Lazury ochronne do drewna
W tej kategorii znajdziesz lazury w wielu kolorach, które świetnie imitują różne gatunki drewna. Dostępne są tutaj preparaty w kolorze orzecha, buku, dębu, mahoniu, hebanu, kasztanu, czereśni, sosny i innych.
Lazury ochronne do drewna
W tej kategorii znajdziesz lazury w wielu kolorach, które świetnie imitują różne gatunki drewna. Dostępne są tutaj preparaty w kolorze orzecha, buku, dębu, mahoniu, hebanu, kasztanu, czereśni, sosny i innych.
Zobacz więcej Środki do drewna
Wyświetlanie 24 z 134 produktów
Załaduj więcejPolecane kategorie produktów:
Lazury chronią drewno przez wiele lat!
W tej kategorii znajdziesz lazury w wielu kolorach, które świetnie imitują różne gatunki drewna. Dostępne są tutaj preparaty w kolorze orzecha, buku, dębu, mahoniu, hebanu, kasztanu, czereśni, sosny i innych.
W tym miejscu znajdziesz także lazury bezbarwne i w kolorze czerwonym, niebieskim, zielonym, brązowym oraz białym. Wśród naszego asortymentu dostępne są produkty znanych marek – Bondex, Colours, OPP czy lazura V33. W sklepach Castorama znajdziesz szeroki wybór różnych środków przeznaczonych do pielęgnacji oraz barwienia drewnianych powierzchni.
Lazura do mebli występuje w wielu kolorach, dzięki czemu możesz dobrać odcień do indywidualnych preferencji i wystroju wnętrza. Jako jeden z nielicznych produktów na rynku, doskonałą ochronę i wygląd drewna zapewnia właśnie lazura do drewna. Cena produktu jest wprost proporcjonalna do oferowanej przez niego funkcji i skuteczności.
W asortymencie sklepów Castorama przygotowaliśmy dla Ciebie wiele lazur do drewna. Jeśli zależy Ci na doskonałym wyglądzie i ochronie drewnianych konstrukcji, spośród wszystkich produktów zabezpieczających drewno na szczególną uwagę zasługuje właśnie lazura do drewna. Kolory dostępne w ofercie z pewnością przypadną Ci do gustu i będą pasować zarówno do wnętrz urządzonych w rustykalnym, jak i klasycznym, eleganckim stylu. Produkt występuje także w wersji bezbarwnej
Do czego można użyć lazury?
Lazura bezbarwna jest produktem ochronnym na bazie żywic alkidowych. Będzie doskonałym produktem do zabezpieczenia konstrukcji drewnianych stojących na zewnątrz. Dzięki niej będą prezentowały się nienaganne i zachowają swoje parametry techniczne na długi czas. Lazura do drewna bezbarwna może być z powodzeniem stosowana na drewnie szczególnie narażonym na trudne warunki pogodowe, czyli jako produkt zabezpieczający tarasy, elewacje i płoty.
Lazury są przeznaczone do pielęgnacji i zabezpieczania drewna. Są to preparaty, które pozwalają na ochronę powierzchni przed szkodnikami oraz wilgocią. Jednocześnie nadają drewnianym przedmiotom atrakcyjny kolor, naturalnie podkreślający rysunek słojów. Lazurę warto zastosować na drewnianych elementach usytuowanych na zewnątrz, na przykład na meblach ogrodowych, małej architekturze oraz płocie. Preparat zabezpiecza przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych, w tym przed promieniowaniem UV.
Dzięki zabiegowi lazurowania powierzchnia będzie prezentowała się schludnie i elegancko. Jednak, co najważniejsze – drewno zyska ochronę na długie lata i nie będzie próchnieć, czy niszczeć pod wpływem wilgoci. Pomyśl o odpowiednim zabezpieczeniu konstrukcji drewnianych, zwłaszcza jeśli mogą mieć na nie wpływ czynniki atmosferyczne, takie jak np. deszcz, śnieg czy skrajnie wysokie temperatury.
Jak zabezpieczyć powierzchnię lazurą?
Podczas wyboru lazury zwróć uwagę na jej rodzaj. To od niego będą zależały właściwości tego produktu. Lazura żelowa jest jednym z typów tego preparatu. Nadaje się do drewna i materiałów drewnopochodnych. Może być wykorzystywana na zewnątrz lub wewnątrz budynków, o ile w danym pomieszczeniu nie przebywają stale ludzie. Produkt ten nadaje się do altanek i płotów.
Lazura olejna jest produktem ekologicznym. W jej skład wchodzą oleje roślinne. Produkt ten wnika głęboko w strukturę drewna. Zapewnia mu tym samym ochronę, ale nie wpływa na jego właściwości. Ten typ lazury doskonale podkreśla rysunek słojów.
Innym typem jest lazura wodorozcieńczalna. Ten typ produktu zawiera mikrocząsteczki, które wnikają głęboko w strukturę drewna. Zabezpieczają je i tworzą na nim elastyczną powłokę. Środek chroni drewno przed czynnikami atmosferycznymi oraz biologicznymi.
Podczas wyboru lazury zastanów się także, czy lepszy będzie dla Ciebie produkt wodny, czy rozpuszczalnikowy. Te drugie są skuteczniejsze, jednak charakteryzują się nieprzyjemnym zapachem, dlatego najlepiej stosować je na zewnątrz. Z kolei lazura wodna ma mniej intensywny zapach, schnie szybciej i głębiej wnika w deskę. Wykazuje jednak nieco słabsze właściwości ochronne.
Dostępna jest m.in. lazura satynowa, która świetnie sprawdza się do impregnowania drewnianych oraz drewnopochodnych elementów wyposażenia. Możesz wybrać także niezwykle trwałą, naturalnego pochodzenia lazurę na bazie żywicy akrylowej. Powłoka, którą tworzy lazura, ułatwi Ci czyszczenie powierzchni drewnianych oraz dobrze zabezpieczy je przed wnikaniem zanieczyszczeń. Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się o ciężki i żmudny proces konserwacji konstrukcji drewnianych i zaoszczędzisz wiele czasu.
Lazura ochronna jest uniwersalnym produktem, który pozwoli Ci zabezpieczyć dachy, elewacje, ogrodzenia, meble ogrodowe oraz inne konstrukcje drewniane wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Pamiętaj jednak, że zanim przystąpisz do właściwych prac, przygotuj do nich także powierzchnię, którą chcesz zaimpregnować. Powinna być sucha oraz czysta, bez żadnego śladu zabrudzeń. Zadbaj o to, aby stare warstwy lakieru zostały usunięte. Wówczas zyskasz pewność, że nowo położona lazura do drewna będzie miała doskonałą przyczepność.
W celu zapewnienia pełnej ochrony, przed rozpoczęciem aplikacji zabezpiecz drewno dwoma warstwami preparatu biobójczego, który będzie chronił konstrukcję przed pleśnią, owadami czy grzybem. Ten krok ma szczególne znaczenie, gdy drewno nie było impregnowane ciśnieniowo lub przechowywane było w niekorzystnych dla niego warunkach. Drugą warstwę preparatu możesz nałożyć od razu po wyschnięciu pierwszej. Dzięki temu wszystkie konstrukcje stojące na zewnątrz będą dobrze chronione przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych.