czy szuflady. Piekarnik natomiast postawisz w dowolnym miejscu.

Trudno nie zauważyć także, że zarówno płyty indukcyjne, jak i płyty gazowe do zabudowy to bardzo estetyczne urządzenia. Widoczna jest tylko ich niewielka część. Resztę możesz sprytnie ukryć w blacie i za frontami. Dzięki temu Twoja kuchnia prezentuje się znacznie efektowniej. Jeśli zatem zależy Ci na ładzie i harmonii wystroju, płyty te z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.

Dziś coraz częściej odchodzi się od gotowania na gazie. Na szczęście nowoczesne płyty indukcyjne do zabudowy oraz płyty ceramiczne i elektryczne mogą być także ekonomicznym rozwiązaniem. Dzięki nowoczesnym technologiom wykorzystywanie prądu do gotowania wcale nie wiąże się z wysokimi rachunkami. Z pewnością jest natomiast szybsze. Posprzątanie po intensywnej sesji gotowania również jest znacznie łatwiejsze.

GAZOWA, CERAMICZNA, ELEKTRYCZNA CZY INDUKCYJNA – CO NAJBARDZIEJ JE OD SIEBIE RÓŻNI?

Jeśli Twoja kuchnia jest wyposażona w instalację doprowadzającą gaz, wybór płyty zasilanej tym paliwem jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Inną możliwością zastosowania płyty gazowej jest umożliwienie jej pracy z dołączoną butlą na gaz propan-butan. Chociaż standardowe urządzenia tego typu są zazwyczaj wyposażone w cztery palniki, to – jeśli planujesz częste korzystanie z dużych garnków lub patelni – zaopatrz się w urządzenie powiększone o dodatkową koronę lub dwie. Zaletą płyty gazowej, którą nie mogą poszczycić się jej elektryczne odpowiedniki, jest możliwość błyskawicznej zmiany temperatury każdego z palników.

Co jednak w sytuacji, gdy w Twoim nowoczesnym mieszkaniu nie przewidziano gotowania na gazie? Nic straconego. Sięgnij po jedno z rozwiązań gotowania z wykorzystaniem elektryczności. Jednak które wybrać?

Jeśli szukasz najbardziej ekonomicznego rozwiązania, z pewnością najlepszym wyborem będzie płyta indukcyjna. Potrawy przygotujesz na niej szybko. Nawet zagotowanie wody zajmie zaledwie krótką chwilę. Płyty indukcyjne nie nagrzewają się, a zatem są najbardziej bezpiecznym wyborem w domach z małymi dziećmi i zwierzętami. Technologia ta najefektywniej wykorzystuje także powierzchnię grzewczą. Ciepło nie ucieka poza obszar garnka, ale oddziałuje bezpośrednio na potrawy.

Płyty indukcyjne wymagają zakupu odpowiednich garnków. Często także musi minąć jakiś czas, zanim „wyczujesz” tę technologię. Nie przejmuj się, jeśli niektóre potrawy się nie udadzą. Metodą prób i błędów szybko nauczysz się, jak na indukcji przygotować np. naleśniki.

Czy w takim razie warto w ogóle rozglądać się za płytami elektrycznymi i ceramicznymi? Ten pierwszy typ jest zdecydowanie najtańszą opcją spośród urządzeń wykorzystujących nowoczesne techniki gotowania. Musisz jednak liczyć się z niewielkimi możliwościami takich płyt, brakiem dodatkowych opcji programowania oraz trudnościami z czyszczeniem.

Problemy te rozwiąże skutecznie płyta ceramiczna do zabudowy. Działa na podobnej zasadzie co płyta elektryczna. Gotowanie odbywa się na grzałkach ukrytych pod powierzchnią płyty. Czyszczenie powierzchni tego urządzenia jest również znacznie łatwiejsze niż w przypadku płyty elektrycznej. Modele te często posiadają także dodatkowe funkcje np. timer.

Wybierając urządzenie, warto zwrócić uwagę na ruszt. Aby jego czyszczenie było łatwą do przeprowadzenia czynnością, powinien składać się z kilku części. Użyte jako materiały wykonania płyty – przykładowo szkło, ceramika lub emaliowany metal – będą dodatkowo akcentować charakter aranżacji kuchni, jej nowoczesny lub tradycyjny charakter. Wybór urządzenia z oferty Castoramy przysłuży się Twojej kuchni zarówno funkcjonalnością, jak i dekoracyjnym charakterem.