Strona główna

Strzałka w prawo

Utrzymanie porządku

Strzałka w prawo

Kosze i worki na śmieci

Strzałka w prawo

Kosze i worki na śmieci

Kosze i worki na śmieci to nieodłączny element utrzymania porządku i czystości w każdym domu i miejscu pracy. Oferujemy szeroki wybór koszy i worków na śmieci o różnych pojemnościach, kolorach i materiałach.

Filtry

Kosze i worki na śmieci

Kosze i worki na śmieci to nieodłączny element utrzymania porządku i czystości w każdym domu i miejscu pracy. Oferujemy szeroki wybór koszy i worków na śmieci o różnych pojemnościach, kolorach i materiałach.

104 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Urządzenia i narzędzia do czyszczenia

Wyświetlanie 24 z 104 produktów

Załaduj więcej

Kosz na śmieci i inne produkty do uporządkowania przestrzeni

Podczas porządków czy to w domu, czy w miejscach publicznych, kosz na śmieci i worki są nieodzowne do zbierania i usuwania odpadów różnego typu. To właśnie dzięki tym produktom możesz w jednym miejscu składować śmieci. Nie tylko zadbasz w ten sposób o porządek. Ułatwisz sobie także wywiezienie odpadów lub wyniesienie ich do zbiorczych kubłów.

Kosz na śmieci to produkt dedykowany do stosowania wewnątrz budynków. Zazwyczaj ma niewielkie rozmiary. Kosz na śmieci bardzo często wykorzystywany jest w kuchni. W biurach natomiast może znajdować się na otwartej przestrzeni. Małe kosze znajdują także zastosowanie w łazienkach.

Kosze na śmieci nie tylko mają różne rozmiary. Są także wykonane z wielu materiałów. Różnice dotyczą również ich budowy. Kosze z klapą, z pedałem, uchylne, a także do zabudowy w szafie to tylko niektóre z wielu dostępnych modeli.

Niektóre kosze na śmieci ułatwiają także przeprowadzenie segregacji odpadów. Mogą być to modele wolnostojące lub do zabudowy.

Nie każdy kosz na śmieci jest odporny na odpady wszelkiego typu. Szczególnie te mokre mogą powodować uszkodzenie niektórych koszy. Dlatego też w wielu przypadkach zaleca się stosowanie dodatkowego zabezpieczenia. Będą nim worki na śmieci. Kubeł na śmieci z workiem jest bardziej szczelny. Nie wymaga tym samym regularnego czyszczenia. Co więcej, worek ze śmieciami można łatwiej wyrzucić do zbiorczych kubłów.

Worki na śmieci są wykorzystywane nie tylko w domach. Znajdują zastosowanie również w biurach do zbierania odpadów z niewielkich koszy znajdujących się przy biurkach. Takie worki mogą być też użyte w okresie jesiennym do zbierania liści, które spadły z drzew.

Worki do segregacji również sprawdzają się podczas porządkowania różnego typu przestrzeni. Dzięki temu można dokonywać od razu segregacji bez konieczności korzystania z kubłów. Takie rozwiązanie sprawdza się podczas sprzątania przestrzeni miejskiej lub innych terenów na zewnątrz budynków.

Kosze dostosowane do każdych potrzeb

Kosz na śmieci to produkt, który może być wykorzystany w różnych miejscach. Dlatego też w obrębie tej grupy produktów występuje bardzo duże zróżnicowanie dostępnych modeli. Ich budowa, kolorystyka, sposób obsługi to tylko niektóre z różnic, jakie mogą między nimi zachodzić.

W ramach tej kategorii znajdziesz kosze przeznaczone do stosowania wewnątrz budynków. Mogą być wykorzystane w domach oraz w przestrzeni użyteczności publicznej, aby ułatwić wynoszenie odpadów na śmietnik.

Kategoria ta obejmuje również worki na śmieci i dedykowane do nich stojaki. Możesz wybierać worki w odpowiednich kolorach, które służą do segregacji.

Asortyment pozwoli Ci na wybór produktów do przechowywania odpadów odpowiednich do każdego miejsca. Zaopatrz się zatem w kosz na śmieci, który będzie zaspokajał Twoje potrzeby pod względem sposobu otwierania, miejsca stosowania lub możliwości segregacji.

Kosze na śmieci wolnostojące – dotykowe, z pedałem, z uchylną klapą

Kosz na śmieci wolnostojący to produkt, który musi znaleźć się w każdym budynku. Dotyczy to zarówno prywatnych mieszkań, jak i biur czy innych obiektów użyteczności publicznej. Jedynie wtedy utrzymanie porządku i kontrola nad śmieciami może być zachowana.

Kosze na śmieci są przy tym dostępne w wielu rodzajach. Najprostsze charakteryzują się uchylną klapką. Wystarczy na nią lekko nacisnąć, by wyrzucić do środka śmieci. Takie modele są dostępne w wielu pojemnościach. Dzięki temu znacznie łatwiej można je dopasować zarówno do metrażu pomieszczenia, jak i do potrzeb danego obiektu.

Pojemnik na śmieci z obrotową klapą jest łatwy w użytkowaniu. Zapewnia jednak niewielką szczelność. Z tego względu niekoniecznie dobrze sprawdza się w przypadku organicznych i mokrych odpadów. Znacznie lepiej natomiast nadaje się do papieru lub tworzyw sztucznych.

Większą szczelnością charakteryzuje się pojemnikna śmieci z klapą otwieraną na pedał. Jego dużą zaletą jest przede wszystkim higieniczność. Takie kosze nie wymagają dotykania ich ręką. Dzięki temu możesz w każdej sytuacji wyrzucić do środka odpady różnego typu. Wystarczy tylko nacisnąć pedał.

Kosze dotykowe to również szczelne modele. W ich przypadku naciśnięcie klapy zwalnia jej mechanizm. Takie kosze wymagają regularnego czyszczenia klapy dla zachowania jej czystości. Z drugiej jednak strony dobrze zatrzymują nieprzyjemne wonie.

Kosze do zabudowy

Kosze do zabudowy do swoista nowość. Pojawiły się w aranżacjach kuchni jako wygodne rozwiązanie do stosowania pod zlewem. Takie kosze montuje się na prowadnicach. Dzięki temu korzystanie z nich jest bardzo wygodne, a dostęp ułatwiony.

Kosze wysuwane to modele z klapami lub bez nich. Te drugie zapewniają większą szczelność. Z drugiej jednak strony klapa ogranicza ich pojemność. Dlatego też w domowych kuchniach przeważnie korzysta się z modeli bez klap.

Produkty do segregacji śmieci

Segregacja śmieci może odbywać się już na etapie wyrzucania odpadów. Dzięki temu nie zajmuje wiele czasu, a przy tym znacznie ułatwia dbanie o środowisko. Kosz do segregacji może być montowany na różne sposoby. Wśród nich dostępne są modele wolnostojące. Często są to modułowe rozwiązania. Poszczególne kosze oznaczone odpowiednimi kolorami mogą być ułożone pionowo jeden na drugim lub w dwóch rzędach.

Kosz do segregacji to nie wszystkie dostępne rozwiązania. Worki do segregacji znacznie ułatwiają uporządkowanie przestrzeni. Mogą być stosowane na zewnątrz. Dzięki temu sprawdzają się również podczas porządkowania terenów wokół budynków. Takie worki wysyępują już w odpowiednich kolorach. Znacznie ułatwia to sam proces segregacji.

Worki na śmieci i stojaki na nie

Worki na śmieci są chętnie wykorzystywane w domach i w obiektach publicznych. Praktycznie w każdym domu wykorzystuje się je do składowania śmieci mieszanych lub segregowanych. Worki na śmieci 35 l to najczęściej wybierany typ produktu do zastosowania w domu. Ich niewielka pojemność sprawia, że pasują do większości klasycznych kubłów. Co więcej, worki na śmieci 35 l nie pozwalają na zapełnienie ich zbyt dużą ilością śmieci. Utrudniało to wyrzucenie odpadów podczas wyjścia do śmietnika.

Innym rozwiązaniem są worki na śmieci 60 l. Taka pojemność sprawdza się, jeśli w biurze jest zbiorczy kubeł na śmieci. W niektórych domach, w których zastosowanie znajdują większe pojemniki, worek 60 l również może być dobrym rozwiązaniem.

Worki na śmieci 120 l przeważnie wykorzystywane są podczas zbierania odpadów z mniejszych koszy do wspólnego worka. Również na działkach znajdują zastosowanie worki na śmieci 120 l. ich pojemność ułatwia uprzątnięcie otwartych przestrzeni. Worki do segregacji stosowane na działkach lub w prywatnych ogrodach charakteryzują się podobną pojemnością. Worki na śmieci 120 l montowane na specjalnych stojakach, które nie ograniczają ich pojemności. Ułatwiają natomiast korzystanie z nich.

Do uprzątnięcia liści znacznie lepszym wyborem będą worki na śmieci 240 l. Ich duża pojemność pozwala na łatwiejsze składowanie zgrabionych liści. Co więcej, worki na śmieci 240 l będą lepszym wyborem do składowania odpadów o niewielkiej wadze, zanim wyniesiesz je na śmietnik.