Strona główna

Strzałka w prawo

Elektryka i elektronika

Strzałka w prawo

Instalacje elektryczne

Strzałka w prawo

Gniazda modułowe

Strzałka w prawo

Gniazda modułowe

Wykonane z tworzywa sztucznego gniazda modułowe są bardzo wytrzymałe. Ich obsługa oraz instalacja nie sprawi żadnego problemu – wystarczy je wsunąć z boku w szynę montażową.

Filtry

Gniazda modułowe

Wykonane z tworzywa sztucznego gniazda modułowe są bardzo wytrzymałe. Ich obsługa oraz instalacja nie sprawi żadnego problemu – wystarczy je wsunąć z boku w szynę montażową.

20 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Instalacje elektryczne

Wyświetlanie 20 z 20 produktów

GNIAZDA MODUŁOWE – SZEROKI WACHLARZ MOŻLIWOŚCI

Niezbędnym elementem każdej instalacji są gniazdka. To między innymi dzięki nim instalacja ma szansę działać prawidłowo. Łatwo podłączysz do nich przewody i zasilisz urządzenia elektryczne.

Gdzie się sprawdzą? Gniazda modułowe znajdą zastosowanie zarówno w Twoim domu, jak i w pomieszczeniach gospodarczych, takich jak garaż, warsztat czy budynek innego typu.

Gniazda wtyczkowe to modułowy aparat elektryczny, który daje Ci wiele możliwości. Podłączysz do nich wszelkie czujniki, radio czy regulatory do ogrzewania podłogowego. W zależności od preferencji możesz wybrać modele pojedyncze lub podwójne.

W ofercie sklepów Castorama znajdziesz wszystkie niezbędne elementy aparatury modułowej, w tym również wyłączniki nadprądowe i różnicowoprądowe oraz szyny prądowe, dzięki którym stworzysz w wybranym miejscu bezpieczną i w pełni funkcjonalną instalację elektryczną.

GNIAZDA ELEKTRYCZNE MODUŁOWE – ŁATWE KORZYSTANIE ZE SPRZĘTÓW

Gniazda modułowe na szynę stanowią praktyczne rozwiązanie w każdym obiekcie – mocuje się je na specjalnej szynie w bezpośrednim pobliżu bezpieczników oraz wyłączników. Instalację ułatwiają zaczepy sprężynowe. Jeżeli wyposażysz w nie szafę lub rozdzielnicę elektryczną, tanio zwiększysz ich funkcjonalność.

Gniazda elektryczne modułowe sprawiają, że z energii elektrycznej można korzystać nawet wtedy, gdy prąd zasilający obwód zostanie odłączony. Daje Ci to możliwość wygodnego podłączenia urządzeń bądź sprzętów potrzebnych do naprawienia usterki przy jednoczesnym zachowaniu pełnego bezpieczeństwa – do wtyczkowego gniazda z łatwością podłączysz wkrętarkę czy przenośną lampę. Unikasz także ryzyka spowodowania zwarcia bądź przepięcia.

GNIAZDA MODUŁOWE – SZCZELNE I WYTRZYMAŁE

Wykonane z tworzywa sztucznego gniazda modułowe są bardzo wytrzymałe. Ich obsługa oraz instalacja nie sprawi żadnego problemu – wystarczy je wsunąć z boku w szynę montażową. Przed wyborem odpowiedniego gwiazda zwróć uwagę na jego parametry. Ważne są nie tylko jego wymiary. Powinno mieć wszelkie niezbędne atesty. Dobrze też, jeżeli posiada bolec uziemiający, który umożliwia ochronę przeciwpożarową.

Zadbaj również o to, by cechowało się odpowiednią szczelnością (certyfikat IP). Dopasuj je do charakteru pomieszczenia, w jakim je zainstalujesz. Gniazda modułowe wykorzystywane w garażu powinny być odporne na kurz i pył, zaś te na zewnątrz i pod wiatami – także na wilgoć.

Jeżeli z kolei gniazdo ma być wykończeniem instalacji w Twoim domu, nie potrzebujesz produktów o dużej szczelności. Zdecyduj się wtedy na modele o estetycznym wyglądzie, które bez problemu zgrają się z każdą ścianą i będą tworzyć z nią harmonijną całość.

Przed wyborem gniazda zwróć też uwagę na sposób wprowadzenia przewodów. Najbardziej uniwersalne modele umożliwiają podłączenie ich do instalacji od góry, dołu lub z tyłu. Warto też, aby w serii znajdowało się indywidualne gniazdo podwójne. Mocowanie na wsporniku montażowym umożliwia dodatkowo sprawną instalację i stabilne położenie.